Величні, трагічні, але героїчні події Майдану раз і назавжди змінили свідомість людей. Своїми діями український народ довів, як жертовно та самовіддано може захищати рідну землю, навіть найстрашнішою ціною – ціною власного життя. За свою волю і гідність з відкритою душею ці перші Янголи побігли просто на кулі снайперів. Одні – зі шкільних чи студентських лав, інші – з пенсійним посвідченням у кишені, але всі – з Україною в серці та словами Шевченка на устах.
Мистецтво – це теж зброя у боротьбі за свободу і навіть допомога у скрутну годину. Роль таланту має завдання і високу місію. Адже кіно і театр – це контакт із сучасним глядачем, це людські почуття, реальні трагедії, це розповідь про події нині дуже актуальні, це важливий дзвінок для пробудження тих хто ще не дізнався правду. Артисти з творчою діяльністю і нині перебувають у складі так званих Мистецьких десантів. Вони подорожують сходом України та задля підняття бойового духу військових виступають у зоні проведення АТО.
Колись Ейнштейн запитав у Фрейда, що може зупинити війни у світі. І Фрейд відповів: тільки культура. І наші митці це підтверджують. Український театр і кіно представляє саме цю тіньову дійсність. Заслуговують уваги такі кінострічки як «Майдан», « Поводир», «Хайтарма», «Плем’я», «Добровольці Божої Чоти».
Хочеться віддати належне тим хлопцям, які знаючи, що їх чекають удома, з любов’ю до України воюють за правду і справедливість. У нас кристалізується унікальна нація – Нація Героїв. І так важлива для бійців підтримка, яку їм надають митці. Як висловився В.Стус: «Митець потрібен своєму народові та й усьому світові тоді, коли його творчість зливається з криком його нації».
Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар читальної зали Трускавецької ЦБ
ТОП коментованих за тиждень