Тупик-2

04.08.2016 | Filed under: Публікації

Поява на «Трускавецькому віснику» статті «Тупик» (22 червня 2016 року) не залишила байдужими мешканців будинку № 19 на вулиці Івасюка у Трускавці (ОСББ «Дружба»). Позиція пані Ірини Назаренко, викладена у вищезгаданій публікації, обурила абсолютну більшість жителів цього багатоквартирного будинку.

Нагадаємо, що мова йде про намагання пані Назаренко вирішити проблему зі стихійною стоянкою авто під вікнами своєї квартири та про її прагнення закрити піший прохід від будинку на територію Трускавецької СШ № 2 (НВК «СЗШ №2-гімназія»). Жінка живе разом із хворою матір`ю і оббиває пороги різних інстанцій – судів, прокуратури, міського голови, депутатів різних рівнів. На основі її звернень, зокрема матеріалів позовної заяви до суду та звернень до керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Лонгіна Мігоцького і міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, і було підготовлено статтю «Тупик».

До «Трускавецького вісника» в цілому і автора статті зокрема звернулося кілька мешканців будинку № 19 на вулиці Івасюка разом з головою ОСББ «Дружба» Оксаною Барковою. Причина звернення проста – викласти позицію іншої сторони конфлікту, щоб широка громадськість мала змогу належним чином сформувати свою думку відносно цієї непростої справи.

Мешканці не надіються, що публікація якось вплине на пані Назаренко, котра, як вони вважають, судитиметься і далі, бо таку вже має натуру. Але люди хочуть закцентувати увагу на простій істині – не може бути так, щоб одна людина воювала проти більш ніж сотні жильців будинку і диктувала їм, що вони мають робити.

– Я живу у квартирі, яка знаходиться якраз над помешканням Ірини Назаренко, – каже голова ОСББ «Дружба» Оксана Баркова. – Таких будинків як наш у Трускавці є багато, коли з вулиці можна побачити, що відбувається в квартирі. Тож чому вона вважає, що саме за її квартирою хтось спостерігає, а не за квартирою на другому чи третьому поверсі? Намагання нашої сусідки домогтися закриття пішого проходу до школи взагалі є абсурдним. Врешті-решт, хіба не цим проходом вона сама ходила до школи?

Про дивну позицію сусідки говорять інші мешканці будинку. Вимоги пані Назаренко є необґрунтовані, кажуть вони, адже сусідка хоче змусити ОСББ, яке є колегіальним органом, вчиняти такі дії, які вигідні тільки їй і які абсолютно не підтримують мешканці будинку.

– 15 березня 2016 року Трускавецьким міським судом Львівської області було ухвалено рішення по справі № 457/75/15-ц за позовом Назаренко І.Р. до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку №19 по вул. В. Івасюка у м. Трускавці «Дружба» про зобов’язання вчинити певні дії, – розповідає Оксана Баркова. – Цим рішенням гр. Назаренко І.Р. відмовлено у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Та 23 березня 2016 року нею подано апеляційну скаргу на це рішення. А вже 7 липня Апеляційний суд Львівської області прийняв ухвалу, якою залишив в силі рішення Трускавецького міського суду Львівської області від 15 березня 2016 року у справі № 457/75/15-ц.

Другий поспіль виграш у суді мешканців будинку зовсім не тішить, бо вони впевнені, що Ірина Назаренко не заспокоїться і судитиметься з ними й далі.

Чого ж домагалася пані Назаренко і чому суд став на сторону ОСББ, тобто абсолютної більшості мешканців?

У своїй апеляційній скарзі Назаренко І.Р. стверджувала, що оскаржуване рішення Трускавецького суду, який відмовив їй у задоволенні позову, є незаконним (оскільки суд вирішив справу всупереч закону) та необґрунтованим (адже судом обставини справи з’ясовані не повністю). Позивачка вважала, що рішення прийнято із порушенням норм матеріального та процесуального права, отже вимагала скасувати вищевказане рішення.

Однак подана Назаренко І.Р. скарга, на думку ОСББ «Дружба», не могла підлягати задоволенню, оскільки мотиви та підстави, зазначені у цій скарзі щодо скасування рішення Трускавецького міського суду Львівської області від 15 березня 2016 року у цивільній справі № 457/75/15 року, є безпідставними та необґрунтованими, а рішення суду першої інстанції ухвалено у відповідності до вимог чинного законодавства України, враховуючи всі фактичні обставини справи.

Пані Назаренко стверджувала, що ініціювала загальні збори та зверталась до голови ОСББ з клопотанням ініціювання загальних зборів з обговорення питань, які її найдужче турбують (заборона стоянки транспорту та закриття пішого проходу). Для цього ОСББ спочатку мало б розробити проект землеустрою земельної ділянки на прибудинковій території.

Як каже голова ОСББ «Дружба» Оксана Баркова, ще 26 липня 2012 року Трускавецька міська рада своїм рішенням № 351 надала дозвіл об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку №19 по вул. В. Івасюка на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,5000 га для надання у власність для обслуговування багатоквартирного житлового будинку (землі житлової та громадської забудови) за рахунок земель, ненаданих у власність чи користування. І це рішення було прийняте саме після звернення ОСББ, наголошує пані Баркова.

Відповідно до ч.9. ст.10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься питання про використання спільного майна. Отже, вищезгадане рішення стало результатом проведення загальних зборів ОСББ «Дружба», що оформлено протоколом загальних зборів ОСББ «Дружба». Таким чином мешканці будинку Ірині Назаренко не потрібно було ініціювати збори ОСББ з питання, яке вже було вирішено на таких зборах. Про це свідчить копія заяви ОСББ «Дружба» до Трускавецької міської ради Львівської області від 04 липня 2012 року, у якій ОСББ просить надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою, а також витяг з протоколу загальних зборів ОСББ «Дружба» від 01.07.2012 року, згідно якого було вирішено розпочати процес отримання прибудинкової земельної ділянки у власність. Також у протоколі вказано, що «за» проголосували 32 співвласники, «проти» – 0, «утримались» – 0.

Після отримання рішення про дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, наступним кроком для отримання прибудинкової земельної ділянки у власність є звернення до суб’єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно із законом (ч.7 ст.118 Земельного кодексу України). Але цього ОСББ «Дружба» зроблено не було, оскільки об`єднання співвласників не передбачило на це кошти згідно кошторису.

Як каже Оксана Баркова, до неї не поступала жодна письмова заява від Ірини Назаренко щодо ініціювання зборів. Та навіть якби така й поступила, то рішення, що має робити ОСББ і куди скеровувати кошти, приймаються на загальних зборах будинку і не вправі одна людина вказувати всьому будинку куди направляти фінансові ресурси. А пані Назаренко якраз і просила суд, щоб той ЗОБОВ`ЯЗАВ ОСББ звернутися до суб’єкта господарювання (виконавець робіт із землеустрою) і виробити право власності на прибудинкову земельну ділянку.

Звернення до суб’єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, є правом ОСББ, а не його обов’язком, коментують ситуацію юристи. Відтак, тільки ОСББ може вирішити чи потрібним є таке звернення і коли його здійснювати. Адже послуги суб’єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, є платними. А вказані видатки повинні бути здійснені з коштів ОСББ згідно затвердженого кошторису, кажуть правники.

Згідно ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»,  до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься затвердження кошторису, балансу об’єднання та річного звіту. Таким чином, видатки, пов’язані з виготовленням землевпорядної документації, повинні бути затверджені загальними зборами співвласників у порядку ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». До речі, Ірина Назаренко як повноправний співвласник будинку мала право звернутися до голови правління ОСББ з клопотанням внести до чергового річного кошторису ОСББ видатки на послуги суб’єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, але чомусь не зробила цього. Як це назвати? – питають розлючені та обурені мешканці будинку. І самі ж відповідають: «Безініціативністю та бездіяльністю!».

До речі, пані Назаренко у будь-який момент, не звертаючись до суду, могла ознайомитись з кошторисом, затвердженим загальними зборами співвласників на 2016 рік та зробити з нього копію, кажуть у ОСББ. Проте і це нею не було зроблено, що, на думку жильців, черговий раз доводить тезу щодо наміру Назаренко І.Р. підмінити рішенням суду власну бездіяльність як повноправного співвласника багатоквартирного будинку.

Першою позовною вимогою Ірини Назаренко (до уточнення позовних вимог) було: «Зобов’язати правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку №19 по вул. В. Івасюка «Дружба» у м. Трускавці ініціювати проведення загальних зборів ОСББ «Дружба» для вирішення питання отримання у власність прибудинкової земельної ділянки б. №19 по вул. В. Івасюка або права постійного користування останньою з метою подальшого впорядкування прибудинкової території шляхом розроблення проекту благоустрою території із визначенням місця тимчасового розміщення автотранспортних засобів». Таке трактування закону та судочинства обурює мешканців будинку, яких через суд пробували «нагнути», поставити на коліна.

– Важко собі уявити, як це суд мав би силоміць зобов’язувати ОСББ проводити збори! – не приховує емоцій одна з жительок багатоповерхівки. – І все через примху однієї людини, яку все в нашому домі не влаштовує!

Щодо ситуації із паркуванням автотранспорту під вікнами пані Назаренко, то в ОСББ роз`яснюють, що ОСББ може приймати лише і виключно рішення, які стосуються майна ОСББ. Натомість та частина прибудинкової території, про яку йде мова (де паркуються машини), ОСББ не належить. А отже, тут взагалі нема про що вести дискусії.

В ОСББ не заперечують права Ірини Назаренко звертатися з приводу вирішення цього питання до міської влади, ДАІ та інших інстанцій. Але не збираються встановлювати за власні кошти ОСББ рухомий шлагбаум на земельній ділянці, яка не є у власності ОСББ «Дружба». І така позиція є зрозумілою та логічною.

ОСББ – це не фізична особа і не посадовець/чиновник/бюрократ. Рішення щодо видатків об’єднання та пріоритетів діяльності приймаються колегіальним органом – загальними зборами ОСББ, повноправним членом яких є й Назаренко І.Р. В будинку є чимало проблем, які треба вирішувати – це і тріщини, і вогкість, і багато інших. Зрозуміло, що жильці самі визначають (на зборах), що є пріоритетним, а що може почекати.

З однієї сторони Ірину Назаренко можна зрозуміти. Бо які б не були світові, глобальні проблеми, або навіть проблеми країни, міста чи будинку, та твоя проблема тебе непокоїть найдужче, адже «своя сорочка ближче до тіла». І коли проблема стосується тебе особисто, то на задній план відходить все інше – проблеми міста, в якому живеш, проблеми твої країни, проблеми планети Земля, проблеми будинку.

Але з іншої сторони не може одна людина диктувати всьому будинку свої умови, вимагати задоволення всіх своїх бажань. Люди не хочуть платити зі спільної каси за те, що їм, як вони вважають, непотрібне, без чого можна обійтися і без чого вони обходяться вже багато років. Мова йде про документацію з землеустрою. І жоден суд не зможе заставити ОСББ, не може примусити виконувати якісь дії, як того хоче мешканка будинку.

Варто жити так, щоб не отруювати життя іншим. Як казав Ісус Христос, «Царство Боже всередині вас!» (Євангеліє від Луки, глава 17, вірш 21). Людина сама себе робить щасливою чи нещасною. Але також людина може робити щасливими чи нещасними й інших. І коли хтось просто-напросто «дістає» інших своїм ниттям чи справами, які, на думку людей, не вартують виїденого яйця, то може варто замислитися: а чим це все закінчиться?

Не варто проти себе настроювати громаду, навіть якщо це невеличка громада жильців одного дев`ятиповерхового будинку на два під`їзди. Особливо, якщо ти живеш у цьому будинку і думаєш там жити й далі. Так думають мешканці Івасюка, 19.

Така ось тупикова ситуація. Тупик – це не лише коли біля твоєї кутової квартири ставлять машини всі кому не лінь, влаштовують розбірки і пів міста проходить у вузькі ворітця, заглядаючи у вікна квартири. Тупик – це й тоді, коли є глухий кут, нездоланна перешкода у стосунках між представницею однієї квартири в ОСББ (однією особою) і жителями шести десятків квартир в будинку (більше ста осіб). Чи є вихід із такого тупика? Питання залишається відкритим…

Володимир Ключак

Примітка. При підготовці статті використано матеріали письмового заперечення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дружба» (м. Трускавець, вул. Івасюка, 19) на апеляційну скаргу Назаренко Ірини Романівни щодо оскарження рішення Трускавецького міського суду Львівської області від 15 березня 2016 р. у цивільній справі № 457/75/15.

(Переглядів 197 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви