У Бориславі сесія завершила роботу, міський голова залишився на своїй посаді

02.04.2015 | Filed under: Публікації

Минулого четверга, 26 березня, продовжила роботу LXXIX сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання. Мали прозвітувати начальники усіх ЖЕКів, а підсумувати розгляд комунальних питань повинен був перший заступник міського голови.

Коли будемо з водою?

Власне з цього запитання розпочав сесійне засідання депутат Василь Піх. Він зазначив, що люди запитують, коли запасатися водою і коли її відключать. Кажуть, що відключать воду 31 березня, і знову на десять днів, і попросив міського голову дати відповідь: чи буде таке відключення, чи ні. А потім запитав, чи є заява міського голови про його відставку, чи ні? Бо знову ж його запитують виборці, а він не знає, що сказати.

Відповідав міський голова Володимир Фірман.

– Питання перше – по воді. Є попередження, що на 31 число водопостачання знову буде відключено. А щодо приватизації водоканалу, розповсюджують чутки, нібито це вигадки, що привласнити наш водоканал мають наміри «донецькі».

Міський голова зачитав заяву на його ім’я від Гапонюка Руслана Володимировича (м. Донецьк, вул. Куйбишева…)., а далі продовжив:

– Бачимо, що країна починає мінятися. Є сподівання, що «Укрнафта» стане нормальною структурою, якою вона була до 2002 року. І тоді в нас не буде таких проблем. Є стратегічні підприємства на рівні міста, а є підприємства стратегічні для держави. Це ті, які займаються електро- чи газопостачанням. Вони не повинні належати приватним структурам. І 31 березня буде, можливо, остання така «атака» на нас, на Борислав. Чи вистоїмо, чи ні – побачимо. Принаймні знаю, що готуються зміни до Закону щодо заборони відключення водопостачання.

Щоб ви зрозуміли, «Обленерго» від коштів по різниці тарифів нічого не отримує. Вони просто списують цю заборгованість. Але вони хочуть мати «живі» гроші, або «живі» активи. Якщо ми здамося, то за оті кошти різниці в тарифах за наші чи державні кошти вони вирішать усі проблеми водоканалу і свої. І моя заява про відставку буде залежати від того, чи готові ми відстоювати свої інтереси, чи ні. Хочу цю сесію, яку розпочав, довести до кінця. Якщо ви мене підтримаєте, то будемо відстоювати, якщо ж ні – то моя заява про відставку піде в хід. Моя позиція чітка…

Про сміття і всякий непотріб

Депутат Андрій Ровенський зазначив у виступі, що його депутатська дільниця, мабуть, найбільша в місті, адже це і частина вул. Шевченка, Карпатська Брама, провулок Алмазний, вул. Гірна, Палія, і частина вул. Шкільної. І дуже багато непорядків із прибиранням сміття. На вул. Палія є і витоки води, і позабивана каналізаційна система навіть здохлими котами. Скільки депутат не звертався до відповідних служб, адже люди звертаються до нього за допомогою, ніхто не реагує. На сміттєвих майданчиках взагалі твориться невідь-що. Сміття з контейнерів викинуть до машини, а те, що на майданчику, так і залишається. Зокрема по вул. Шевченка. Та й по всіх інших сміттєвих майданчиках. Не може так бути. Якщо «Ком-ЕКО» прибирає сміття, то повинно виконувати свою роботу. Не можна далі миритися із таким станом. Або вони працюють, або щось із тим треба робити.

Міський голова прокоментував, що «Ком-ЕКО» навіть підняли тарифи за вивезення сміття. Але від того не стало ані чистіше на сміттємайданчиках, ані не кращими стали оті контейнери для сміття. Від того, що ми пішли їм назустріч, вони краще працювати не стали. Ми можемо впливати на них тільки тоді, коли це буде комунальне підприємство. А при тому нахабства не бракує. І на позаминулій нараді, наголосив міський голова, керівника міського відділення «Ком-ЕКО» довелося попросити залишити нараду.

Скільки можна підвищувати тарифи?

Депутат Михайло Лазар ще раз повернувся до громадських обговорень з приводу підвищення тарифів на міських перевезеннях.

– То треба мати совість, коли зарплати не піднімаються, коли оплата за газ зросте ледь не втричі зросла, ще зараз піднімати тарифи на міські перевезення, на оплату за сміття, на водопостачання. Не можемо зовсім «добивати» мешканців міста. Тому пропоную прийняти мораторій щодо підвищення тарифів. Ми не повинні ще й самі тут, у місті, при тому, що такий складний час у державі, збільшувати соціальну напругу.

Звернення до депутатів Львівської облради

Депутат Олег Городиський зачитав звернення депутатського загалу міськради до колег обласної ради. Суть його в тому, щоб колишню будівлю дитячої міської лікарні передати під реабілітаційний центр воїнів АТО.

Рішення з цього питання вже було прийнято на минулому засіданні виконкому. Але, як сказав пан Олег, це рішення вже було зачитане на сесії обласної ради представником від партії «Удар». Наступного вівторка до Борислава буде відряджена комісія депутатів облради та представника або департаменту охорони здоров’я.

Доповнив головний лікар міської лікарні депутат Віталій Головчак. Він сказав, що, безсумнівно, ця ідея має бути реалізована. Але потрібно подумати про те, щоб сам корпус колишньої дитячої лікарні був доведений до належного стану, тобто відремонтований і готовий прийняти наших героїв. Як продовжив міський голова, для доведення до нормального стану цієї будівлі на нинішній час потрібно приблизно шість мільйонів гривень. Але зараз медицина фінансується із держбюджету. Тому обласна рада повинна нам допомогти у тому, щоб наші герої, які приїдуть для реабілітації після важких боїв на сході України, справді потрапили у комфортні і гідні умови.

Тож на голосування поставлено звернення до облради і депутати його підтримали одностайно.

Водоканал можна віддати в концесію

Депутат Олександр Зварич знову провернувся до перспектив водоканалу. На його думку, цю тему ми розглядаємо дещо однобоко.

– Так, ми ратуємо за комунальне підприємство. Я теж цю думку підтримую. Якщо ми знайдемо навіть тих десять мільйонів, то для мене, як мешканця міста, треба знати: звідки будуть ті джерела фінансування? Тому вважаю, що громаді треба розказати і про інші методи, що допоможуть стати на ноги нашому водоканалу. Перетворення його у приватне чи акціонерне підприємство я відразу відкидаю, погоджуюся з міським головою, що це неправильний шлях. Але є ще концесія. Тобто, можна віддати в оренду чи в тимчасове користування інвестору. Два чи три роки назад був такий інвестор. Не знаю, чи він тепер має таке бажання, буду знати наступного тижня. Прізвище його – Дубневич. Він сказав, що готовий взяти наш водоканал в концесію, але при умові, що він щорічно вкладатиме у підприємство кошти. Не називаю суму, але та сума не п’ять і не десять мільйонів гривень. Ми розуміємо, що то за гроші. Вони обумовили б те, що тарифи для населення не підвищуються, кошти вкладаються у ремонт водомереж, ремонт Рибника. Там ішлося не про десять мільйонів, а про дуже великі суми…

Після цього відбулася доволі тривала дискусія між депутатами, виступили і представники громади. Хоча до конкретних рішень з приводу водоканалу так і не дійшло.

Передати цю розмову в одному матеріалі просто неможливо. А повну версію сесії можете переглянути на сайті нашого часопису.

Допоможемо нашим воїнам

Після цього депутат від фракції «Удар» Володимир Ліцман проінформував, що в Борислав для ремонту надійшов БТР. Прохання від командування 80-ї десантної бригади довести його до ладу, щоб можна було потім знову відправити в зону АТО. Роботи там багато. Тож потрібна допомога всього міста: підприємців, комунальних підприємств, звичайних громадян. Потрібні хороші спеціалісти-електрики, бо пошкоджений силовий кабель, автослюсарі. Потрібні і кошти, необхідно придбати два акумулятори, а ціна одного десь двісті євро. Тому є прохання до громади долучитися до цієї справи, а за кожну отриману гривню громада буде проінформована.

Володіти зброєю має кожен

Помічник депутата Верховної Ради по нашому виборчому округу Богдана Матківського Петро Хорт порушив тему військово-патріотичного виховання шкільної молоді.

– У нас, в Бориславі, на базі сьомої школи, дякуючи зусиллям ентузіастів, відкрито 25-метровий тир. Наскільки я знаю, це унікальна справа, бо на території нашого виборчого округу, нашого регіону такого більше немає ніде. У світлі того, що зараз відбуваються воєнні дії на сході країни, мабуть, доброю була б ідея проводити на базі цього тиру усі військово-патріотичні заходи молоді міста. Адже є багато дітей, які мають проблеми зі здоров’ям і навіть не можуть відвідувати уроки фізкультури. Їх можна спокійно залучати до занять стрілецьким спортом, адже там навантажень великих немає, а користь і для здоров’я, і для самоствердження дітей значна. Тому я й попросив би депутатів дати протокольне доручення відділу освіти, щоб передбачили у планах військово-патріотичного виховання якраз заняття стрілецьким спортом. Йдеться не тільки про дітей шкільного віку, адже багато молоді навіть в армії не служили і не мають поняття, що таке зброя. Тому звертаюся і до громадських організацій, адже живемо у дуже складний час, – молодь повинна освоїти хоча б ази військової справи, бо ніхто не гарантує, що кожному з нас доведеться стати на захист рідної землі.

Поспілкуватися з керівниками зможемо у прямому ефірі

Слово надали Олегові Спасу, заступникові голови міської антикорупційно-люстраційної колегії.

Він проінформував, що по вул. Коваліва створено громадську приймальню, до якої щодня звертаються зі своїми проблемами люди. Чого ж найчастіше хочуть вони? В першу чергу, живого спілкування з керівництвом міста, з керівниками відділів, управлінь та служб. Недавно був прийнятий Закон про громадське мовлення. Йдеться про громадське радіо – у нас в місті є радіоредакція «Слово» і люди в прямому ефірі хотіли б поспілкуватися з найбільш гострих проблем.

– Тридцятого березня має бути така розмова з керівниками відділу соціального захисту з приводу субсидій. У наступний понеділок, тобто, шостого квітня, хотіли би поспілкуватися з інспектором з екології, бо ж всі хочемо, щоб місто наше було чистим. А надалі, це, звичайно, вирішуватиме радіоредакція, хотіли б поспілкуватися з керівниками ЖЕКів чи тих приватних підприємств – «Комфорт» і «Бескид». Крім того, людей дуже турбує обігрів домівок – чи то автономне опалення, чи міні-котельні. Тож хотіли б поспілкуватися з цього приводу з керівниками, які займаються цими питаннями. Тобто, керівники комунальних служб та підприємств мали би бодай раз на півроку у прямому ефірі поспілкуватися з мешканцями міста.

Коментуючи, міський голова Володимир Фірман зокрема зазначив, що закону, який би дозволяв таке встановлення, наразі нема. Але чекати нема чого і хто має таку можливість, то нехай встановлює автономне опалення, бо при цінах на газ, які нас чекають, розплатитися за цю послугу буде дуже складно.

* * *

Після цього заслуховували звіт про роботу керівника другого ЖЕКу Петра Стефанишина. Було багато запитань від депутатів, багато суперечок, була і тривала дискусія. З огляду на те, що про цю проблему ми вже писали багато разів, не будемо повторюватися, бо якщо подати повністю це обговорення, то не вистачить і цілого номера газети. Якихось рішень з приводу обговорення не приймали, вирішили заслухати ще й перший ЖЕК, а потім уже щось вирішувати. Після цього оголосили перерву до третьої години.

Перерва затягнулася, бо депутатський кворум зібрався десь на годину пізніше.

Коли набрався кворум, розпочали зі звіту керівника першого ЖЕКу Богдана Хомина. Заслухали. Обговорили.

Потім вирішили на цьому 79 сесію закінчити. А звіти керівника третього ЖЕКу та першого заступника міського голови, який власне і відповідає за роботу комунальних підприємств, заслухати вже на наступній сесії.

Сесія закінчилася, то ж депутати вимагали, щоб міський голова визначився, як і обіцяв: після закінчення сесії зачитати свою заяву про відставку.

Міський голова звернувся до депутатського загалу: «Якщо ви за те, щоб боротися за водоканал, тобто за його статус комунального підприємства, то заяву про відставку не подаватиму».

І поставив на голосування це питання.

– Хто за те, щоб боротися за водоканал?

Ніхто з депутатів боротися за водоканал не захотів.

Але обдумавши ситуацію, міський голова сказав, що наразі заяву про відставку він подавати не буде. На цьому сесія завершила свою роботу.

Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

Коментар міського голови

Уже пізніше ми попросили міського голову Володимира Фірмана коротко прокоментувати ситуацію, що склалася на сесії, і його рішення не подавати заяви про відставку, а працювати і далі. Ось що він сказав.

– Заяву про відставку з посади міського голови я написав ще дев’ятого березня. В той час ми зверталися до різних державних установ, різних організацій, щоб допомогли нам вирішити оті дуже болючі для міста проблеми, зокрема, щодо водопостачання міста. Працювали разом, навіть депутат Володимир Хауляк їздив на ці зустрічі. Але відповідь була різко негативною. Було зрозуміло, що оті законно належні нам кошти за різницею тарифів не вдасться отримати.

Але за останні два тижні ситуація, як на мою думку, кардинально змінилася. Якщо на тих зустрічах у облдержадміністрації нам тоді казали, що це віртуальні гроші, то після останніх подій у Кабміні, відставки Коломойського, стало зрозуміло, що в державі розпочалися зміни. Якщо раніше наші аргументи ніхто не слухав, то зараз є вже прохання голови Львівської облдержадміністрації про те, щоб не допускати відключення підприємств житлово-комунального господарства.

Друге: я був переконаний на дев’яносто відсотків, що зачитаю заяву про відставку. Але коли побачив на сесії реакцію депутатів, яких вже зовсім не цікавила робота ЖЕКів, звіт першого заступника, начальника відділу житлово-комунального господарства – їх цікавила тільки відставка міського голови, коли я запитав, чи згідні вони боротися далі за наш водоканал, щоб він залишався у комунальній власності, то зрозумів, що жодної надії на них немає. Дійшло до того, що вперше за 79 сесій депутати вирішили змінити регламент, щоб тільки завершити сесію і заслухати мою заяву. Така позиція наших депутатів дивувала, адже обрали їх задля того, щоб служити громаді, а не олігархам чи окремим партіям.

А що найголовніше – до мене підходило багато людей, громадських активістів, навіть тих, хто був не так давно майже недругом, і переконували, що не можна подавати у відставку, треба стояти до кінця. Така ж думка була і у наших священиків, з якими я також радився. І власне, відчуваючи свій обов’язок перед містом, перед громадою, що мене обрала міським головою, вирішив, що не маю права зрадити їхню довіру…

(Переглядів 190 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви