Чи не вперше для міської влади Борислава та селищної ради Східниці з’явився реальний шанс вирішити питання ремонту основних доріг міста та курортного селища. Пов’язано це у першу чергу із проведенням фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. П’ять східницьких готельно-оздоровчих комплексів – «Три сини та донька», «Санта Марія», «Царина джерел», «Респект» та «Київська Русь» – офіційно включені у програму проведення єврочемпіонату.
Цілком зрозуміло, що залучення наявних у курортному селищі спальних місць для розташування численної армії європейських уболівальників необхідно забезпечити їх нормальним сполученням зі Львівським аеропортом та новозбудованим стадіоном. Причому якість цих доріг, за висловом віце-прем’єр-міністра України Бориса Колєснікова, повинна забезпечувати можливість долати відстань від місця проживання до новозбудованого стадіону у Львові за годину.
Начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Петро Шпитак нещодавно окреслив основні параметри Державної програми розвитку автотранспортної інфраструктури області на цей рік. На капітальний ремонт доріг загального користування на території Львівської області у ході підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року у цьому році передбачено 2 млрд. 759 млн. грн.
На ремонт автомобільних доріг, які пов’язують Львів із пунктами переходу українсько-польського кордону, виділено 850,5 млн. грн. Зокрема, на ремонт дороги Львів – Рава-Руська передбачено 230 млн. грн., Львів – Краковець – 360 млн. грн., Львів – Шегині – 270,5 млн. грн. За державні кошти будуть будувати також дорогу Львів – Краковець. Довжина дороги – 84,4 км. Кошторисна вартість 1 млрд. 64 млн. грн. У першу чергу розглядається будівництво ділянки цієї автодороги на північному вході міста Львова від села Бібрки до села Малі Підліски, що дасть змогу розвантажити рух транзитного транспорту».
Ще 409,8 млн. грн. буде потрачено на ремонт та облаштування доріг внутріобласного сполучення. На ремонт дороги Мединичі – Пустомити – Львів передбачено 46,8 млн. грн., Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий на під’їзді до міста Трускавця – 270 млн. грн., а для облаштування під’їзду до Трускавця та Східниці на автомобільній дорозі Турка – Трускавець – Дрогобич – Пісочне – 93 млн. грн. Якщо міській владі Борислава вдасться позитивно вирішити питання передачі міських доріг, які використовуються як транзитні для доїзду до Східниці, на баланс Укравтодору, то, відповідно, питання їх ремонту стане проблемою держави.
Наразі в уточнених пропозиціях міської влади щодо проведення капітального ремонту доріг м. Борислава у 2011 році включені і вул. Дрогобицька, і вул. Трускавецька, і вул. Т. Шевченка, і вул. С. Бандери. Для ремонту вул. Трускавецької, включаючи тротуар, необхідно 1 млн. 513 тис. грн., для ремонту тротуару та дорожнього покриття Дрогобицької потрібно затратити 4 млн. 713 тис. грн. Ремонт вул. С. Бандери обійдеться в 299 тис. грн., а вул. Т. Шевченка, включаючи тротуар – 1 млн. 450 тис. грн.
Загалом фінансова потреба міста для першочергового ремонту доріг в уточнених пропозиціях, підготовлених відділом житлово-комунального господарства та будівництва міської ради, визначена на рівні 17 млн. 206 тис. грн. Окрім уже згаданих вулиць, потребують ремонту вулиці Зелена, В. Великого, С. Коваліва, М. Грушевського, С. Петлюри, П. Дорошенка, О. Довженка, В. Івасюка та Нафтова. За попередніми підрахунками, ремонт дорожнього покриття разом із тротуарами вул. Зеленої вартуватиме 219 тис. грн., П. Дорошенка – 764 тис. грн., О. Довженка – 298 тис. грн., В. Івасюка – 811 тис. грн. Ремонт дорожнього покриття та тротуарів, враховуючи бордюри, на вул. М. Грушевського коштуватиме 1 млн. 483 тис. грн., С. Петлюри – 1 млн. 887 тис. грн. та Нафтової – 661 тис грн. Для відновлення дорожнього покриття, тротуарів із бордюрами разом із під’їздами до магазинів на вул. В. Великого та С. Коваліва потрібно затратити відповідно 1 млн. 924 тис. грн. та 1 млн. 181 тис. грн.
Начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький відзначив, що в уточнений список пропозицій включені першочергові потреби міста в ремонті вулиць. Нині міське дорожнє господарство перебуває у вкрай складному становищі і його потреби у ресурсах значно перевищують окреслені уточненим списком 17 мільйонів гривень. Що конкретно вдасться зробити, з позиції сьогоднішнього дня сказати тяжко. У зв’язку із введенням в дію нового Податкового кодексу в Україні змінився принцип фінансування усієї системи утримання та експлуатації доріг. Зрозуміло, хочеться зробити якомога більше.
Наразі пропозиції міської влади щодо ремонту міських доріг скеровані для розгляду керівництву Львівської облдержадміністрації. Будемо сподіватись, що усі питання, пов’язані із фінансуванням та проведенням ремонту міських доріг, будуть цього разу вирішені вчасно, і разом із настанням перших по-справжньому теплих днів ремонтники з’являться на дорогах міста.
Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень