Сьогодні, 16 грудня, у мармуровій залі Ратуші відбулася презентація книжки Степана Пахолка та Ольги Мартин «Генеза творення Гімну, Прапора та відзнак ОУН». Про це інформує прес-служба Дрогобицької міської ради.
Як наголосила у вступному слові науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич, презентація є останнім завершальним акордом святкування 125-річниці від дня народження Андрія Мельника, яке на Дрогобиччині відзначали кілька днів. Характеризуючи творчий доробок Степана Пахолка, Марія Головкевич відзначила, що Степан Пахолко належить до невтомних науковців. Адже задля наукової об’єктивності і широти дослідження він побував чи не в кожному селі та місті Західної України, жодна історична тема не залишилася поза його увагою.
Своє представлення Степан Пахолко розпочав із творчого креда, суголосного зі словами Андрея Шептиського: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну». Відтак автор шести книг, дві з яких у найближчому майбутньому побачать світ, розповів, що його інтерес до дослідження знаків бере початок у дитинстві, коли батько, аби відвернути сина від пустощів, запропонував йому згорток паперових грошей. Цей стартовий капітал хлопець став ретельно поповнювати. У кінцевому результаті колекція Степана Пахолка налічувала дві з половиною тисячі купюр. З настанням незалежності України захоплення Степана Пахолка дещо змінилося, він почав вивчати грошові знаки різник історичних періодів України. Згодом до цього інтересу додалося бажання зібрати та впорядкувати інформацію про військові символи Української держави. Плодами цих пошуків стали книги. Окрім відеопрезентації військових нагород, Степан Пахолко представив на оглядини у залі Ратуші колекції нагород Українських Січових Стрільців, Української Галицької армії та Збройних сил УНР. Охочих послухати дослідника прийшло небагато. У залі, передусім, зібралися люди, які професійно цікавляться історичними дослідженнями.
ТОП коментованих за тиждень