Унікальна презентація відбулася 5 грудня, у середу, в концертній залі Дрогобицького музичного училища імені Василя Барвінського. Група молодих ентузіастів зі Львова представила прем’єру опери Якопо Пері «Евридіка». Слухали унікальний зразок світової класики викладачі та студенти музучилища, громадськість міста. Музичний твір початку 17-го століття звучав мовою оригіналу – італійською, а для розуміння змісту твору на білому тлі проектувався його синхронний літературний переклад українською.
Зазначимо, що твір, який виконала група музикантів зі Львова, дещо відрізняється від традиційного розуміння оперного жанру. Адже, «Евридіка» – найдавніша опера, що дійшла до нашого часу. Написана вона за мотивами «Метаморфоз» Овідія, вперше опера була виконана 6 жовтня 1600 року в палаццо Пітті, Флоренції, на придворних урочистостях з нагоди одруження французького короля Генріха IV з Марією Медічі – племінницею правлячого герцога Фердинанда. Тому, постановка цього унікального твору є значущою подією у музичному житті не лише Львівщини, але й України. На тому наголошував у своєму виступі по завершенні виконання опери директор Дрогобицького музичного училища Микола Ластовецький.
Весь творчий склад постановників опери «Евридіка» налічує всього одинадцять осіб. Серед них диригент, семеро співаків, дві виконавиці на музичних інструментах та перекладач. Автором проекту, котрий диригував твір, є Іван Остапович, перекладачем – Тарас Демко. Ролі виконували Ксенія Бахрітдінова, Тарас Різняк, Ірина Бараховська, Катерина Дяченко, Соломія Дрозд, Роман Савчур та Олександр Петрук. На клавесині та скрипці грали Анастасія Бойко і Леся Зарубайко.
Додамо, що сюжетною основою для «драми на музику», як тоді називали «Евридіку», послужила міфологічна легенда про Орфея. За переказами Орфей втратив дружину Евридіку – вона загинула від укусу змії. Він проник у підземне царство мороку, щоб повернути померлу до життя. Своїм дивовижним співом Орфей вимолив у володарів Аїди дозвіл відвести Евридіку, але з умовою не дивитися на неї, аж поки обоє не вийдуть з підземного царства. Виконати умову Орфей не зміг і вдруге втратив Евридіку. Однак поет Рінуччині, який створив лібрето опери, змінив її трагічний кінець: зворушений відчаєм Орфея, бог кохання повертає Евридіку до життя.
Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень