У «Трускавецькому віснику» № 73 (452) від 5 липня 2012 року була опублікована замітка «Як Руслан Козир хотів «вимазати» з книжки Лева Грицака». В ній йшлося про видання книги Літописця В’ячеслава під назвою «Унікальність трускавецької «Нафтусі». Оскільки автору замітки приписували упередженість та необ’єктивність, то хочемо подати інформацію з перших вуст.
Отже, нещодавно в дрогобицькому видавництві «Швидкодрук» все ж вийшла книга «Унікальність трускавецької «Нафтусі». Вийшла за підтримки різних людей, та без жодного сприяння міської влади Трускавця, яка так розпинається про промоцію курорту. Матеріал-огляд про цю книгу вмістимо в одному з найближчих номерів «Трускавецького вісника».
На сторінці ХХХІІ додаткового тексту вміщена стаття Літописця В’ячеслава «Чому автор цієї книги є водночас її спонсором?», яку і пропонуємо Вашій увазі у повному обсязі.
«У першій декаді вересня 2011 року я звернувся до голови Трускавецької міської ради Р.Я.Козира із заявою, в якій є такі слова: «Щойно я написав науково-популярне видання «Унікальність трускавецької «Нафтусі», поява якого вже давно назріла. Основним героєм книги є «Нафтуся», яка майже два століття зцілює численні недуги в людей… У 2008 році завдяки попередньому меру Трускавця (Лев Ярославович Грицак. – Авт.) Літописець В’ячеслав видав книгу «Трускавець – володар «живої води» (обсяг 864 ст., іл..), яка вийшла «під шапкою» Міністерства освіти і науки України, конкретно науково-дослідного Інституту українознавства, і була рецензована трьома докторами наук на чолі з академіком В.Ідзьо. Необхідність появи нової книги… є вкрай потрібна як для численних курортників оздоровниці, так і для всіх, хто працює в сфері медицини. Читацька аудиторія цієї праці – населення України в цілому. Будь-ласка, посприяйте фінансове видати книгу, яка передусім конче потрібна для тих, хто приїхав зцілювати недуги в Трускавець і ознайомлення з якою обов’язково викличе велике зацікавлення в курортників близького і далекого зарубіжжя».
Тієї ж осені заступник міського голови Трускавця Ю.Яворський на моє звернення про друк книги власного авторства «Унікальність трускавецької «Нафтусі» ставить мене до відома: «Ми підтримуємо Вашу ідею щодо популяризації курорту Трускавець. Для прийняття рішення щодо можливості фінансової допомоги у виданні книги необхідно для ознайомлення з її змістом надати сигнальний примірник та вказати шляхи розповсюдження даної книги серед потенційних відпочивальників курорту».
У травні 2012 року, напередодні святкування Дня міста та 185-ої річниці курорту Трускавець, я особисто звернувся до теперішнього мера Р.Я.Козира стосовно друку книги. Це питання він доручив розглянути Валентині Іванівні Гук. Я залишив зверстаний робочий примірник майбутньої книги на її робочому столі і ми домовились, що на другий день я його заберу. Коли я прийшов за відповіддю наступного дня, то почув з уст В.І.Гук, яка, очевидно, говорила від імені мера, приблизно такі слова: «Ви знаєте, ми погортали вашу книгу, але її дещо треба переробити. Передмову написав В’ячеслав Умнов, але ми вам запропонуємо іншу кандидатуру. Ми не маємо нічого проти Умнова, він грамотний і розумний чоловік, але так треба. Також у книзі не повинно бути згадки про Степана Васильовича Івасівку. І, взагалі, треба надати ваш примірник книги діючому меру на ознайомлення. Ми можемо виділити вам 20-30 тисяч гривень, а тираж цієї книги збільшити до однієї або двох тисяч примірників». Я зрозумів, що й Лева Грицака, попереднього мера, треба із цього списку викреслити, хоча Валентина Іванівна вголос цього не промовляла. Я подякував їй за пораду і забрав робочий примірник. Більше в мене не виникало бажання заходити в мерію. У літню спеку, обливаючись потом, протягом півтора місяця я збирав рекламний збір по санаторіях, пансіонатах, готель-ресторанах, а також завдяки окремим жертводавцям, які представлені в цьому кольоровому блоці, необхідні кошти на друк книги. Парадоксальна річ: у появі моєї книги також не був зацікавлений генеральний директор ЗАТ «Трускавецькурорт» Віктор Миколайович Жданов, який керує майже десятком санаторіїв на теренах міста. Як кажуть, коментарі тут зайві, а читач сам зробить правильні висновки».
Підготував Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень