Працівники галузі охорони здоров’я м. Дрогобича готові вдатися до радикальних дій, щоб добитися для медичних закладів міста статусу регіональних, – про це заявив учора на засіданні міського Комітету опору диктатурі представник страйкового комітету працівників охорони здоров’я Дрогобича Тарас Кучма.
З його слів, дрогобицька медицина нині перебуває в критичній ситуації, яка зумовлена тим, що галузь катастрофічно недоотримує фінансування, що проявляється не лише в тому, що другий місяць медичним працівникам не виплачують зарплату, але й тому, що вона мізерна, за виконану роботу не оплачують в повному обсязі.
«Дрогобицька лікарня онкодиспансер, шкірвендиспансер, поліклініка обслуговують цілий регіон, – а зарплату отримують, ніби обслуговували лише Дрогобич», – наголосив Тарас Кучма.
Він вважає, що необхідно медичним закладам міста, яка є регіональними де-факто, надати статус регіональних де-юре. «На цьому ми будемо наполягати з допомогою будь-яких методів, – каже Тарас Кучма, – в тому числі й радикальних».
Нагадаємо, що за словами першого заступника Дрогобицького міського голови Олександра Коростельова, бюджет у сфері охорони здоров’я не виконується виключно через те, що інші адміністративні території не компенсовують кошти Дрогобичу за пролікованих їхніх хворих. Дрогобицький район у цьому році замість 10 необхідних мільйонів гривень за пролікованих хворих компенсував тільки половину – 5 мільйонів. На сьогодні сума боргу інших адміністративних територій Дрогобичу сягнула 10 200 тис.грн., а до кінця року може зрости приблизно ще на 2 млн.грн. Цих коштів якраз і не вистачає відділу охорони здоров’я, щоб забезпечити виплату зарплат, розрахуватись за енергоносії, медикаменти та ін.
«Надзвичайно важко з цим боротися, – каже Олександр Коростельов. – Адже медичні заклади зобов’язані приймати усіх хворих – і з міста, і з сіл Дрогобицького району та інших територій. Та й головні лікарі, завідувачі відділами лікарень зацікавлені в іногородніх хворих, щоб зберегти наявну кількість ліжкомісць».
На думку посадовця, для Дрогобича не потрібно такої кількості ліжкомісць, які є в міських лікарнях. Але їх зменшення призведе до скорочення штатів і зменшення багатьох інших показників. Та цього не хочуть ні головні лікарі медичних закладів, ні завідувачі відділеннями, ні медичні працівники.
«Ще раз будемо порушувати питання об’єднання міської і районної медицини, тому, що іншого не дано», – наголосив заступник дрогобицького мера.
Іван Тихий
ТОП коментованих за тиждень