У Трускавці розпочинається чергове масштабне будівництво. Об`єкт, який планують збудувати за рекордно короткий час (7 місяців), стане ще однією атракцією для нашого міста-курорту. Мова йде про пінгвінарій, котрий розміститься при дорозі на Борислав, на ділянці, за яку в часи міського голови Лева Грицака вели судові спори Трускавецька міська та Модрицька сільська ради.
Як вдалося довідатися кореспонденту «Трускавецького вісника», власниками екзотичного закладу є фірма «Бочанот», котра перебуває у співвласності Галини Якубенко та Світлани Нечипоренко. Ці прізвища добре знайомі в нашому регіоні, адже мова йде про осіб, наближених до голови Наглядової ради ПрАТ «Трускавецькурорт» та власника одного з найбільших відпочинкових комплексів у Східниці.
Пінгвінарій у Трускавці буде збудований у формі велетенського іглу – льодової хатинки. На початках в льодовій оселі, в умовах, наближених до антарктичних, планується поселити десятьох пінгвінів Гумбольдта, які не потребують екстремально низьких температур. Обговорюється питання завезення і чотирьох імператорських пінгвінів, у проекті іглу для них відведено спеціальне приміщення. А з часом планується навіть привезти до Трускавця пару велетенських білих ведмедів, але на момент відкриття пінгвінарію білих ведмедів ще точно не буде. Серед інших тварин, які фірма «Бочанот» має намір розмістити у Трускавецькому пінгвінарії – тюлені та моржі.
Ініціатори спорудження пінгвінарію у Трускавці розраховують на успіх, адже аналогічних закладів в Україні немає. Відсутні пінгвінарії і в наших західних сусідів – у Польщі, Угорщині, Словаччині, Чехії, Румунії. Кілька пінгвінаріїв є в Росії, але вони не становлять конкуренції, вважають у «Бочаноті».
– Є пінгвінарій в іспанському місті Тенеріфе, він користується шаленою популярністю, – розповідає Галина Якубенко. – Власне ідея зробити щось подібне в Україні і виникла в мене, коли я минулого літа перебувала в Іспанії на відпочинку…
Попри те, що пінгвінарій стане унікальною атракцією Трускавця та сприятиме промоції нашого курорту, є й певні зауваження щодо цього проекту. Так, зоозахисники з Асоціації громадських організацій-товариств захисту тварин «Галицька вежа» вже висловили своє «фе» цій ідеї і обіцяють не допустити спорудження пінгвінарію.
– Пінгвіни – дуже милі та кумедні істоти, – погоджується Президент «Галицької вежі» Руслан Сурутнахендінов, – але вони вкрай важко переносять будь-які відхилення від звичних для них кліматичних умов. Порівнювати Трускавець та іспанське містечко Тенеріфе, де вже є пінгвінарій, я вважаю абсурдом, адже там природозахисні організації здійснюють жорсткий контроль за діяльністю пінгвінарію на офіційному рівні. Я більш ніж впевнений, що дозволи на спорудження пінгвінарію фірма «Бочанот» отримала з порушеннями.
– В нашій державі, з нашим рівнем корупції можна отримати дозвіл на будь-що, навіть на будівництво садо-мазо-центру або ж Будинку канібалізму, – напівжартома додає Руслан Сурутнахендінов.
Тим не менше, роботи з будівництва пінгвінарію у Трускавці розпочнуться з дня на день. На земельній ділянці, яка не була задіяна жодним чином близько семи років, відчутно пожвавішає. Розпочнуть з облаштування будівельного майданчика, до середини місяця завезуть перші партії будівельних матеріалів. Фірма «Бочанот» обіцяє, що пінгвінарій у Трускавці будуватиметься з використанням надсучасних фінських технологій, а нагляд за будівництвом здійснюватимуть запрошені спеціально для цього фахівці з Норвегії. До кінця жовтня цього року основний об’єм робіт має бути завершено, запевняють в «Бочаноті». А от відкрити пінгвінарій цього року не вдасться – урочисту дефіляду планують провести 1 квітня наступного року.
Сілірпа Амірп, спеціально для «Трускавецького вісника»
ТОП коментованих за тиждень