Трускавецький відділ культури ініціював на розгляд міськвиконкому проекти рішень про затвердження тарифів на платні послуги в художньому музеї Михайла Біласа й музеї історії міста-курорту, а також на встановлення вартості вхідного квитка на платні заходи Народного дому.
Як зазначено в самих проектах рішень, вони подані за клопотанням завідувача відділу культури Тетяни Татомир, своєю чергою, перед відділом культури про підвищення тарифів клопотали керівники музеїв та Народного дому.
Відтепер вхідний квиток для дорослих у трускавецьких музеях коштуватиме шість гривень, їх ціна є однаковою для обох закладів культури, вартість інших послуг різниться.
Що стосується введення платних заходів у Народному домі, то такими вони стануть у разі затвердження згаданого проекту рішення.
Про необхідність підвищення тарифів за платні послуги у музеї історії міста-курорту телефоном розповіла його директор Галина Коваль. За словами керівника, у підвідомчому їй закладі культури давно назріла потреба встановлення нових тарифів за послуги. Надходження додаткових коштів потрібні для утримання кількох «позабюджетних» працівників музею, оскільки на державному окладі тут є всього четверо осіб.
Востаннє тарифи за платні послуги у музеях Трускавця змінювали 14 квітня 2010 року. А вхід на всі заходи, що проводилися у Народному домі, був безплатним. Тому новація пані Татомир, щонайменше, дивує. У проекті рішення «Про встановлення вартості вхідного квитка на платні заходи Народного дому м. Трускавця» не обумовлено, що мається на увазі під «платними заходами», але якщо відтепер братимуть гроші за перегляд концертів з участю аматорських колективів, про мистецький рівень окремих говорити не варто, то це, даруйте, курям на сміх і цей досвід буде унікальним поза межами Трускавця.
З уведенням в Народному домі міста-курорту платних вхідних квитків постає логічне запитання: а чи братимуть гроші за виступи учасників учнівської творчості? Бо навіть виступи циркової студії “Каскад” у рамках заходів відділу культури Трускавця завжди були безплатними, попри те, що на утримання колективу такого типу потрібні немалі кошти і він має професійний рівень. А дитячі хорові колективи, читці, малі вокальні форми тощо – це все, кажучи традиційно, художня самодіяльність, за виступи якої ніколи не брали грошей з огляду на призначення та рівень таких колективів. Крім того, навчають співати й декламувати дітей, переважно, їх учителі в школах чи Будинку учнівської творчості, тому й самі дитячі колективи та окремі виконавці, так би мовити, належать не трускавецькій культурі, а освіті.
Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень