Молодіжна громадська організація «Учнівське братство» закликає органи влади замість імітування діяльності реально відзвітуватися за виконання антиалкогольних заходів та запровадити системний захист молоді від поширення пияцтва і алкоголізму.
Про це заявив голова МГО «Учнівське братство» Віталій Іванов. Він розповів, що крім власного вибору – не вживати жодних алкогольних напоїв та організовувати безалкогольне дозвілля, він з однодумцями спрямував за останній рік близько 100 інформаційних запитів – про результати антиалкогольної політики – до обласних, районних і міських органів влади.
Після отримання відповідей і «відписок», на переконання активіста, стає зрозуміло: більшість заходів обласної програми залишаються не виконані, передбачена кількість громадських і координаційних рад щодо контролю за впровадженням антиалкогольної політики не діє або взагалі не створена.
За результатами «учнівського» моніторингу найбільш активною місцева антиалкогольна діяльність є у Буському районі: саме там було проведено найбільше антиалкогольних рейдів і крім адміністративних там порушено низку кримінальних справ. За словами Іванова прокуратурою Буського району було скасовано як необґрунтовані 113 постанов міліції про відмову в порушенні кримінальних справ щодо торгівлі сурогатним алкоголем.
Разом з тим, «Учнівське братство» виявило, що основною рисою більшості проведених «антиалкогольних» заходів є їхня формальність, епізодичність та неефективність. Органи влади рапортують громадськості, скільки десятків антиалкогольних розважальних заходів провели, і що під час цих розваг роздали нефіксовану кількість буклетів, «а хіба їх читають на концертах?» – цікавиться представник «Учнівського братства» і додає: «незрозуміло, як розваги без системних дій можуть виправити названу в програмі проблему – регулярне вживання спиртних напоїв майже 40% українських підлітків».
Віталій Іванов наголосив, що його дивують рапорти державних чиновників, що надходять районів області, в яких повідомлено, що в результаті численних перевірок в місці розваг затримано якогось одного нетверезого підлітка. «А хіба ніхто не знає, що сьогодні це не поодиноке, а масове явище в молодіжному середовищі, а затримувати треба не підлітків, а власників розважальних закладів, які переважно залишаються непокараними» – запитує 17-річний Віталій.
В «Учнівському братстві» вважають, що крім проведення під антиалкогольним гаслом низки музичних заходів, органи влади мали би цілком припинити цілорічний продаж алкоголю в місцях молодіжних розваг і поблизу шкіл. «Навіть якщо один молодіжний клуб «Пікассо» провів за кошт «антиалкогольної» програми разову «антиалкогольну» дискотеку, він все одно решту року залишається популярним місцем нетверезих розваг для львівської молоді» – зазначив громадський активіст.
Віталій Іванов повідомив, що чиновники, у відповідь на учнівські запити про конкретні дії із закриття місць торгівлі алкоголем, подають загальну інформацію на кшталт: «у місті Львові сформовано перелік торгових точок продажу спиртних напоїв у радіусі 300 і менше метрів біля навчальних закладів», але не повідомляють про їх ліквідацію. За твердженням активіста згідно заходу №40 «антиалкогольної» програми така ліквідація точок алко-торгівлі мала завершитися ще до кінця 2011 року.
На думку керівника «Учнівського братства» необхідно удосконалити надто декларативний текст самої обласної антиалкогольної програми, бо усі завдання програми сформульовано неконкретно, без чіткого кількісного виміру, деякі завдання буквально повторюються, а на більшість заходів взагалі не передбачено фінансування. «Учнівське братство» подасть власні пропозиції щодо удосконалення антиалкогольної програми, коли отримає відповіді на свої останні 40 запитів про інформацію до голови Львівської ОДА, які були подані 21 грудня стосовно підсумків року по кожному заходу програми. (Контактний телефон: 0962450273, Віталій).
Інформацію взято з сайту: http: grabovsky.com.ua/home/181-uchnivske-bratstvo-zaklikae-vladu-zahistiti-molod-vid-poshirennja-pijatstva
ТОП коментованих за тиждень