8 листопада в Луганському Національному університеті імені Тараса Шевченка було підписано між Асамблеями студентського самоврядування ЛНУ імені Тараса Шевченка і ДДПУ імені Івана Франка, неочікуваний для скептиків, Договір про співробітництво у сфері міжрегіонального туризму Львівщини та Луганщини. Його завзятими ініціаторами були не політики, як ми до цього звикли з блакитних екранів телеприймачів, а студентське самоврядування нашої Альма-матер університету Івана Франка та Луганського університету Тараса Шевченка.
Все це трапилося під час тижневого перебування (5-11 листопада) шести студентів з Дрогобича у Луганську в рамках наукового візиту «Стежками рідного краю до єдності і процвітання України», який, до слова, спільно організували Інститут історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук Луганського Національного університету, Асамблея студентського самоврядування ЛНУ і Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Студенти обох вищих навчальних закладів обговорювали не лише буденні справи, а й дискутували на круглому столі про ОУН-УПА, над темою яких маємо багато хибних думок та історичних спекуляцій. «Такий обміни є вкрай необхідними, – наголосив студент Володимир, – оскільки вони долають стереотипи, сприяють обміну науковими, освітніми, культурними, самоврядовчими здобутками обох регіонів».
Нагадаємо, мета підписаної угоди спрямована на розвиток туризму між східними та західними регіонами України. Також передбачається створення спільного краєзнавчого товариства всеукраїнського рівня. У Прес-центрі ЛНУ повідомили, що наступна робоча поїздка-відповідь, цього разу луганчан до Львівщини, очікується на грудень цього року. Нам вдалося, поспілкуватися із молодим науковцем, студентом історичного факультету ДДПУ – Володимиром Петриківим, що був учасником цього наукового візиту: «Студенти, на жаль, не знають історії ОУН – УПА, тому вони почули багато нового і цікавого, що, звісно, змінило їхнє сприйняття про національно-визвольний рух на українських землях в 30-ті – 50ті рр. Думаю, варто написати «Чому відбувся цей обмін?» Адже він відбувся завдяки мого знайомства з Вікторією Пилипенко (активісткою, організаторкою) на олімпіаді з політології в місті Умань у квітні місяці. Ще тоді ми запланували такий обмін. Тому, власне, і обмін пройшов з нашим рідним ДДПУ».
Отже, у підсумку все мовить лише про одне – Луганськ і Дрогобич стануть центрами молодіжного міжрегіонального туризму, а це у свою чергу подолає стереотипи, створить спробу якісно перебудувати думку, яку «узурповують» не фахівці, а голослівні аматори. Попри все тішить ще й те, що молодь здатна створювати хороші, якісні ініціативи, що «виливаються»у спільну справу, яка завжди приносить хороші плоди та здобутки, що є, якщо не великим, то чималим внеском у розбудову нашої Держави.
Артур Сом
ТОП коментованих за тиждень