І така ситуація не в Стебнику, чи в іншому місті з повністю зупиненою промисловістю, а в місті-курорті Трускавці. Принаймні про це прийшла повідомити на прийом до міського голови Руслана Козира представник батьківського комітету однієї з дошкільних установ міста пані Тетяна. Правду сказати, молода жінка, мати двох дітей, вела себе дуже спокійно, не сипала жодними звинуваченнями. Пані Тетяна просто висловила хвилювання, що в дитячому садку, куди ходить її п’ятирічна донька, уже тривалий час немає в раціоні харчування дітей молока, м’яса і навіть масла – буквально нема що дитині на хліб намастити, що ж тоді їсти? Міський голова Руслан Козир вибачився за незручності і зазначив, що це чисто бюрократична проблема. Мовляв, тендери на закупівлю продуктів харчування для дошкільних установ не відбулися через відсутність учасників – коли відбулося відкриття пропозицій, виявилося, що подав заявку лише один учасник, з яким за законодавством не можна заключити угоду. Бо буде звинувачення у корупційних діях. Завідуючий відділом освіти Михайло Шубак додав, що справді, у 2012 році не виконувались норми наявності в раціоні дітей чотирьох продуктів харчування: фруктів, меду, сиру твердого і какао. Але з січня місяця постійно шукаються можливості виправити ситуацію: в меню з’явилися яблука, молоко замінили згущеним, знайшли шляхи постачання м’яса. Відбулися також повторні конкурсні торги, і вже з 10 квітня має відновитися нормальне постачання дошкільних установ продуктами харчування. Пані Тетяна з розумінням подякувала за роз’яснення і сповнена надії, що настануть кращі часи в місті та в дитячих садках зокрема, що мине похолодання й ця бюрократично-тендерно-харчова криза, покинула зал засідань органу місцевого самоврядування.
Не я для держави, а держава для мене
Таку глобальну думку висловила інша відвідувачка – літня пані, яка вимагала в міського голови відновлення історичної справедливості – повернення їй земельної ділянки, яку забрали у 80-х роках, в час стрімкого будівництва курорту Трускавця. За цю землю вам надали квартиру – роз’яснювали жінці адвокати, до яких зверталася, таку основну думку почула й від міського голови.
Що держава, точніше державний нотаріус, не виконує свої обов’язки перед ним, переконаний і пан Святослав, який уже другий місяць не може взяти свідоцтво про спадщину, а ще в середині лютого пройшли всі можливі терміни. Форс-мажорні обставини – нотаріус захворів, точніше зламав ногу, два місяці на лікарняному – пояснювали чоловікові. «Захворів? Чесно кажучи, не дуже вірю. Хоч одну падлюку шляк трафив! То має хтось замінити! Чому я маю страждати?! Пишіть до Лавриновича, що державний нотаріус у Трускавці не виконує свої обов’язки»,- сипав не знати чи серйозними чи все-таки трохи жартівливими пропозиціями чоловік.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень