Василь Герльовський – адвокат, який вміє захищати та відстоювати Ваші інтереси!

08.02.2011 | Filed under: інтерв’ю
Василь Герльвоський

Адвокат Василь Герльовський

Шановні читачі “Трускавецького вісника”, сьогодні Вашій увазі пропонуємо інтерв’ю із відомим трускавецьким адвокатом Василем Ігоровичем Герльовським. Незважаючи на порівняно молодий вік, Василь Ігорович має великий досвід роботи, чималу практику, тому трускавецька громада повинна більше знати про таких людей. Ось лише кілька прикладів – відстоювання інтересів трускавчан у справі незаконного підвищення тарифів на квартплату у 2008, захист прав пайовиків будинків на Скоропадського, успішне відстоювання інтересів громадян у судах Трускавця, Дрогобича, Борислава, Львова та інших.

1. Розкажіть декілька слів про себе?

Я народився в м. Трускавці, де закінчив Трускавецьку СШ № 2. У 2000 році закінчив Львівський інститут внутрішніх справ, і отримав диплом про вищу освіту за спеціальністю “Правознавство” та здобув кваліфікацію ”Юрист”. Після закінчення інституту працював у правоохоронних органах спочатку м. Трускавця, потім м. Дрогобича, а згодом юристом у Дрогобицькій міській раді. З грудня 2006 р. займаюся адвокатською діяльністю.

Після звільнення з міської ради склав іспит у Львівській обласній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури після якої отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Я вважаю себе корінним трускавчанином, оскільки мої прадіди в Трускавці оселилися ще наприкінці 19-го століття.

2. Чому Ви стали адвокатом?

Справа в тому, що я ще в школі мріяв стати адвокатом, але  пізніше дізнався, що це не так вже й просто, оскільки спочатку необхідно здобути вищу юридичну освіту, а це п’ять років навчання та попрацювати не менш як два роки на юридичній посаді (помічником адвоката чи нотаріуса, юристом в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування тощо), після чого можна подавати документи для здачі іспиту. Справді, робота адвоката не така вже й легка та й оплата за неї не така велика, як дехто вважає. Але, як кажуть, що хотів –  те й маєш і я ні на мить  не шкодую, що обрав такий шлях.

3. З  яких питань та з якими проблемами найчастіше звертаються громадяни?

В основному люди звертаються  з питань, які належать до цивільного, адміністративного та кримінального судочинства, рідше з господарських спорів.

У цивільних справах найбільш з майнових питань, а саме: розподілу майна між членами сім’ї, родини в судовому порядку, успадкування майна, узаконення самочинного будівництва, порушення трудових прав (незаконні звільнення, невиплата зарплати тощо).

У адміністративних справах це в основному скарги на незаконні дії та бездіяльність працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, оскарження рішень по земельних питаннях, протоколів та постанов Державтоінспекції, Пенсійного фонду, виконавчої служби інших органів державної влади.

У кримінальному процесі особи звертаються переважно коли відносно них вже порушені кримінальні справи, які перебувають на стадії досудового слідства, також звертаються і потерпілі, проти яких скоєно злочин чи злочини.

4. Чи є у Вашій адвокатській кар’єрі переможні справи над органами державної влади чи місцевого самоврядування?

Так, звичайно. В період з 2007 по 2010 роки я домігся в суді неодноразового задоволення всіх позовних вимог мого клієнта до начальника та заступника начальника Управління Пенсійного фонду у м. Трускавці. Трускавецьким міським судом було визнано незаконною бездіяльність начальника та заступника начальника Управління Пенсійного фонду у м. Трускавці і зобов’язано Трускавецький міський пенсійний фонд здійснити перерахунок пенсії державного службовця моєму клієнтові.

16 лютого 2006 року Дрогобицьким міськрайонним судом було задоволено мій позов до Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради про незаконне стягнення заробітної плати, премії та плати за інтенсивність. Також після цього я домігся, що у квітні 2006 року  Дрогобицьким міськрайонним судом було порушено адміністративну справу відносно міського голови м. Дрогобича Лужецького М.П. і його було притягнуто до адміністративної відповідальності та оштрафовано на 680-00 гривень за ознаками ч. 1 ст. 41 (порушення трудового законодавства) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Отже,  досвід перемог над зухвалими чиновниками в мене є.

Якби певні чиновники були хоч трохи обізнані із законодавством та не поводили себе так зухвало і знахабніло, думаю позовних заяв до суду на них було б значно менше, а то і взагалі ніхто б до них не позивався. Але через низький рівень культури, відсутність поваги до громадянина та незнання законодавства громадяни змушені звертатися в суд за захистом своїх законних прав та інтересів.

5. Яка кількість справ була вирішена не в вашу користь?

Точніше не на користь моїх клієнтів. За понад чотири роки заняття адвокатською діяльністю лише три рішення було не на користь моїх клієнтів. А взагалі було таке, і не раз, що суди першої інстанції виносили рішення не в користь моїх клієнтів, але суди апеляційної інстанції скасовували такі рішення та постановляли нові протилежні за змістом.

Спілкувався Володимир Ключак

(Переглядів 813 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Трускавецькі футболісти – володарі перехідного Кубку! (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо юних футболістів (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)Здаються в оренду приміщення у Трускавці (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви