Вчора, 9 лютого, розпочала свою роботу XVI сесія Трускавецької міської ради. Спочатку міський голова Руслан Козир привітав з ювілеями депутата Андрія Кульчинського та начальника трускавецької дільниці електромереж Бориславського РЕМ Мирона Стечкевича, а також подякував тим комунальникам, хто найбільше відзначився при ліквідації різних складних ситуацій в пору найсильніших морозів. Грамоти були вручені працівникам КП «Трускавецьжитло», слюсарям-сантехнікам Барнацькому Василю, Луціву Петру, Науму Ігорю та покрівельнику Головатюку Володимиру. Керівник КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко зачитав наказ, за яким вищеназваним працівникам буде виплачено премію в розмірі по 250 гривень кожному.
Виступаючи у відповідь, пан Мирон Стечкевич поінформував, що ситуація в електромережі непроста, адже в морози часто напруга була нижче норми, а мешканці не хочуть ставитися до проблем із розумінням, вмикають електроприлади, котрі можна було б і не вмикати. Мирон Стечкевич попросив депутатів вести роз’яснювальну роботу зі своїми виборцями. Тему збереження енергії підняв і міський голова Руслан Козир, за приклад він навів мешканців будинків 13, 15, 17 на Івасюка та 9 на Данилишиних, котрі у тріскучі морози залишали відкритими двері під’їздів. Хочеться сказати, що майже в кожному домі, де більшість складають свідомі мешканці, завжди обов’язково знайдеться одна «паршива вівця», котра не зачинятиме дверей, маючи в цьому якийсь інтерес або просто через радянсько-колгоспну свідомість.
Депутати внесли певні зміни у порядок денний. За пропозицією депутата та керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара в порядок денний внесли питання про звільнення підприємства від сплати земельного податку (депутат Юрій Алієв зазначив, що це питання варто було розглядати ще в грудні, адже за січень-лютий 2012 р. земельний податок «Трускавецьтепло» сплатити все ж мусить). Сергій Мицик запропонував розглянути ще на цій сесії питання бюджету розвитку, Андрій Кульчинський підняв тему ОСББ, голова бюджетної комісії Юрій Беднарчук вніс пропозицію внести питання про надання пільг та адресних грошових допомог для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а секретар ради Петро Шумин запропонував у порядок денний внести питання «Про внесення змін до рішення № 1 «Про преміювання міського голови». Це питання розглядатимуть на наступному пленарному засіданні, так що міський голова Трускавця окрім зарплати може мати ще й таку ж премію – у розмірі 100% заробітку. Якщо додати до цього ще всілякі відрядження, надбавки, то стає зрозуміло, чому в місті бракує грошей, а керівника цирку «Каскад» перевели на півставки, чому вчителям до Дня вчителя виплатили премію значно меншу, ніж у попередні роки. Бо все в нас – голові, заступникам, начальникам відділів та управлінь. А громаді – дулю.
А ось проект цього рішення (подаємо без мотивуючої частини): «В п.2 рішення Трускавецької міської ради №1 від 16 листопада 2010 року «Про підсумки виборів депутатів Трускавецької міської ради та міського голови і визнання їх повноважень» внести зміни та встановити міському голові щомісячну премію в розмірі 100 відсотків від посадового окладу, а також преміювання до державних і професійних свят та ювілейних дат, та дозволити міському голові встановлювати і проводити виплати преміальних, матеріальних допомог заступникам міського голови, секретареві ради та керуючому справами, працівникам та спеціалістам виконавчих органів міської ради». Цікаво, чи аж так нагально потрібні заступникам міського голови матеріальні допомоги?
В депутатських запитах Павло Швець виступив із вимогою звіту заступника міського голови та представників дорожньо-патрульної служби щодо стану доріг, скарг громадян, пасажирських перевезень, кількість ДТП та подібних до цих питань. Голова фракції ВО «Свобода» в ТМР Богдан Габшій зачитав політичну заяву про ситуацію зі ЗМІ, зокрема по газеті «Експрес». Лунали фрази «спроби змусити замовкнути опонентів», «вставити кляп до рота вільній пресі» – і хоча тут йшлося про загальноукраїнський рівень, але якими актуальними були ці висловлювання стосовно ставлення до преси саме трускавецької влади. Рада підтримала це звернення. Як зазначив секретар ради Петро Шумин, до Трускавця надійшли відповіді з СБУ, що проти депутата Болдирєва за антиукраїнські висловлювання (стосовно потреби від’єднання Галичини від України) порушено кримінальну справу. Нагадаємо, що з цього приводу ТМР приймала теж політичне звернення.
Інші питання, котрі звучали в запитах, можна б назвати дріб’язковими, та їхня актуальність від цього не зменшується. Про справедливий розподіл коштів для ОСББ (для старих будинків – більше, для новіших – менше, а для недіючих ОСББ зовсім не давати) говорив Михайло Хомич, про потребу допомогти мешканцям гуртожитку на Івасюка, 9, котрі страждають і від нестачі води, і від недобросовісності власника приміщень – Ігор Гарванко, про шлагбаум на автовокзал – Богдан Габшій, про незадовільну роботу пасажирського транспорту на маршруті № 3 – Володимир Симович та Ігор Стасик, про вивезення сміття – Сергій Мицик, про потребу повторних громадських слухань по «Лісовій пісні» та утворення погоджувальної ради – Богдан Процишин, про потребу допомогти сім’ї з вулиці Мазепи – Юрій Беднарчук. До речі, депутати прямо в залі скинулися і гроші передали матері 30-річного хлопця, в котрого і цироз печінки, і інтоксикація мозку, і інші проблеми. А по питанні «Лісової пісні» (буде введена в експлуатацію в червні 2012) та щодо потреби укладення договору міської ради з ТзОВ «Інвестиції та консалтинг» говорив Ігор Пілько.
Цікаву тему підняв Євген Юник. В ефір вийшла передача «Ревізор», присвячена Трускавцю. В дуже неприглядному світлі були показані окремі готелі та ресторани міста. Нагадаємо, що 8 лютого в цій програмі було показано санаторії «Женева» та «Ріксос-Прикарпаття» – в першому забороняли знімати і відмовили у бронюванні номера для проживання (цей заклад є приймаючим готелем до Євро-2012), натомість другий Ольга Фреймут і «Ревізор» рекомендували як зразковий. Рівень «Ріксоса» може оцінити кожен, хто в ньому хоча б раз побував, так що тут важко посперечатися, та й не потрібно.
В об’єкт телекамер потрапили трускавецькі ресторани «Очаг», «Йо-майо», «Гражда», «Козацький хутір» та дрогобицькі «Пристань» (в «Заліссі») та «Черемшина». Євген Юник пропонував меру «запросити керівників підприємств та провести з ними бесіду, що такі речі недопустимі», адже «передача не славить наше місто, а ми ж йдемо до Євро». Міський голова повідомив, що його профільний заступник таку розмову проведе, та цікаво, чому влада пробує розмахувати руками вже після бою, невже не знали, що зніматимуть «Ревізор», чому не попередили всіх керівників, чому не потурбувалися, щоб місто виглядало належним чином? Недоліки були, є і будуть, але факт, що Трускавець виглядав непривабливо, як велике село, де до відвідувачів можуть поставитися по-хамськи, є показовим і в плані роботи, а вірніше недопрацювань чи повної відсутності діяльності як так званого «управління розвитку курорту», так і профільного заступника міського голови.
Крапку в депутатських зверненнях поставив Юрій Алієв, котрий в четвертий раз підняв тему несправедливих нарахувань за електроенергію. За приклад депутат навів одне з помешкань на вулиці Мазепи, власникам якого енергетики при показнику лічильника 8200 виставили до оплати суму за показником 8340.
Першим з біля двох десятків питань порядку денного було затвердження детального плану території в районі вулиць Помірецької – Шашкевича – Симоненка. Доповідав його головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко. Замість будинку на 8 поверхів там мала постати 4-поверхова споруда, адже це не є квартал висотних будинків. Але питання не пройшло – проголосувало “за” тільки біля 15 депутатів. Натомість сесія дала добро на створення служби містобудівного кадастру при управлінні архітектури ТМР, було прийнято і положення про меморіальні таблиці, дошки та знаки. Дискусію викликало питання продажу земельної ділянки біля залізничного вокзалу Трускавця, котру вже одного разу виставляли на аукціон, але бажаючих її придбати не знайшлося. Депутати попрацювали досить довго та плідно, наступне пленарне засідання ТМР відбудеться у четвер, 16 лютого.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень