Цитата з офіційного сайту Трускавецької міської ради: «Руслан Козир повідомив, що в польських містах, з якими наше місто має партнерські стосунки, кількість публічних бібліотек є значно меншою, ніж у Трускавці: в Ясло є одна бібліотека і одна її філія, в Криниці-Здруй – одна бібліотека, в Ліманово – одна бібліотека. У Трускавці функціонує чотири бібліотеки…».
А тепер про все по порядку.
Ясло (Вікіпедія) – місто з населенням 37 343 мешканця, в місті є центральна бібліотека http://strona.mbp.jaslo.pl/pl/dzialy-i-filie і 3 бібліотеки-філії http://strona.mbp.jaslo.pl/pl/Filie.
Місто Ліманово (Вікіпедія) – на 14 758 мешканців так, одна бібліотека, але яка: будова, ремонти, книжкові фонди, комп’ютерне та технічне обладнання http://www.mbp.limanowa.pl/index.php?strona=bibliot.
І, нарешті, найцікавіше, Криниця-Здруй (Вікіпедія) – на 11 115 мешканців центральна бібліотека http://www.bibliotekakrynica.pl/4,O_bibliotece.htm, філія №1 Молодіжна та філія №3 http://www.bibliotekakrynica.pl/27,Filie.htm.
А тепер трішки про Трускавець (Вікіпедія) – 29 220 мешканців станом на 1 березня 2015 р. – центральна бібліотека http://cmb-truskavec.blogspot.com (так, для загального розвитку подивитися, чим займається сучасна Трускавецька бібліотека, крім позичання книжок), бібліотека для дітей, та дві бібліотеки-філії, що знаходяться у протилежних частинах міста (середина вул. Бориславської та середина вул. Стебницької).
Отже, аналіз зазначених міст показав, що кількість трускавецьких бібліотек відповідає середньостатистичним критеріям Польщі. Але яке це має значення, ми знаходимося в Україні, а не в Польщі, де надзвичайно бережно відносяться і до культури, і до бібліотек, тому працюємо згідно законодавства України. І мораторій на закриття бібліотек в Україні ще ніхто не відміняв, як і закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». А бібліотеки при школах до цього питання зовсім не мають ніякого відношення. В нас зовсім різні функціональні завдання та обов’язки, та й підпорядкування до різних Міністерств.
Тож, шановний Руслане Ярославовичу, Ваш фейк розвінчано, а офіційний сайт Трускавецької міської ради – це інформаційне лице міста, а не Ваша персональна сторінка в соціальних мережах, і розміщення на такому сайті завідомо брехливої, перекрученої, недостовірної інформації – це велика ганьба для Вас як для очільника міста, якого громада обирала, щоб розвивати, а не знищувати інфраструктуру міста, культуру і бібліотеки також. А якщо чогось не знаєте, не соромтесь, звертайтесь, лишень не ганьбіть наше місто, бо люди думатимуть, що тут всі такі.
Віра Савка, директор Трускавецької МЦБС
ТОП коментованих за тиждень