Обкладенню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграш у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо. Така відповідь розміщена в підкатегорії 132.02 «ЗІР».
У багатьох виникає запитання: чи потрібно зменшувати доходи, які підлягають обкладенню військовим збором на суму ЄСВ, податкової соцпільги та ПДФО, у якій черговості відбувається оподаткування?
Щодо цього слід зазначити, що ПКУ не передбачено жодного зменшення бази обкладення військовим збором ані на суму ЄСВ, ані на суму ПСП і ПДФО. Виходить, що один об’єкт оподаткування використовується для обкладення двома податками (ПДФО та військовим збором) одночасно.
Наприклад, якщо особі нарахована заробітна плата в розмірі 2500 грн, то в цілях обкладення ПДФО об’єктом оподаткування є ця сума заробітної плати, зменшена на суму ЄСВ: (2500 – (2500 х 3,6%)) х 15% = 361,50 грн.
Для обкладення військовим збором використовується така сама база оподаткування, але без урахування будь-яких інших сум: 2500 х 1,5% = 37,50 грн.
Чистими на руки громадянин отримає: 2500 грн – 90 грн (ЄСВ 3,6%) – 361,50 (ПДФО 15%) – 37,50 (військовий збір 1,5%) = 2011 грн.
Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях
ТОП коментованих за тиждень