У Трускавці на відпочинку перебуває Віктор Герасимов. Для творчих людей, любителів української естради та шанувальників українського радіо його навряд чи потрібно представляти – надто знаною є ця особистість. Заслужений діяч мистецтв України, Президент творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», Президент Агентства охорони прав виконавців, віце-президент Міжнародного союзу діячів естрадного мистецтва, зав. редакцією Національної радіокомпанії України, лауреат мистецьких премій імені С. Гулака-Артемовського, І. Козловського, А. Малишка. А ще – автор і художній керівник багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів. Та попри всі титули – це скромна людина, котра не просто переживає за долю української пісні, а котра живе піснею і живе Україною.
З-під пера Віктора Герасимова вийшли тексти, які золотими літерами закарбувалися на скрижалях української пісенної спадщини. Це невмирущі пісні «Озори мене цвіт-калиною» («Україно-світ»), «Пісенний вернісаж», «Україна – свята родина», «Молоді літа», «Згадай шкільні роки», «Азовські вітрила», «На вулиці Ференца Ліста», «Танго ранней осени», «Море», «Актрисы юности моей», «Андреевский спуск и Арбат», «Как люблю я «Ретро» та багато-багато інших. Поет творить українською та російською мовами.
З Віктором Володимировичем спілкуємося в готельно-курортному комплексі «Карпати», куди він приїхав, щоб відпочити від буденної суєти, а заодно обговорити питання нового фестивалю «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»-2016».
– Вікторе Володимировичу, Ви – Президент творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». Чим займається ця організація?
– В минулому році ми відзначили ювілей, 25-річчя нашої творчої діяльності. Асоціація діячів естрадного мистецтва України – це єдина творча спілка в Україні, яка багато діє, але не має бюджетної підтримки. Ми не отримуємо гроші з бюджету, але працюємо дуже активно. Організовуємо і проводимо всеукраїнські та міжнародні фестивалі, зокрема «Пісенний вернісаж», «Боромля», «Ялтинське літо», «Київська студентська весна», «Дитячий пісенний вернісаж», «Азовські вітрила», «Кришталевий Трускавець», «Закарпатський едельвейс», «Хотинський піснецвіт», «Українська родина», «Джерела Моршина» та конкурс ім. А. Сови. Про рівень фестивалів свідчить хоча б такий приклад – на першому сільському фестивалі «Боромля» (Тростянець, Сумська область) були Анатолій Солов`яненко, Дмитро Гнатюк, Костянтин Огнєвий, Микола Свидюк, Микола Гнатюк, Микола Мозговий, гуморист Анатолій Литвинов.
Членами нашої творчої спілки є біля двох з половиною тисяч членів-професіоналів. Наголошую – не аматорів, а саме професіоналів! Серед них – такі відомі постаті як Герой України, Народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, академік Анатолій Авдієвський, Народний артист України. Народний артист СРСР, Герой України Дмитро Гнатюк та багато-багато інших відомих в Україні та поза її межами людей.
– Ваша співпраця з Трускавцем триває вже багато років. Чи пригадуєте, коли вперше Вам довелося побувати нашому прекрасному місті, у курортній столиці України?
– Мабуть, вже є зо два десятки літ, відколи я вперше побував у Трускавці. Тоді я відпочивав у санаторії «Кришталевий палац», керівником якого в той час був великий патріот української пісні, мій хороший приятель Володимир Балановський. Гадаю, моє перебування в цьому санаторії у Трускавці певною мірою вплинуло на те, що виникла ідея започаткувати фестиваль саме тут, в цій курортній місцині. Започаткували ми його під назвою «Кришталевий Трускавець» і він успішно тримає свої позиції.
До речі, в 2006 році журі фестивалю «Кришталевий Трускавець» очолював Дмитро Гнатюк, він тоді виступав на центральній сцені курорту.
Трускавець – це перлина, непізнана як слід світом. Для того, щоб здобути світову славу, Трускавець треба більше рекламувати, більше про нього говорити. І робити це слід спільними зусиллями. Фестиваль «Кришталевий Трускавець» вносить свою лепту в цей процес. А свіжим струменем у справі реклами Трускавця стане наш новий фестиваль «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»-2016».
– У кого виникла ідея започаткувати цей фестиваль?
– Чесно кажучи, для мене було несподіванкою, коли до мене зателефонував генеральний директор санаторію «Карпати» Лев Грицак, з яким ми довго та плідно співпрацюємо, і висловив цю ідею. Він, як кажуть, взяв бика за рога, поставивши мені запитання – чому так мало популяризують в Україні українську пісню? Мені важко було відповісти Леву Ярославовичу на це запитання. Скажу, що більшого патріота рідного краю, ніж Лев Грицак, важко знайти. Скільки я знаю Лева Ярославовича, то в нього завжди головний принцип – щоб все було добре для жителів Трускавця і для гостей курорту.
Я думаю, що ідею проведення нового фестивалю з популяризації української пісні йому підкинув наш спільний друг, поет, журналіст, президент Фонду благодійних ініціатив газети «День» Микола Гриценко. Минулого року він написав пісню «Я і Ти», музику до якої скомпонував відомий композитор Леонід Попернацький. Знаю, що він тут перебував у відрядженні, тож, міркую, що саме Микола Гриценко міг схилити Лева Ярославовича до думки, щоб «Карпати» стали меценатом нового фестивалю, який відроджуватиме, підтримуватиме, популяризуватиме сучасну українську пісню.
Новий фестиваль ми вирішили назвати «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»-2016». Це щоб у ньому згадувалися і Трускавець, і Карпати.
Вже розпочато роботу по медіа-підтримці фестивалю, залучимо до цього процесу всеукраїнську газету «Голос України» (редактор Анатолій Горлов), «Українську музичну газету», телеканали «Тоніс», «5 канал», ну і, звичайно ж, Українське радіо, на якому я працюю з 1971 року…
Мені приємно, що в цей складний для України час знаходяться такі люди як Лев Ярославович, які готові допомогти українській пісні, українській естраді. Бо зараз важка ситуація з гастрольно-концертною діяльністю. Це Ви бачите хоча б на прикладі Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина» з Дрогобича. А як було б добре, якби по всій Україні гастролювали хор Верьовки, ансамбль Вірського…
Пригадую своє дитинство (сам я родом з Нікополя Дніпропетровської області), коли до нас приїжджав симфонічний оркестр і нас, дітей, пускали на концерти безплатно. Яка це була подія для нас, малих – і згадка на все життя! А зараз діти навіть візуально не бачать наші славні колективи. На телебаченні – суцільна попса…
– Яким критерієм керуватиметеся при відборі конкурсантів на фестивалі «Трускавецька фієста»?
– Критерій буде один – професіоналізм та максимальна вимогливість до виконавців і одночасно доброзичливість до них…
– Вікторе Володимировичу, маєте можливість звернутися до наших читачів та запросити їх на новий фестиваль.
– Запрошуємо всіх друзів української пісні до участі в великому святі – всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»-2016» 21-22 травня, який проходить під патронатом Лева Ярославовича Грицака.
– Дякую за розмову. Завжди раді бачити Вас у Трускавці.
ТОП коментованих за тиждень