12 березня у Трускавці вшанували славетного земляка, сина трускавецької землі Романа Різняка (псевдо Макомацький). Захід відбувся у 97-річницю від дня народження боївкаря УПА і пройшов у форматі відкритого уроку.
Спочатку в музеї історії міста-курорту школярі та всі бажаючі мали можливість послухати короткий виклад про життя Романа Різняка. До присутніх звернулися міський голова Андрій Кульчинський, директор музею Галина Коваль, вчитель історії Тетяна Губерська, депутат ТМР Олег Карпин. Було чітко означено віхи життєвого шляху Романа Макомацького, висвітлено знані та незнані сторінки з його біографії. Олег Карпин розповів про приготування до зйомок фільму про нашого земляка, над сценарієм до якого трудилися і трудяться Тарас Метик та Борис Савченко. А учениця Аліна Лепак виступила з композицією, присвяченою не лише давнім героям Трускавця (Білас, Данилишин, Макомацький), але і героям сучасним (Шіхт, Шевчук, Гулик, Дідач).
З національним жовто-синім знаменом, зеленим вінком та кошиками квітів колона пройшла від музею історії міста до родинного обійстя Різняків, де зараз знаходиться пам’ятник нашому землякові. Нагадаємо, що цей пам’ятник був виготовлений скульптором Володимиром Ропецьким у 1995 році. Біля пам’ятника присутні поклали квіти та виконали Державний гімн України.
В заході вшанування пам`яті Романа Різняка-Макомацького взяли участь учні всіх трьох шкіл міста, директори шкіл та позашкільних закладів, депутати ТМР Олег Карпин («Самопоміч»), Богдан Габшій, Юрій Наконечний («Свобода»), начальниця відділу культури ТМР Тетяна Татомир, краєзнавці Ігор Ліщинський, Микола Іваник, Ігор Кекіс, Тарас Варивода, Богдан Гуцило, інші небайдужі трускавчани. Організовано та з прапорами прийшли віддати шану землякові-націоналістові члени трускавецького осередку Конгресу Українських Націоналістів.
Роман Різняк – це не просто трускавчанин. Це той трускавчанин, про якого маємо пам’ятати. Як і про отця Олексу Пристая, як і про Ореста Мацюка, як і про о. Івана Валюха, як і про теперішніх загиблих в АТО героїв-трускавчан, як і про багатьох тих, хто примножує славу Трускавця своєю невтомною працею.
Роман Різняк був вбитий ворожою кулею, його сім`я була репресована, а в історії про нашого славного земляка й досі є багато білих плям. З портрету на нас дивиться усміхнений симпатичний юнак, який міг перевтілюватися в кадрового радянського офіцера, який зумів звабити дружину Сабурова, який перфектно знав польську та німецьку мови, який в теперішній час міг би бути кіноактором, видатним спортсменом, державним діячем високого рангу. Але в той важкий жорстокий час кращі сини та дочки полягли. І серед них – Роман Різняк-Макомацький. Вічная їм пам`ять. Україна не повинна забувати своїх героїв. Трускавець теж…
ТОП коментованих за тиждень