У Бориславі та Східниці заборонено використовувати символіку комуністичного режиму
Депутати Бориславської міської ради прийняли проект рішення, згідно якого на території міста Борислава та смт. Східниця заборонено використання символів комуністичного тоталітарного режиму, а саме – державної символіки СРСР та інших атрибутів, що його символізують. Рішення прийнято за ініціативи Бориславської міської організації ВО «Свобода», – передає кореспондент ЗІКу.
Крім цього, іншим рішенням затверджено використання національно-патріотичної символіки у навчальних закладах Борислава та смт. Східниця. Це робиться для підвищення рівня національної свідомості серед молоді міста та виховання патріотизму, а також утвердження пам’яті про національно-визвольні змагання українського нараду.
Навчальним закладам буде рекомендовано створити кутки національної пам’яті з використанням державної та національно-патріотичної символіки. А символіку та портрети видатних постатей національно-визвольних змагань – використовувати для оформлення приміщень.
У Бориславі взялися за облік земельних ділянок
На сесії Бориславської міської ради затверджено комісію з питань обліку земельних ділянок, які використовуються без правовстановлюючих документів та не за цільовим призначенням. Таке рішення прийнято на сесії міськради, – передає кореспондент ЗІКу.
За словами секретаря міської ради Юрія Яворського влада має чітко з’ясувати картину, як використовуються землі бориславської громади. Потрібно навести порядок і контроль. «Буквально будуть ходити від об’єкту до об’єкту, щоб навести елементарний порядок в документах. При перевірках уже виявлено 20 випадків, коли ця земля використовується без відповідного задокументування, а отже, і без належної плати за її оренду до міського бюджету. Це значні кошти, які бюджет недотримував», – зазначає він.
Юрій Яворський додає, що така комісія вже діє у Старому Самборі. Там при перевірці було виявлено, що 60% земель використовується без належної документації, та не за цільовим призначенням. У місті було наведено порядок і збільшились надходження до міського бюджету.
«Ком-Еко-Борислав» хоче збільшити ціну на вивіз сміття на 50%
«Ком-Еко- Борислав» звернувся у виконавчий комітет Бориславської міської ради щодо затвердження нового тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів. Підприємство хоче збільшити тариф на вивіз сміття з 4,38 грн до 6,57грн. Про це на нараді у міській раді повідомив заступник міського голови Руслан Зелінський, – передає кореспондент ЗІКу.
Підняття тарифу підприємство обґрунтовує тим, що зросла завантаженість на одного мешканця. В розрахунок бралось і вивезення сміття з Трускавця.
На день на смітєзвалище привозять 23 машини сміття з яких тільки 8 з Борислава. На нараді йшлось про те, що існуючий тариф є завищений.
У Бориславі 270 сімей можуть залишитися без електропостачання
Депутати Бориславської міської ради звернулися до голови Львівської обласної ради Олега Панькевича та голови Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка з проханням вплинути на вирішення ситуації, яка виникла в м. Бориславі у зв’язку з передачею побутових абонентів, які отримують електроенергію від повітряних ліній НГВУ «Бориславнафтогаз», на баланс ВАТ «Львівобленерго». Відповідне рішення було прийнято на сесії міської ради, – передає кореспондент ЗІКу.
Мешканці міста Борислава, які під’єднанні до технологічних електромереж, що належать НГВУ «Бориславнафтогаз» ВАТ «Укрнафта», почали отримувати повідомлення про відключення їх від електропостачання з 1 травня цього року.
НГВУ «Бориславнафтогаз» мотивує свої дії тим, що їм забороняють подавати електроенергію населенню без угоди з ВАТ «Львівобленерго» про спільне використання технологічних електричних мереж.
Зі свого боку ВАТ «Львівобленерго» виставляє певні технічні умови для прийняття населення на прямі розрахунки за електроенергію. НГВУ вважає, що всі законні вимоги виконані, а ВАТ «Львівобленерго» заперечує повне виконання цих вимог. У результаті понад 270 сімей міста Борислава можуть залишитись без електроенергії.
«Ми вважаємо, що мешканці міста стали заручниками конфлікту інтересів двох структур і не повинні в жодному випадку постраждати від цього конфлікту. Ця ситуація триває з 2006 року. Слід зазначити, що споживачі підключені до даних мереж вже кілька десятиліть, тобто ще до появи ВАТ «Львівобленерго», а дана суперечка виникла внаслідок постанови НКРЕ України від 31.7.1996 року, а також нових нормативів згідно ПКЕЕ та ПУЕ.
Мешканцями міста зібрали підписи і скерували звернення до керівників вищезгаданих підприємств з вимогою негайного вирішення даної проблеми. У разі невиконання їхніх вимог, вони налаштовані на кардинальні дії – аж до блокування роботи цих підприємств», – йдеться у зверненні.
ТОП коментованих за тиждень