Старі борги не дають тепловикам продихнути. ДК «Газ-України» подав на КП «Бориславтеплоенерго» до суду. Позиваються через старі борги за газ 2009, 2010 та 2011 років. Розмір боргу – 1 млн. 644 тис. грн. Як повідомив директор комунального підприємства «Бориславтеплоенерго» Богдан Дубас, погасити цей борг планували після закінчення цього опалювального сезону за кошти, які мають надійти з державного бюджету як компенсація різниці в тарифах. Проте судовий розгляд зводить нанівець можливість розрахуватись з колишніми постачальниками газу. Адже після суду сплатити доведеться не тільки борг, а й пеню та штрафні санкції. Загальна сума становитиме понад 2,5 мільйони гривень. Таких коштів різниця в тарифах не покриє. Тож КП «Бориславтеплоенерго» опиниться у вкрай скрутній ситуації. Єдиний спосіб вирішити проблему, на думку Богдана Дубаса, це домовитися з колишніми постачальниками газу про розтермінування заборгованості. Керівництво теплоенерго збирається в Київ на перемовини. Проте наразі ще зарано робити прогнози щодо результатів цієї поїздки.
Бюджет виконали лише наполовину. Начальник фінансового управління Бориславської міської ради Юрій Петрів повідомив, що міський бюджет Борислава за перший квартал цього року виконано лише на 53,3% до планових показників на І квартал, або на 14,5 % по плану на рік. Таке низькі показники виконання бюджету зумовлені тим, що податки з доходу фізичних осіб у міський бюджет перестали сплачувати нафтовики та кілька інших підприємств, адже вони стали філіями гігантів, що зареєстровані в інших містах. Станом на перше квітня не виконуються у Бориславі навіть контрольні цифри, доведені Міністерством фінансів. Вдалося зібрати лише 81% коштів від пропонованих мінфіном цифр. Головний фінансист міста Юрій Петрів каже, що такими темпами до кінця року до контрольних показників Борислав недобере близько 4 млн. грн. А це означає, що доведеться брати середньострокову позику на виплату заробітної плати. Проте середньострокова позика, яку ймовірно доведеться брати наприкінці року, проблему не вирішить, а лише відстрочить. Гроші все одно доведеться віддавати. Не радує фінансистів і структура видатків міського бюджету. Більше 96% всіх грошей йде на фінансування захищених статей бюджету, тобто на заробітну плату, розрахунок за енергоносії, медикаменти та харчування. Розвиватися місту просто нема за що.
Аварія на електромережах наробила біди. У мешканців будинку № 55 по вулиці Коваліва у Бориславі погоріли побутові електроприлади. А в одній з квартир навіть виникла пожежа – загорівся котел. Сталося це через проблеми з електроживленням будинку. Як розповів на нараді у міського голови начальник ЖЕКу № 2 Петро Стефанишин, спочатку у будинку зникло світло, бо був пошкоджений кабель на вводі у будинок. Щоб забезпечити мешканців електроенергією переключили увесь багатоквартирний будинок на одну лінію живлення. У результаті електропроводка «замкнула», напруга різко підвищилась, електроприлади «стрибка» не витримали. Мешканці зазнали значних матеріальних збитків. Тільки після цього, як каже Петро Стефанишин, Бориславський район електромереж протягнув до будинку резервний кабель і налагодив електропостачання належним чином. Проте історія ще не завершена, адже люди подаватимуть в суд. Хтось має компенсувати мешканцям матеріальні збитки, яких вони зазнали через аварію.
За насильство в сім’ї розплачуються жертви. Тему насильства в сім’ї обговорили на нараді у міського голови Борислава. Представник Бориславського штабу МВС Наталія Хома доповіла, що лише за останній тиждень у місті нафтовиків таких фактів зареєстровано 6. Але біда тут не у кількості, а у парадоксальності чинного українського законодавства. За побутовий конфлікт і погрози фізичною розправою передбачено накладення штрафу. Проте у сім’ї такі правопорушення, зазвичай, скоюють пияки та дебошири, які ніде не працюють. А отже після розгляду справи штраф доводиться сплачувати їхнім родичам, тобто жертвам насильства у родині, які самі викликали міліцію, щоб заспокоїти хулігана. Це абсурдна ситуація, бо, виявляється, що сім’я, яка потерпає від домашнього насильства, ще й платить за це штраф. Виходить, що викликати міліцію у разі побутового конфлікту в родині, собі ж дорожче. А як же тоді заспокоїти порушника миру в домі? Що робити тим, хто потерпає від домашніх тиранів? І найцікавіше: коли хтось із народних обранців здогадається нарешті усунути цей парадокс із законодавства?
Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»
ТОП коментованих за тиждень