Підготовка до 625-річчя міста
Міський голова міста Борислава Володимир Фірман відвідав міський парк культури та відпочинку, де в даний час відбуваються роботи щодо облаштування скансену. З ініціативи міського голови в міському парку постане музей нафтоозокеритовидобутку просто неба. На сьогоднішній день відведено територію в міському парку, йде благоустрій самої території. «Чому саме в парку? Та тому, що наше місто – єдине місто, на території якого добувають нафту по сьогоднішній день. А міський парк – це район нафтовидобутку «Дучки». Наш парк уже сам по собі є музейною експозицією. Наприклад, потічок Ріпне, що протікає по території майбутнього скансену – це музейний експонат. По його руслу, розміщено дубові пороги. Я думаю, що такі речі зацікавлять не тільки наших дітей, а й гостей міста. А далі є нафтові вишки, діючі та законсервовані. Кращого місця під музей-скансен просто не знайти. Наш Борислав – колиска нафтовидобутку. І ми зобов’язані розказати майбутнім поколінням про історію нашого міста», – зазначає Володимир Фірман.
Велику допомогу в облаштуванні музею просто неба надають підприємці міста – Володимир Голобутовський, Ігор Михаць, Олександр Зварич. Доволі часто цих людей можна зустріти на даному4 об’єкті.
Далі міський голова відвідав міський Палац культури, де повним ходом йдуть підготовчі роботи. Палац культури – основний центр, де відбуватимуться загальноміські заходи з нагоди ювілею міста.
А пізніше – новобудова мосту біля заводу РЕМа. Бориславці, які бачать цей міст вперше – не стримують позитивних емоцій. Адже так давно в нашому місті нічого не будувалось, а цей міст направду вражає.
А далі вулиця Коваліва, на якій здійснюють поточний ремонт. І ще багато куточків Борислава відвідав міський голова в цей день. Десь йде косіння трав, десь чищення русел річок. Складається враження, що все місто готується гідно відзначити своє день народження.
Новини культури
Нещодавно в читальній залі центральної міської бібліотеки м. Борислава відбулась презентація унікальної в українському краєзнавстві книги Романа Пастуха, Петра Сов’яка, Ігоря Шимка «Дрогобиччина: свідки епох». Двотомна енциклопедична книга-альбом розповідає про походження назв, історію, храми, пам’ятники, освіту, «Просвіту», розвиток усіх 113 сіл і міст, відомих вихідців та багато ін. Книгу видано за сприяння Ігоря Куруса, головного редактора тижневика «Каменярі».
На презентацію видання завітали два співавтори – Ігор Шимко та Петро Сов’як. Автори поділились з присутніми своїми враженнями від зустрічей з мешканцями Дрогобиччини. Сама ідея створення такого шедевру виникла ще п’ять років. Адже, як зауважив Ігор Шимко: «Владі не потрібно нашої історії. Але вона потрібна всім нам, українцям. І ми хотіли зафіксувати багатющу інформацію про наш рідний край в ім’я майбутнього наших дітей та України». Вступне слово та бібліографічний екскурс присутнім провів начальник відділу гуманітарної політики міської ради Роман Тарнавський.
У Бориславі відновлено подачу питної води
За інформацією начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Бориславської міської ради Володимира Прідуна станом на 27 липня постановою головного державного санітарного лікаря м. Борислава знято тимчасову заборону подачі питної води в мікрорайони вулиць Коваліва, Володимира Великого, 600-річчя Борислава. Заборону знято на підставі результатів лабораторних досліджень проб водопровідної води проведених ДЗ «Львівська облсанепідемстанція» та вирішено відновити в мікрорайон Коваліва, Володимира Великого, 600 річчя Борислава подачу питної води.
Львівська облсанепідемстанція проводила лабораторні дослідження проб водопровідної води по цих вулицях і відмітила що на протягом двох днів (26-27 липня) вміст гранично допустимої концентрації нафтопродуктів у питній воді нижче нормативної, тобто менше 0,1 мг.
Нагадаємо, що станом на 17 липня в центральному водогоні внаслідок потрапляння у водогін нафтопродуктів було виявлено перевищення шкідливих домішок у 7-8 разів. За висновком фахівців єдиний варіант очистити водогін – прокачувати водогінні труби до повного очищення. Як зазначають фахівці, на сьогодні не існує хімічних реагентів, що змогли б допомогти очистити водогін від цієї біди.
З 17 по 27 липня мешканці вищезазначених вулиць отримували воду, яку підвозили цистернами.
Міжнародна співпраця
27 липня міський голова м. Борислава Володимир Фірман зустрівся з дітьми з м. Валбжих (Польща), які в рамках партнерських відносин між нашими містами, відпочивають в нашому місті. Поселили польських дітей в дитячому будинку «Оріана».
Як зазначила керівник групи, директор школи № 8 м. Валбжеха Малґожата Риковська: «Всі наші діти задоволені з візиту в Україну. Ми зустрічались з українськими школярами. Під час зустрічі діти палили спільну ватру, співали польських та українських пісень. Особливо нам запам’ятається поїздка до Львова та Трускавця. Відвідали наші діти і українські сім’ї».
Володимир Фірман, зокрема, зазначив, що саме такі відвідини зближують народи. Адже і 40 юних бориславців зараз перебуває на відпочинку в Польщі. Володимир Стахович побажав усім дітям гарних вражень, хорошого відпочинку і ще не раз завітати до нашого міста. Насамкінець юні гості виконали в’язанку польських та українських пісень.
«Започатковано гарну традицію. І було зроблено все, щоб відпочинок наших польських друзів, збагатив їх тільки позитивними емоціями про Україну, і про Борислав, зокрема. Ми не можемо змінити минулого, але ми можемо будувати майбутнє», – зазначив міський голова.
На завершення гостям вручено солодощі, сувеніри та зроблено спільну світлину з міським головою. Зустріч відбулась в дуже теплій та затишній атмосфері.
Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради
ТОП коментованих за тиждень