Дрогобицька влада хоче об’єднання міської і районної медицини. У Дрогобичі виникли проблеми фінансування галузі охорони здоров’я. Бюджет у сфері охорони здоров’я не виконується виключно через те, що інші адміністративні території не компенсовують кошти Дрогобичу за пролікованих їхніх хворих. Про це на нараді в Ратуші заявив перший заступник Дрогобицького міського голови Олександр Коростельов. Так, Дрогобицький район у цьому році замість 10 необхідних мільйонів гривень за пролікованих хворих компенсував тільки половину – 5 мільйонів. На сьогодні сума боргу інших адміністративних територій Дрогобичу сягнула 10 200 тис. грн., а до кінця року може зрости приблизно ще на 2 млн. грн. Цих коштів якраз і не вистачає відділу охорони здоров’я, щоб забезпечити виплату зарплат, розрахуватись за енергоносії, медикаменти та ін. «Надзвичайно важко з цим боротися, – каже Олександр Коростельов. – Адже медичні заклади зобов’язані приймати усіх хворих – і з міста, і з сіл Дрогобицького району та інших територій. Та й головні лікарі, завідувачі відділами лікарень зацікавлені в іногородніх хворих, щоб зберегти наявну кількість ліжкомісць». На думку посадовця, для Дрогобича не потрібно такої кількості ліжкомісць, які є в міських лікарнях. Але їх зменшення призведе до скорочення штатів і зменшення багатьох інших показників. Та цього не хочуть ні головні лікарі медичних закладів, ні завідувачі відділеннями, ні медичні працівники. «Ще раз будемо порушувати питання об’єднання міської і районної медицини, тому, що іншого не дано», – наголосив заступник дрогобицького мера.
Голова Дрогобицької РДА каже, що з приходом нового губернатора буде легше працювати з державними структурами. Голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак після співбесіди з головою Львівської облдержадміністрації Михайлом Костюком провів нараду, на якій попередив керівників державних структур, розташованих на території району, щодо необхідності змінювати своє ставлення до виконання обов’язків. «Не буде тої демагогії, яка була, – каже Михайло Сендак. – Не буде загравань з політичними партіями, не буде позувань на телеекранах». Зі слів районного очільника, президент надав губернатору повноваження змінювати усіх: і заступників голови ОДА і голів РДА. «Я вірю, – наголосив Михайло Сендак, – що в районі буде легше працювати з такими державними структурами як прокуратура, міліція, санепідемстанція, ветеринарна служба та ін.». З його слів, непоодинокі випадки невиконання керівниками районних державних структур доручень голови РДА, ігнорування нарад на інших заходів, що їх проводить районна державна адміністрація. Михайло Сендак має намір надіслати губернаторові листа, в якому про все це доповісти.
Відбулася сесія районної ради. 18 листопада відбулася позачергова 12 сесія Дрогобицької районної ради. Депутати внесли зміни до районного бюджету 2011 року, прийняли рішення про продаж на аукціонах трьох земельних ділянок і затвердили їх оціночну вартість, а також мінімальні суми, за які можуть бути продані ділянки. На сесії прийнято заяву з приводу антиконституційної пенсійної реформи. Дрогобицька районна рада заявила, що ця реформа є нічим іншим, як пограбуванням українського народу і звернулася до Голови Верховної Ради України та Президента України з вимогою негайної розробки справжньої пенсійної реформи в межах широкої реформи економіки України, а також звернення до Президента України і Голови Верховної Ради України, в якому вимагає припинити репресії проти опозиційних лідерів.
У Дрогобичі мешканці погрожують перекрити дорогу. У Дрогобичі епопея з базовою станцією мобільного зв’язку на даху автошколи ТСОУ на вул. П.Сагайдачного триває. Попри те, що після протестів мешканців сесія міської ради прийняла рішення, яким скасувала рішення міськвиконкому на встановлення компанією «Київстар» антени стільникового зв’язку, базова станція і далі стоїть на даху автошколи. Бездіяльність мобільного оператора обурила мешканців, які знову звернулися з колективним листом до міської влади Дрогобича з вимогою забезпечити виконання рішення сесії, тобто демонтаж антени. Про це розповіла керівник ініціативної групи Віра Шатинська. «Люди налаштовані рішуче, – каже пані Віра. – Якщо найближчим часом працівники компанії мобільного зв’язку не демонтують базову станцію, мешканці вдадуться до рішучих дій – перекриють рух автотранспорту однією з центральних автомагістралей міста».
Заборговано зарплату майже на 6 млн. грн. Незважаючи на те, що від початку року заборгованість зарплати на підприємствах Дрогобича зменшилася на 1 111,3 тис. грн., а минулого місяця – на 817 тис. грн., сума боргу все ще залишається великою – 5 776,8 тис. грн., – повідомляє управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради. Найбільш злісними боржниками є ПАТ «Завод автомобільних кранів» (М. Баран), яке заборгувало 839,7 тис. грн., Українсько-німецьке спільне підприємство у формі ТзОВ «Інтернешнл Каттер Манюфекчерер ГмбХ (ІСМ)» (Л.Кравченко) – 181 тис. грн, ЗАТ «Торгова група «Тиса» (Б.Віткович) – 185 тис. грн., меблеве підприємство «Карпати» (Л.Любуська) – 231 тис. грн., ТзОВ «Універсал» (С.Котула) – 309,5 тис. грн., ВАТ «Прикарпатбуд» (О.Михаць) – 236,6 тис. грн. та його дочірні підприємства ДП «ДУМБ» – 140,3 тис. грн., ДП «БУ №41» – 62,5 тис. грн., КП «МВУЖКГ» (м. Стебник) – 233,9 тис. грн., КП «Берізка» (Й.Габшій) – 364,1 тис. грн., ВАТ «ПВП «Енергія» (Т.Петрик) – 239,9 тис. грн. Через їхню бездіяльність 2 404 працівники не можуть вчасно отримали зароблені гроші.
У Дрогобичі не виконають контрольні цифри бюджету 2011 року. За підсумками 10 місяців контрольні цифри бюджету Дрогобича виконано лише на 94 відсотки, – повідомив на нараді в Ратуші перший заступник міського голови Олександр Коростельов. З його слів, до кінця року не вдасться вийти на контрольні цифри. «Ми провели нараду з розпорядниками коштів, на якій жорстко поставили вимогу щодо обов’язкового проведення реформ в охороні здоров’я, освіті і частково в культурі», – каже посадовець. За дорученням міського голови Олексія Радзієвського, вже на наступну сесію міської ради готують проект рішення про переведення онкологічного і венеричного диспансерів у Стебник, де вони функціонуватимуть на правах відділень міської лікарні. «Це дасть змогу отримати значну економію коштів як за рахунок оптимізації структури, так і зменшення використання енергоносіїв, – каже Олександр Коростельов. – Лише на енергоносіях щороку можна буде економити до 1,5 млн. грн.». Він також нагадав, що вивільняться приміщення, долю яких вирішуватимуть депутати. У будь-якому випадку – чи це буде передача в оренду, чи продаж, – місто отримає додаткові надходження до бюджету.
На підприємствах Дрогобича розпочалися скорочення робітників. Зі слів першого заступника міського голови Олександра Коростельова, на ВАТ «НПК-Галичина» вивільняють 78 працівників пенсійного віку, доля 200 робітників цими днями вирішується власниками підприємства. «Якщо не буде змінено стандартів і правил гри на ринку нафтопродуктів, то підприємство з нового року може зупинитися – каже Олександр Коростельов. Мова йде про те, що дешевше ввозити бензин і дизельне пальне, ніж купляти і переробляти нафту». Посадовець також повідомив, що 250 чоловік скорочують на ТОВ «Універсальна бурова техніка», з них 100 відправляють з заводу вже у ці дні. Усе це негативно позначиться на надходженнях до бюджету.
Іван Тихий, “Дрогобицьке земляцтво”
ТОП коментованих за тиждень