Віталій Плеханов: «Хортинг, як сім`я, вимагає повної віддачі»

18.09.2013 | Filed under: Публікації

У другу суботу першого місяця осені, цього року це 14 вересня, Україна на державному рівні відзначає День фізичної культури та спорту. Свято започатковане Указом Президента України у 1994 році, щоб відзначити велику роль українських спортсменів у підвищенні міжнародного іміджу держави, згадати та подякувати всім фанатам фізичної культури та спорту – фізкультурникам, тренерам, інструкторам – які не красивими словами з трибун раз в рік, а своїм власним прикладом щодня протягом років залучають молодь до спорту, до здорового способу життя, до прагнення розвитку та самовдосконалення. Більше того, справжні фанати спорту ніколи самі не зупиняються на досягнутому в певній сфері, а шукають нові методики навчання, розвивають нові види спорту, як от молодий, заснований у 2008 році національний вид бойових мистецтв – хортинг. Саме такою людиною, яка не боїться братися за нове і швидко досягає блискучих результатів, є голова Львівської обласної федерації хортингу Віталій Плеханов. Тож розмовляємо з Віталієм Валерійовичем саме про особливості та перспективи хортингу для молодого покоління.

– Віталію, ти з 11 років в спорті, починав з боксу, потім був рукопашний бій, чим тебе полонив хортинг?

– По-перше, хортинг – український національний вид бойового мистецтва, ніде не запозичений, засновником якого є уродженець Дніпродзержинська Едуард Єрьоменко. Едуарду Анатолійовичу вдалося створити вид спорту з серйозним науковим обґрунтуванням і раціональним підходом до виховного процесу дітей та підлітків. В результаті чого хортинг сьогодні розглядається не лише як бойове мистецтво, а й як комплексна система виховання дітей та юнацтва в дусі ведення здорового способу життя та активної патріотичної життєвої позиції. Сьогодні профільні міністерства України – з питань фізичної культури та спорту, охорони здоров’я – оцінюють хортинг грифом «рекомендовано» для позашкільних навчальних закладів.

– Але ж на змаганнях в розділі «двобій» часто доводиться чути від глядачів, що хортинг жорсткий вид спорту, схожий на бої без правил…

– На перший погляд справді так здається, хортинг виглядає жорстким видом спорту. Але це лише на перший погляд. З власного досвіду можу сказати, що чим більше обмежень в діях бійця, тим складніше виступати спортсмену. А в хортингу якраз дозволено повний контакт, але з принциповими обмеженнями. Зокрема, заборонені брудні прийоми – удари в пах, в потилицю, спину, по очах, по вухах. Тобто, це не бої без правил. Правила все таки є.

Крім того, в хортингу існує вікова градація збільшення контакту поєдинку. Обмеження повного контакту є до 14 років. З 14 років хортингісти працюють уже по-дорослому.

Тренування дітей в хортингу починаються з 5 років. Перших два роки – це робота над загальним розвитком психофізичних якостей дитини. Саме з 5 до 7 років у дітей закладаються перші поняття й прагнення до самостійності, бажання прийняття рішень. А батькам іноді важко скерувати дітей в правильне русло за браком часу та надлишком опіки. Тож саме спорт може допомогти Вашій дитині стати самостійною і разом з тим дисциплінованою. Змагальний ефект, тобто виступ дітей на змаганнях, формує у них лідерські якості й прагнення бути першим, кращим, що допомагає досягати поставленої мети й успіху в подальшому житті. 

– То, не як голова Львівської обласної федерації хортингу, а як батько, ти б радив батькам віддавати своїх дітей на хортинг?

– Так, радив би, і дуже задоволений, що є такий вид спорту. Бо хортинг багатогранний і містить в собі багато розділів, як контактних, так і безконтактних. Є діти, які прагнуть приймати участь у двобоях, і батьки підтримують їх у цьому. А є діти, які прагнуть навчатися лише техніки ударів та володіння різноманітною зброєю. Для таких в хортингу є розділи «показовий виступ» та «форми». В розділі «показовий виступ» спортсмени виступають під музичний супровід та оцінюються за техніку та командний дух. У «формах» – жодної музики, лише ідеальне виконання ударів, блоків, поворотів.

– Зрозуміло, та повернімося до організаційної роботи в хортингу. Віталію, ти не лише є головою Львівської обласної федерації хортингу, а й Віце-президентом УФХ по західному регіону України, в який входять Закарпатська, Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області. Яка на сьогодні ситуація, кількість реально діючих осередків у довірених тобі областях?

– Чесно кажучи, сьогодні в багатьох областях та осередках тривають процеси перереєстрації та зміни керівництва. Коли створювали у 2008 році Федерацію хортингу, то в новий вид спорту потягнулися люди з різних видів єдиноборств. Але багато хто паралельно залишався в своєму виді спорту, не переключившись на всі сто відсотків на хортинг, не розвивав міські й регіональні осередки, не думав про проведення змагань, поповнення спортивного інвентаря, пошиття спортивних форм-хортовок для дітей врешті решт. Зрозуміло, так довго тривати не могло. Хортинг, як сім’я, вимагає повної віддачі. Сьогодні в хортинг приходять нові люди, які активніше проявляють себе в роботі і віддаються національному виду спорту на всі сто.

Так, у лютому 2012 року було засновано Дрогобицький осередок хортингу, який очолив Денис Іваницький. А вже у 2013 році в Дрогобичі ми створили Львівську обласну федерацію хортингу. У цьому році дев’ять наших спортсменів стали майстрами спорту України з хортингу, і це лише за перше півріччя 2013р. Думаю, такого результату не має жоден клуб у Львівській області. 16-17 лютого ми провели у Трускавці Перший відкритий Всеукраїнський турнір з хортингу західного регіону, на якому зібралося п’ять областей, понад 150 учасників. Влітку наші спортсмени взяли участь у спортивних зборах з хортингу на морі – в Криму. Плануємо організувати збори й у себе – в горах Карпатах.

Також хочу відзначити велику роботу з популяризації та розвитку хортингу в Україні віце-президента УФХ з кадрових питань Василя Зеленого, уродженця Мукачево, ветерана бойових дій в Афганістані, співзасновника Української Федерації Хортингу. Його щоденна робота з кадрами у всіх регіонах України дуже значуща, так як недаремно говорять в народі «кадри вирішують все».

– На завершення, Віталію, традиційне запитання, – які плани у Львівської обласної федерації хортингу?

– Найперше, 28-29 вересня проводимо в Трускавці на базі ДЮСК «Спортовець» дводенний національний тренерсько-суддівський семінар для поглиблення знань з базової техніки та форм хортингу, присвоєння спортсменам учнівських та інструкторських рівнів. Семінар проведе дуже грамотний фахівець хортигу, в якого можна багато чого повчитися як в проведенні тренувань, так і в організації змагань та суддівства в хортингу – голова суддівської колегії УФХ Олексій Семигал.

Також цього року я запропонував Президенту УФХ Едуарду Єрьоменку провести у Трускавці або у Львові перший Чемпіонат Європи з хортингу. Керівництво федерації дало згоду, й швидше за все ми проведемо ці представницькі міжнародні змагання восени 2014 року. Можливо, у нас з’явиться і перший майстер спорту з хортингу міжнародного класу. Адже, як і кожен вид спорту, хортинг прагне зайняти чільне місце серед видів єдиноборств в Україні та світі. Як кожна дитина, що приходить в зал, хоче стати чемпіоном, так і хортинг прагне стати олімпійським видом спорту.

Займайтеся хортингом – це вид спорту вашої країни.

Користуючись нагодою, хочу також подякувати за постійну багаторічну матеріальну підтримку хортингу почесному Президенту Львівської обласної федерації хортингу Миколі Кобільнику, генеральному директору ГКК «Карпати» Леву Грицаку та керівнику Міжнародної клініки відновного лікування Володимиру Козявкіну.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

(Переглядів 347 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви