Влада – бізнес – громада

17.02.2016 | Filed under: Публікації

Гостем редакції «Трускавецького вісника» вкотре є голова Незалежної профспілки «Тур-сфера» Віктор Пиців, з яким сьогодні спілкуємося про курортний сезон та сто днів діяльності нової влади Трускавця.

– Пане Вікторе, за два місяці у Трускавці стартує високий курортний сезон. Які Ваші ідеї та прогнози, як бачите розвиток надання курортних послуг?

– Попередня влада Трускавця залишила міському голові Андрієві Кульчинському цілий мішок проблем в сфері роботи комунальних підприємств міста, залишилися тіньові схеми у відносинах «влада – бізнес», які треба просто поламати. Як голова профспілки я звернувся з листом до міського голови з проханням дати відповідь на 10 запитань, до яких він як голова має якнайменше відношення. Все це йому залишили в спадок, але все це треба вирішити. І вирішити негайно, щоби підприємці зрозуміли, що влада відкрита і готова йти на діалог.

За два місяці стартує курортний сезон і треба зробити все, щоб до Трускавця поїхали на відпочинок люди. Ціна на курортні послуги повинна бути адекватною. Самі послуги повинні відповідати вимогам часу. Жителі Трускавця повинні зрозуміти, що місто живе з курорту, не з акцій протесту, не з конфліктів, а з єдності. Бо в єдності – сила!

Вартувало би створити моніторингову групу «Адвокація та піар» з метою просування позитивного іміджу Трускавця, до якої запросити представників громадськості, представників комунальних підприємств, депутатів. До речі, коло таких людей вже формується.

Також треба посилити роботу в соціальних мережах, із засобами масової інформації, журналістами українських та зарубіжних видань з просування позитивного іміджу Трускавця.

В травні Трускавець урочисто відкриє курортний сезон. В рамках відкриття сезону пасувало би провести заходи з презентації курорту для всіх зацікавлених, так звані рекламні тури. А ще обговорити питання розвитку туристичної інфраструктури, якості послуг, інформаційної підтримки туристичного бізнесу, співпраці влади, бізнесу та громади. Крім того, треба би провести семінари-практикуми, на яких надати рекомендації щодо оптимізації діяльності в туристичному бізнесі, зокрема в медичному туризмі, курортології за участю провідних фахівців із України та зарубіжжя.

– Як Ви ставитеся до ідеї відновити занедбані зв’язки з містами-побратимами Трускавця?

– Вже відбулася зустріч з міським головою, представниками управління розвитку міста та керівником інформаційно-курортного центру, де обговорювалися питання співпраці «громада – влада – бізнес».

Пропонуємо на травневі свята запросити до Трускавця делегації міст-побратимів на круглий стіл, провести фотовиставку про них. З метою просування території та бренду міста Трускавця варто організувати туристичний форум «Курортний Трускавець-2016» до відкриття курортного сезону. Але все це поки що залишається в планах. Якщо міська влада піде на це, то виграють всі – місто, жителі, підприємці, наповниться міський бюджет.

– Ви – активний громадський діяч. Як Вам співпрацюється з новою владою Трускавця? На що хотіли б звернути їм увагу?

– Налагодження діалогу з представниками нової влади є не менш простим, ніж було з минулою владою. Хотілося б сказати: «Шановні працівники апарату міської ради, вас найняла на роботу громада. За гроші громади ви отримуєте зарплату і є підзвітні громаді. Тож громада буде питати з вас. Ми заставимо вас працювати. Якщо хтось цього ще не зрозумів, то той просто піде. Виграє тільки той, хто має чіткий план. Життя вимагає нових ідей, нових лідерів, нових сценаріїв».

Чиновники міської ради, представники бізнесу, громади – це три зовсім різні суб’єкти, які повинні працювати як пальці однієї руки – злагоджено, без конфліктів. І я як голова профспілки буду робити все, щоб так і було.

Хотілося б, щоб працівники апарату міської ради відкрили свої функціональні обов’язки, почитали, за що вони відповідають, що мають робити, більше працювали, а також більше спілкувалися з керуючою справами Оленою Петранич, бо вона дійсно на своєму місці.

Відділу інформаційного забезпечення я б побажав наснаги, щоб на сайті міської ради нарешті появилися розпорядження міського голови. Невже так важко знайти системного адміністратора, який би наповнював сайт?

Хотілося б, щоб запрацював відділ у справах сім`ї, молоді та спорту, скоординував свої дії з відділами культури та освіти, управлінням розвитку міста і з Трускавецьким інформаційно-курортним центром.

Ні в якому разі нікого не критикувати! Всі ми повинні пам’ятати, що живемо в місті-курорті, яке повинно розвиватися і рухатися. Бажаю всім працівникам служб та відділів міської ради тільки добра, здоров`я і наснаги.

– 16 лютого певні сили організували міні-пікет під міською радою. Ви брали в ньому участь?

– Ні, участі в ньому я не брав. Цей пікет я б назвав «піар-акцією». Колись це називали «Лови злодія». Спочатку самі наламали дров, а потім хочуть перекласти свої провини на чужі плечі. Організаторам таких акцій хотілося би побажати: «Не шукайте скалки в чужому оці, витягніть колоду зі свого». Перестаньте обманювати жителів міста, не виводьте їх на дурнуваті акції, пам’ятайте, що за все рано чи пізно треба відповідати. Жителів Трускавця знову пробували обдурити.

Пікет 16 лютого – це велика авантюра та дурість колишньої влади, на яку, на жаль, повелися жителі міста. Слава Богу, що не всі. Більшості вистачило розуму відрізнити зерно від полови.

Займіться справою, дайте пропозиції і тоді вас може почнуть поважати.

– Пане Вікторе, минає сто днів, відколи до влади у Трускавці прийшла команда Андрія Кульчинського. Також оновився і депутатський корпус. Чи відчули це туристичні оператори та представники малого і середнього бізнесу, котрі працюють у сфері надання курортних послуг?

– Перших сто днів при владі можна охарактеризувати словами «Попав – не попав, пів – на пів». Андрій Кульчинський виграв вибори чесно. Громада більшістю довірила йому керувати містом і громада чекає змін. Не можна жертвувати містом заради іміджу. Більшість політичних рішень, які приймає міський голова, повинні йти на користь громаді. Міський голова сформував команду, він веде кадрову політику і за всі недоліки, поразки, злети та досягнення своєї команди несе відповідальність він. Про це повинен пам’ятати Андрій Кульчинський.

Що стосується депутатського корпусу, то цієї каденції він є набагато ефективнішим за минулий.

Генератором ідей депутатського корпусу виступила команда депутатів від «Свободи». Вони найбільше беруть участь у вирішенні міських проблем, мають свого заступника міського голови Олексія Балицького, і тут Андрій Кульчинський потрапив в десятку. Справжнім двигуном цієї команди є Богдан Габшій та Руслан Пристай, та і вся команда свободівців пробує зрушити з місця гору проблем, яку залишила попередня влада.

Не відстає від них і «Батьківщина». Правда, дещо розгубленою виглядає секретар ради, але свою справу знає та робить чітко, їй вдається консолідувати депутатський корпус, про який можна сказати «Хто в ліс, а хто по дрова». Пробує вирішувати всі питання діяльності комунальних підприємств депутат Мирослав Мицько, але він мав би враховувати думку всього депутатського корпусу, а не йти на поводу власних амбіцій чи якоїсь конкретної людини з владних коридорів. Будучи чоловіком адекватним, він мав би прислухатися до цієї поради.

Дещо розчарувала команда «Самопомочі». Це не відноситься до Олега Карпина, який пробує генерувати ідеї. «Самопоміч» тягне міського голову назад. Правда, дуже тішать спроби «Самопомочі» зайнятися соціальною сферою. І тут є над чим попрацювати.

Команда БПП нагадує кота, який гуляє сам по собі. Вони знають, чого вони хочуть, чітко відповідають за свої слова, дії, вчинки. З ними легко і приємно спілкуватися. До речі, голова фракції Анатолій Стародуб найбільш відкритий і йде на співпрацю з усіма громадськими організаціями і жителями міста.

«Громадянська позиція» шукає свою нішу, маючи доволі сильного представника в комісії ЖКГ (Андрія Степаненка). Також представник партії «Громадянська позиція» Олег Блажівський є позаштатним радником міського голови з питань міжнародного співробітництва. Отримавши колосальну підтримку, Тарас Матолич веде себе дещо обережно, щоб не зашкодити власному іміджу.

КУН – єдина фракція, яка позиціонує себе як опозиція. Я б про них сказав так: «Ми хочемо щось, але самі не знаємо що. А якщо знаємо, то нікому не скажемо. Зате проводимо власний піар з елементами популізму. Але чого не зробиш заради громади». Хоча серед них є й адекватні і хороші хлопці, правда, їхні непродумані дії інколи шкодять їм самим.

Ліберальна команда «УКРОП»у діє за принципом «Не нашкодь». Можливо, в цьому їхній плюс.

Напевно, найбільшим генератором всіх ідей, починань є Святослав Грабовський з «Народного контролю». Громада, яка вибрала його депутатом, не помилилася. Поява медіа-проекту «Трускавець-Онлайн» стала для багатьох холодним душем – всі його дивляться, але ніхто не хоче туди потрапити.

Ясно, що працювати з такою командою депутатів є цікаво – це краще, ніж команда «Ко і ко». Хотілося б тільки побажати всьому депутатському корпусу налагодити більший соціальний діалог між владою, бізнесом та громадою.

Спілкувався Володимир Ключак

(Переглядів 712 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви