Трускавецька «клюмба»

10.06.2016 | Filed under: Публікації

9 червня в Інтернет-виданні «Збруч» появилася стаття політика та громадського діяча Богдана Панкевича «Новітня «клюмба» атакує Львів» (посилання http://zbruc.eu/node/52559). В ній автор дає влучну характеристику того, що відбувається останніми днями у Львові, і хто за цим стоїть.

Із 23 абзаців статті більшу половину можна прикласти до Трускавця. Адже в нашому місті-курорті є теж своя «клюмба». Не знаєте, що таке «клюмба»? Давайте почитаємо разом у Богдана Панкевича (всі цитати з його статті подано курсивом).

«Хто не знає – «клюмба» це спонтанне збіговисько маргіналів, які після перших демократичних виборів 1990 року не знайшли собі конструктивного заняття і продовжили безсенсовні мітинги і безконечні дискусії на центральній клумбі – місці зародження нової української демократії. Синонім деструктивної примітивної спільноти.

Теперішня «клюмба» не видається спонтанним утворенням. Добре організована і керована з поки невідомих центрів впливу вона системно штовхає Львів у прірву хаосу і безвладдя. Якесь ситуативне об’єднання колишніх регіоналів, націоналістів, лобістів інтересів тіньових власників базарів, включно із гіперактивними громадянами, які завжди «Проти!» і «Геть!».

Шановні трускавчани, Вам ці слова нічого не говорять? Не виникають асоціації із трускавецькими маргіналами (прізвища, як кажуть, можна й не називати)? Так-так, тими самими, які роблять мітинги на підтримку скандальної багатоповерхової забудови на Бориславській, які роблять «шумиху» навколо питань базару та водоканалу, оплачують людей у військовій формі,  видають листки «підпільних кіндратів», називають себе «громадськістю», і які насправді є деструктивною та примітивною спільнотою. Але не тільки «група Козира» належить до трускавецької «клюмби». Хто лобіює їх інтереси в міській раді, хто не дає спокійно працювати голові та депутатському корпусові, хто є провокатором і видає «жовту» пресу та живе і діє за принципом «Чим гірше, тим краще»? Хто врешті-решт шкодить іміджу нашого курорту? Прізвища «клюмбистів» можете називати самі, вони добре відомі. Це т.зв. «колишні» і т.зв. «невдахи» плюс парочка осіб, які затесалися у владу або ж працюють «під прикриттям».

У Трускавці, як і у Львові, «клюмба» теж не є спонтанним утворенням. Вона теж добре організована, фінансована, а центр, з якого вона керується – за межами України. Координує її роботу «бєглий дісідєнт із Рассійскай Фєдєрациї», помічниками якого є агенти КГБ та шушара-шістки, готові за шмат гнилої ковбаси рідну матір продати.

Як пише Богдан Панкевич, «…клубок системних проблем … вимагає спокійної, відповідальної консолідації … громади. Здоровий глузд і громадянська свідомість радять відкласти на потім взаємні звинувачення і претензії. …Мордобій та істерики не дозволяють приймати правильних, виважених і швидких рішень…».

А далі – чисто немов би про сесію у Трускавці: «…в залу напхалося повно агресивних людей, які не мають жодного стосунку до роботи сесії та до питань, оголошених в порядку денному. Як у таких умовах можна дискутувати і вирішувати критично важливі проблеми?». Ха-ха, у Трускавці ж їм про це й ідеться – щоб їх вважали гідними учасниками дискусії, щоб з ними почали рахуватися! Маргінали завжди хочуть, щоб з ними рахувалися. І плювати вони хотіли на те, що вибори 2015 року показали, що громада довіри до них немає.

«Демократія – це не охлократія і не плєбсократія. Ці формати – для Росії. Тоді хто із таким напором намагається запровадити ці москальські формати у міськраді, в осередку нашого самоврядування – свідомі націоналісти? Чи може маріонетки, хай не кажу кого.

Певним владним особам вигідно дестабілізувати ситуацію у Львові – щоби не мозолив очей всій «совковій» Україні як успішний приклад заможної самоврядної громади.

Ще інші – мріють заскочити в крісло мера. Щоб «поцарювати» у цій непрозорій системі влади, сконструйованій за принципом «ручного управління», – пише Богдан Панкевич. І додає:

«Власне тут криється джерело проблем.

В авторитарній, непрозорій системі влади у місті.

Принципи демократії та самоврядування вимагають чесної, прозорої, відповідальної влади. Однак авторитет і управлінський хист мера дозволив збудувати цілком підконтрольну йому систему, закриту від впливу з боку громади, зі стійким імунітетом до громадського контролю.

Цьому дуже посприяла тотальна корумпованість міських депутатів, які ще у 2002 році експортували з Верховної Ради систему платного голосування за кожне прибуткове питання. Злі язики кажуть, що бували випадки, коли один сесійний день акумулював для розподілу до мільйона доларів готівкою. З того корита годувалися всі: депутати, правоохоронці, прокурори, судді.

Хто з депутатів, маючи такий «голосувальний» бізнес, буде вимагати від виконавчої влади прозорості й ефективності? Це можуть робити лише люди цілком нової формації, незалежні від влади.

Громада Львова не має відкритого доступу до реєстру обліку майна, де по кожному об’єкту нерухомості позначено власника чи орендаря, вартість і термін оренди. То саме повинно бути по всіх земельних ділянках у межах міста. Міські комунальні підприємства – то взагалі «чорна діра» наших спільних бюджетних коштів. Перевіряти їх може лише управління, підпорядковане мерові. Отже, роби що хочеш і як хочеш. ЛКП «Збиранка», куди входить Грибовицьке сміттєзвалище – власне, одне з таких підприємств.

А ще є проблеми реґламенту роботи Ради, оптимізації управлінських структур, кошторисів і якості проведення ремонтних робіт й інших підрядів.

Але наведення порядку нікому не вигідне – вигідно ловити золоті рибки в каламутній воді корупції. Тому і рвуться до влади нові кандидати у мери.

Львів має свій гонор, і львів’яни є мудрими, відповідальними людьми.

Потрібно усвідомити загрози, які несе новітня «клюмба», керована криміналітетом і зовнішніми ляльководами.

Сталася біда, і потрібно перш за все дати раду сміттєвій загрозі.

І відразу наводити лад в управлінні містом, міняючи систему здійснення влади. Тоді, хто би не став мером Львова, він не буде мати шансів на маніпуляції та зловживання».

Таким є блискуче завершення статті Богдана Панкевича на «Збручі». Як не парадоксально, та в словах критики львівського мера і львівської системи влади є та правда, яку також можна віднести до Трускавця. Бо якщо хтось вважає, що ми хочемо співати оди Андрієві Кульчинському та возвеличувати його команду, то той помиляється. Ні, він зробив ряд помилок, про які ми ще напишемо (і то не раз), а окремі представники його команди виглядають, перепрошуємо за слово, повними бевзями. В нас теж бракує прозорості та ефективності влади, в нас теж система влади закрита від впливу громади.

Але! Це ж не якась нова система, це те, що було у Трускавці! В 2010-2015 роках відсутність чесності, прозорості та відкритості влади була гіпертрофованою, а маніпуляції та зловживання «владних мужів і женщин» стали притчею во язицех. В умовах диктатури Януковича на це не дуже звертали увагу, а потім появилися інші проблеми – зовнішня загроза, підготовка до виборів. Зло залишилося непокараним, його елементи немов би перейшли в спадщину до нової влади. Так мусіло бути, хто би не став тоді, в жовтні 2015, новим мером.

Але прийшов час це змінювати. Змінювати теперішню охлократію і пильно дивитися, щоб вона не перетворилася в плебсократію маргіналів – тих, які на сесіях стоять при дверях, сидять із записничком та сміються у вуса, бігають з камінням, видають підпільні анонімні листки, тримають транспаранти, а потім звітують про пророблену роботу за московські гроші.

Влада буде чесною, коли сильною та відповідальною буде громада. Громада, яка скаже рішуче «Ні!» монополії однієї політичної сили в місті, незважаючи чи це «Фронт змін», чи це «Самопоміч». Громада, яка від інертності перейде до активності і ставитиме заслін як зажерливим ділкам, так і маргіналам «клюмби», які всюди волають, що громада – це вони.

«Потрібно усвідомити загрози, які несе новітня «клюмба», керована криміналітетом і зовнішніми ляльководам». Нехай ця фраза зі статті Богдана Панкевича стане чітким сигналом і для теперішньої влади Трускавця на чолі з мером Андрієм Кульчинським, і для тих представників громади, які реально, а не напоказ переживають за долю та майбутнє міста, в якому вони живуть. Бо мізєрінам, гукам, козирам, радникам, стажерам, їхнім тестям та друзям, а також всім іншим, які тою чи іншою мірою розхитують ситуацію, начхати, що буде завтра. А нам – ні!

Володимир Ключак,

використано матеріали з сайту «Збруч» http://zbruc.eu/node/52559,

фото з офіційного веб-сайту Трускавецької міської ради

(Переглядів 461 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви