У середу, 23 липня, відбулася зустріч керівництва міста Дрогобича, військових, духовенства та громадських активістів з представниками засобів масової інформації. Мета зустрічі — співпраця спрямована на ефективне оповіщення населення про стан справ допомоги учасникам АТО, діяльність координаційного центру «Дрогобич SOS — допомога армії», інформування про третю чергу мобілізації, діяльність церкви та міської влади у забезпеченні максимально можливої допомоги учасникам АТО.
Розпочалася зустріч з молитви, яку провів о. Ігор Цмоканич. Опісля в.о. міського голови, Роман Курчик розповів про дії міської влади, спрямовані на підтримку дрогобичан задіяних в АТО. Так, спільними зусиллями активістів, церкви та влади створено координаційний центр «Дрогобич SOS — допомога армії». Дії центру спрямовані на облік дрогобичан — учасників АТО; створення переліку потреб вояків та їхніх сімей; узгодження акумуляції коштів з особами, які займаються їхнім збором; пошук амуніції та засобів спеціального захисту, закупівля та надання їх воякам; моніторинг ситуації.
За словами посадовця, міська рада звернулася до фармацевтів з пропозицією долучитися до підтримки земляків, які є учасниками АТО. За власним бажанням підприємці можуть надавати медикаменти координаторам центру, які ведуть чіткий облік отриманої допомоги і усі речі та медикаменти направляють дрогобичанам у зону АТО.
Також, Роман Курчик наголосив, що членами координаційного центру «Дрогобич SOS — допомога армії» було прийнято рішення першочергово кошти пожертвувані громадою спрямовувати на закупівлю засобів захисту — бронежилетів та касок. Решта коштів виділяється на інші потреби вояків. Весь облік отриманих допомог, коштів та витрат висвітлюється у соціальних мережах.
Відтак, в.о. міського голови звернувся до журналістів з проханням про систематичну співпрацю, завдяки якій вестиметься оповіщення населення про потреби дрогобичан — учасників АТО, про забезпечення даних потреб, про хід мобілізації та висвітлення інформації пов’язаної з військовими діями на території Східної України. За його словами, сьогодні велике значення має достовірне та оперативне висвітлення інформації. Це дасть змогу убезпечити населення від провокативних повідомлень, та забезпечити згуртованість громади і спрямувати усі дії на підтримку вояків. Ситуація, яка є на сьогоднішній день, стосується кожного. Єдина проблема — не всі це ще усвідомлюють. Для того, аби зберегти спокій на Галичині, потрібно боротися із терористами та сепаратистами на Донбасі. І основне завдання — зберегти цілісність кордонів та соборність держави, — наголосив Роман Курчик.
Військовий комісар, Віктор Попов, доповів про початок третьої черги мобілізації. За його словами, мобілізація триватиме 35 діб. Прозвучала інформація і про те, що, при потребі та загрозі, потрібно буде мобілізувати чоловіків для охорони порядку в місті.
Найосновніші проблеми мобілізації, які виникають зараз — це намагання призовниками уникнути мобілізації; високий показник непридатності призовників; спад патріотичного духу у чоловіків; нерозуміння громадою того, що АТО — це, в першу чергу, захист територіальної цілісності держави. У ході своєї доповіді, військовий комісар закликав медиків, які проводять обстеження призовників, ставитися з відповідальністю і розумінням до покладених на них обов’язків. Загалом, щодо підтримки порядку та проведення просвітницької кампанії, спрямованої на усвідомлення громадянами ситуації і відповідальності, то, на думку військового комісара, особливу роль у цьому напрямку відіграє робота правоохоронних органів та громадськості — активістів, організацій, інституцій.
Щодо військової частини, то Андрій Шубенічєв, заступник командира військової частини м. Дрогобича А-1108 (вул. Трускавецька), доповів, що відбувається підготовка особового складу та військової техніки до мобілізації. Проте, вказівки вищого керівництва відправляти їх в зону АТО наразі не було.
Значний внесок у волонтерській діяльності робить церква. За словами о. Ігоря Цмоканича, те, що зараз відбувається в Україні — це жертва за омріяне майбутнє. Багато сьогодні чуємо негативу, криків, обурення, які нагнітають ситуацію. Багато сьогодні тих, які все знають, все вміють, але проблема, що вони на кухні, а не у владі, — зазначив отець Ігор. Саме діяльність координаційного центру — це і є можливість перестати займатися пустослів’ям, а реальними справами долучитися до забезпечення потреб військових та захисту Батьківщини. За словами священнослужителя, сьогодні має бути чітка координація дій між громадянами, між містом і районом. Громада має бути сьогодні готова до різних варіантів розвитку подій, а для цього потрібно починати з себе, — наголосив отець Ігор. На його думку, для ефективної підтримки військових дрогобичан потрібно проводи різноманітні акції, залучати волонтерів, робити пожертви, бо має бути справедливість. Справедливо — це коли ті, хто залишився зі своєю сімєю, працює, відпочиває, веде буденний спосіб життя, жертвує усім заради забезпечення тих, хто загрозою втрати життя боронить Батьківщину.
У підтримці військових є проблема, яка має бути негайно вирішеною — духовна підтримка психологічного стану вояків. Військове капеланство — це шлях до вирішення проблеми. Проте, не церква має себе нав’язувати, а має бути запит від вояків чи їхніх сімей. Адже серед учасників АТО є представники різних конфесій. Тому безпосередній запит — вирішить усі питання та можливі конфлікти.
На завершення отець сказав: потрібно перестати жаліти, бо надмірна жалість породжує агресію; потрібно перестати переповідати недостовірну інформацію і сіяти страх серед оточуючих; потрібно почати працювати і тоді ми захистимо Батьківщину та здобудемо омріяне майбутнє.
Свої думки, які мали чітку позицію та стратегію дій, висловили і присутні активісти.
Чи можливі у Дрогобичі диверсії? За словами в.о. міського голови Романа Курчика, стовідсоткових гарантій нема, але надіємось, що злагоджені дії та молитва захистять усіх нас. Особливу увагу сьогодні привертають біженці, які неофіційно приїжджають на Західну Україну. Офіційно, станом на 23 липня у Дрогобичі перебуває близько 170 біженців зі сходу та Криму. Проте, не виключено і інших варіантів. Тому маємо бути обережні, пильні та патріотично налаштовані, — наголосив посадовець.
На завершення зустрічі Роман Курчик зазначив: патріотизм, відповідальність та обов’язок — це справа кожного. Задля порядку на Західній Україні, нам потрібно максимально забезпечити порядок на Сході. На цій позитивно-налаштованій ноті Роман Курчик попросив журналістів долучитися до співпраці, адже їхня професійна діяльність має вагоме значення у поінформуванні мешканців Дрогобиччини.
У свою чергу, представники ЗМІ схвально відгукнулися на пропозиції про співпрацю та погодилися відвести окремі колонки у своїх виданнях для публікації інформації, яка надходитиме від координаційного центру «Дрогобич SOS — допомога армії».
Прес-служба Дрогобицької міської ради
ТОП коментованих за тиждень