Під час засідання круглого столу у прокуратурі Трускавця, який відбувся 24 лютого, піднімалося питання реінтеграції у суспільство бійців АТО. Люди, які побували на Майдані та на фронтах АТО, мають підвищене відчуття справедливості, а тому не можуть змиритися з тим, що бачать на місцях. Це неабияк непокоїть представників правлячих кіл Трускавця, які побоюються радикальних дій бійців. Так, не допустити будь-яких акцій за участю воїнів АТО вимагав від прокурора міста обласний депутат Петро Іванишин, якого часто називають «сірим кардиналом» мера Трускавця. Він також висловив занепокоєння тим фактом, що «бійців АТО втягують у політичні розбірки».
Хвилює представників правлячих кіл міста-курорту і той факт, що добровольці не хочуть сліпо виконувати волю агентів КГБ, яких, на жаль, ще так багато в керівництві Збройних Сил України. Свідченням того, що влада Трускавця боїться добровольців, є істерична заява так званого «відділу інформаційного забезпечення» та аналогічна їй анонімна стаття «Коцаба місцевого розливу» (підписався Влад Твердий) у «Твоїй трускавецькій газеті», яку видає приватний підприємець Леся Дідик. Добровольців трускавецька влада та підконтрольні їй «громадські активісти» називають не інакше як «розгулом анархії та отаманщини», а спроби стати на їхній захист переводять у площину протидії мобілізації, хоча одне до іншого не має жодного стосунку.
Побоюється трускавецька влада і «Правого Сектора» – під час засідання круглого столу у прокуратурі Трускавця цим мужнім хлопцям представники правлячих кіл міста-курорту дорікають за те, що вони критикують політику Генштабу. Проте прокурор міста Лонгін Мігоцький, який сам служив у армії, підтвердив, що в Збройних Силах далеко не все в порядку і панує формалізм (принаймні так було на час служби прокурора в ЗСУ). За приклад Лонгін Мігоцький наводив армійські машини, виставлені на огляд, в яких колеса були просто прикладені обабіч, зате зразково помальовані. Прокурор фактично не підтримав ідей, які висувають представники правлячих кіл Трускавця щодо переслідувань тих, хто виступає проти місцевої влади.
Ще однією з причин, через яку влада Трускавця боїться бійців АТО, є відсутність реального забезпечення воїнів земельними ділянками. Якщо в сусідніх містах кожному воїну місцева влада видає дозвіл на отримання окремої земельної ділянки, то у Трускавці наразі виділили тільки одну (!) земельну ділянку на всіх воїнів АТО, і то з досить складним рельєфом.
Намагання влади Трускавця позиціонувати бійців АТО як безмозких осіб, котрі тільки йдуть на чиємусь повідку, є дискредитацією наших героїв-захисників. Справжня суть побоювань правлячих кіл курорту була висловлена депутатом ЛОР Петром Іванишиним: «В жодному разі не допустити третього Майдану!». Проте влада Трускавця повинна пам’ятати – за содіяне обов’язково потрібно буде відповідати. І перед законом, і перед громадою, і перед бійцями АТО.
І на закінчення – а що ж являє собою трускавецька влада. А це представники «Фронту змін», політичної сили Арсенія Яценюка, теперішнього прем`єр-міністра України, за часів якого гривня впала у стосунку до долара більше ніж в чотири рази, за часів якого стандарти життя в Україні стали такими як в найбідніших країнах Африки. На мою думку, колись «кулю в лоб» проклинатимуть так само, як зараз проклинають Януковича. Чи не тому місцеві владоможці так бояться бійців АТО та третього Майдану, що їм є за що відповідати? Але розплата неминуче прийде. Не сумнівайтеся, панове. Жодні маски вам не допоможуть.
Як пише громадський діяч Трускавця Святослав Грабовський, «зараз “провладні” пропагандисти включають важку артилерію, над якою працювали останній рік. Тонкі, задушевні і глибинні натяки, спрямовані в саму суть єства: “не ний – ти чоловік”, “потерпи, йдуть реформи”, “становлення”, “необхідність”, “іншого шляху немає, через це пройшли всі”,”вільне плавання”, “в країні війна”, купа складних економічних і політичних термінів. А все для того, щоб приховати глобальний “разводняк/договорняк”…».
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень