Вперше за десятиліття рівень тіньової зайнятості в Україні у кінці 2019 року впав до найнижчого рівня – 21%

25.02.2020 | Filed under: Акценти

За даними Державної служби зайнятості кількість працівників та роботодавців, які зацікавлені у легалізації трудових відносинах збільшується. Наприкінці минулого року рівень тіньової зайнятості впав до 21% –  найнижча позначка за останні десятиліття. А з початку 2020 року з майже 200 тисячами працівників було укладено трудові договори.

За словами Олексія Гончарука, наразі практично кожен 5-й українець працює неофіційно. Найчастіше – у сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур’єрській діяльності. Ці працівники не захищені. Фактично вони безправні у відносинах з роботодавцем.

На детінізацію ринку праці спрямовані зусилля Уряду, всіх профільних служб – Державна служба праці, Державна служба зайнятості, Міністерства розвитку економіки торгівлі та сільського господарства, Пенсійний фонд, Державна податкова служба та органи місцевого самоврядування.

З 20 по 31 січня, за дорученням Прем’єр-міністра,  відбулася інформаційна кампанія, яка стала першим етапом заходів з детінізації зайнятості в Україні.  600 інспекторів Держпраці відвідали понад 184 тисячі роботодавців у сферах торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу по всій території України.

Як результат – під час активної інформаційної кампанії понад 17 тисяч суб’єктів господарювання, відвіданих інспекторами Держпраці, подали повідомлення про працевлаштування на роботу майже 64 тисяч працівників. Такі дані статистики Державної податкової служби.

У січні цього року у сферах, де проводилася інформаційна кампанія, офіційно працевлаштувалися понад 123 тисячі, що на 25,8% більше порівняно з січнем 2019 року.

Таким чином, більше половини (52%) працівників були працевлаштовані на підприємствах від усіх працевлаштованих у галузях торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу за цей період, за результатами інформаційних візитів інспекторів праці.

Наступним етапом є інспекційна кампанія з 10 по 21 лютого. Інспектори перевіряють роботодавців, що мають потенційно незадекларованих 4 і більше осіб.

Протягом 2020 року інформаційні та інспекційні кампанії Держпраці відбудуться в галузі, де спостерігається найбільша кількість незадекларованої праці (сільське господарство, будівництво, транспорт,кур’єрська діяльність).

Попри те, що сьогодні тіньова зайнятість все ще залишається значним викликом, результати вже є. Кількість громадян у віці 15-70 років, зайнятих у неформальному секторі економіки, за 9 місяців 2019 року скоротилася (порівняно з відповідним періодом 2018 року, на 125 тис. осіб) та становила 3,5 млн осіб.

Метою Уряду є створення 1 мільйону легальних робочих місць за 5 років та скорочення безробіття до середньоєвропейського рівня – 5%,  та скорочення пошуку роботи в середньому з 3,6 до 2 місяців.

Не забули й про глибинку.

“За найближчих 5 років – плануємо створити 200 000 нових робочих місць на селі. Тому для розвитку села важливою є реформа ринку праці, яка дозволить захистити права людей. Ми прагнемо легалізувати та зменшити бюрократію за тими видами трудових відносин (наприклад, сезонні роботи), які зараз, по факту, поза правовим полем”, – зазначив Тимофій Милованов

Урядовий законопроект “Про працю” №2708, який водночас зберігає всі базові соціальні гарантії та переведе трудове законодавство до сучасний реалій, вже взятий за основу для внесення правок Комітетом ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви