Втілення люстраційного закону залежить від кожного з нас

17.09.2014 | Filed under: Публікації

Друзі, втілення люстраційного закону залежить від кожного з нас. Бюрократична машина настільки неповоротка, що навіть на оприлюднення тексту вимагає часу. Проте цей процес ми контролюємо і найближчим часом опублікуємо текст закону.

Що важливо знати про закон і наші подальші кроки.

Ухвалити закон – це лише половина справи. Тепер потрібно добитися його виконання. Прийнятий закон передбачає поетапне очищення влади від осіб, що не відповідають люстраційним критеріям. Крім того, нові претенденти на посади в органах державної влади також перевірятимуться на відповідність цим критеріям.

Відповідно до ухваленого закону, під люстрацію потрапляє кілька груп осіб.

По-перше, ті, хто не зможе пояснити походження свого майна та майна родини. По-друге, ті, хто підтримували напад на Україну. По-третє, особи, які під час подій Майдану займали державні посади і не написали заяви на звільнення. Четверта група – «кадебешники». Це – страшний канал нищення України, який, на жаль, працює. І п’яте – ті, хто вийшов із керівних органів компартії та комсомолу.

Інформацію про те, чи відповідає особа люстраційним критеріям, будуть брати в різних архівах – від архівів пенсійного фонду до податкової. Крім того, до процесу перевірки буде залучена громадськість.

Процес люстрації, як процедура, відповідно до нового закону, буде організовуватися через Міністерство юстиції – орган, який вже має доступ до більшості баз даних.

Оскільки організація процедури люстраційної перевірки буде покладена на Міністерство Юстиції, працівники саме цього Міністерства повинні будуть першими самі її пройти. Потім перевірку будуть проходити всі Міністри, керівники підрозділів, і всі звичайні чиновники.

Важливо розуміти, що без участі простих людей в процесі люстрації, вона не відбудеться навіть з ухваленим законом.

Ухвалення закону дає суспільству інструмент для очищення влади, і можливість контролю над тим, аби не відповідні люстраційним критеріям люди до неї не потрапляли. Проте, треба розуміти, що тепер люстрація тільки починається.

‪#‎чиставлада‬ ‪#‎люстрація‬ ‪#‎4359a‬

(Переглядів 67 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви