Втілення люстраційного закону залежить від кожного з нас

17.09.2014 | Filed under: Публікації

Друзі, втілення люстраційного закону залежить від кожного з нас. Бюрократична машина настільки неповоротка, що навіть на оприлюднення тексту вимагає часу. Проте цей процес ми контролюємо і найближчим часом опублікуємо текст закону.

Що важливо знати про закон і наші подальші кроки.

Ухвалити закон – це лише половина справи. Тепер потрібно добитися його виконання. Прийнятий закон передбачає поетапне очищення влади від осіб, що не відповідають люстраційним критеріям. Крім того, нові претенденти на посади в органах державної влади також перевірятимуться на відповідність цим критеріям.

Відповідно до ухваленого закону, під люстрацію потрапляє кілька груп осіб.

По-перше, ті, хто не зможе пояснити походження свого майна та майна родини. По-друге, ті, хто підтримували напад на Україну. По-третє, особи, які під час подій Майдану займали державні посади і не написали заяви на звільнення. Четверта група – «кадебешники». Це – страшний канал нищення України, який, на жаль, працює. І п’яте – ті, хто вийшов із керівних органів компартії та комсомолу.

Інформацію про те, чи відповідає особа люстраційним критеріям, будуть брати в різних архівах – від архівів пенсійного фонду до податкової. Крім того, до процесу перевірки буде залучена громадськість.

Процес люстрації, як процедура, відповідно до нового закону, буде організовуватися через Міністерство юстиції – орган, який вже має доступ до більшості баз даних.

Оскільки організація процедури люстраційної перевірки буде покладена на Міністерство Юстиції, працівники саме цього Міністерства повинні будуть першими самі її пройти. Потім перевірку будуть проходити всі Міністри, керівники підрозділів, і всі звичайні чиновники.

Важливо розуміти, що без участі простих людей в процесі люстрації, вона не відбудеться навіть з ухваленим законом.

Ухвалення закону дає суспільству інструмент для очищення влади, і можливість контролю над тим, аби не відповідні люстраційним критеріям люди до неї не потрапляли. Проте, треба розуміти, що тепер люстрація тільки починається.

‪#‎чиставлада‬ ‪#‎люстрація‬ ‪#‎4359a‬

(Переглядів 67 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви