/Передісторія курортного поселення/
Трускавець знаходиться у внутрішній зоні передкарпатського прогину, що почав формуватися 20 мільйонів років тому, коли Східноєвропейська антиконтинентальна плита під вагою покровів, що насувалися на неї з південного заходу внаслідок підняття Карпатських гір та невисокими підйомами зустрілися в улоговині, де знаходиться теперішній Трускавець.
Річкові потоки зі Сходу приносили у міжгірську морську западину велику кількість уламкового матеріалу. Ці осади поступово заповнили вузьку морську протоку, яка з часом пересохла, перетворившись у солену морську лагуну. А відклади ці називають моласою.
Яскравим прикладом моласи є соленосні та загіпсовані відклади Воротищенської світи, які переважають в околицях Трускавця. Їх можна побачити на південному схилі гори Ґлорієтти (Гошівська гора). Про це свідчить інформаційний пілон з відповідними записами.
Ці відклади конгломератів та пісків формують своєрідне підводне дно рельєфу міста Трускавець. Говорять про те, що колись територія Трускавця була на дні моря Тетіс.
Унікальністю Трускавця є наявність в надрах свинцево-цинкових руд. Ще й досі в районі Липки біля дороги Трускавець-Борислав є залишки шахти (свинцево-цинкових руд), що носила назву Юлія. В ХІХ столітті руда закінчилася, шахту закрили.
Ще в надрах Трускавця наявні поклади калійних солей, самородної сірки, озокериту, нафти та газу. В урочищі Помірки на шахті «Катерина» добували озокерит, а в урочищі Кривчиць за озером добували нафту.
На такій території розповсюджені водоносні горизонти і основним багатством міста є велика кількість мінеральних джерел, серед них королевою є «Нафтуся».
Але історія Трускавця починалася з солених копанок – солеварень. Не дивно, що Трускавець отримав свою назву від слова «друска», або сіль. Це одна з багатьох версій походження назви Трускавця.
Про все це можна дізнатися в музеї історії міста. Тож запрошуємо Вас відвідати цей музей, який знаходиться на площі Січових Стрільців.
Не баріться, приїжджайте в Трускавець, щоби все побачити на власні очі. В зимовий період ціни на відпочинок у Трускавці значно нижчі.
Ну а ми цією публікацією «Вулиці зимового Трускавця» продовжуємо наш цикл з промоції Трускавця.
Кожна частина міста має свою назву: Баньки, Річки, Гошів, Солтиси, Липки, Воротище, Коточий Потік, Боберня, Болоня, Помярки та інші (всіх не перелічиш). Вони зберігають свої легенди, свій колорит.
Трускавець взимку особливий. Невелика кількість відпочивальників, відносно м`який клімат, вночі мороз, сніг, що скрипить під ногами, чисте повітря. Особливий клімат трускавецької лагуни робить відпочинок у Трускавці затишним та приємним. А фото на згадку про зимовий відпочинок у Трускавці та його околицях залишить слід в історії Вашого життя.
ТОП коментованих за тиждень