Трускавецька влада наїхала на санстанцію
21 червня виконком Трускавецької міської ради прийняв рішення про передачу будівлі у провулку Тихому, 1 територіальній громаді міста Трускавця. Питання доповідала заступник начальника управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер. На вимогу заступника мера Трускавця Петра Нестерівського вона розповіла, як її не приймала в санстанції керівник установи Наталія Когут, як випровадила її за двері разом із представником МБТІ, бо прийшли вони не в години прийому, як не дали в санстанції дозвіл на перевірку, яку хотіли зробити представники трускавецького управління. Весь цей цирк на виконкомі зі скаргами на дії керівництва санстанції спрямований, вочевидь, був, щоб сформувати думку присутніх журналістів. Петро Нестерівський висловив думку, що оформити право власності територіальної громади міста на цю нежитлову будівлю площею 660,5 квадратних метрів треба було вже давно.
Висловлюємо припущення, що прийняття цього рішення трускавецьким міськвиконкомом зовсім не піде на користь ні владі Трускавця, ні трускавецькій громаді. Ще кілька років тому трускавецька санстанція просила передати цю будівлю з комунальної власності в державну, відомо, що є багато випадків, коли об’єкти державної власності передають у власність комунальну, було зазначено на виконкомі. Питання висіло в повітрі, а теперішній наїзд влади на санстанцію напевно не залишиться без відповіді зі сторони цього органу. А санстанція матиме вагоме слово і при питанні цілоденного водопостачання міста.
Члени виконкому не погоджуються з розміщенням церкви на Івасюка
Другим питанням порядку денного засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради 21 червня було погодження розробки детального плану забудови території на вулиці Івасюка. Нагадаємо, що між біологічним факультетом ДДПУ та гуртожитком, а інакше кажучи між «Зустріччю» та колишнім рестораном «Дружба», на волейбольному майданчику мала б постати церква УПЦ КП святого Агапіта Печерського. Управління архітектури має певні застереження щодо цього, адже ще в 1995 році сесія ТМР прийняла рішення під № 78, за яким визначено, які культові споруди і де мають бути в Трускавці розміщені. Аргументом проти будівництва церкви на Івасюка члени виконкому називали і факт існування вже однієї парафії УПЦ КП в Трускавці (біля автовокзалу), і те, що там вже сформований квартал житлової забудови, і що існує лист-протест з цього приводу отця Івасівки. Врешті-решт це питання відхилили, як і пропонувало управління архітектури.
Реклами на бульварі Торосевича не буде
Як повідомив на засіданні виконавчого комітету Трускавецької міської ради 21 червня заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський, потрібно виносити рекламні конструкції за межі першої санітарної зони курортного парку. В зв’язку з цим «Лемар-Євросервіс», компанія, котра займається рекламою в Трускавці, зобов’язалася перенести свої кілька сіті-лайтів з першої санітарної зони в інші місця, погодивши цю альтернативу з міською радою. В ТзОВ «Лемар-Євросервіс» інформацію, озвучену Юрієм Яворським, підтвердили. Натомість міський голова Трускавця Руслан Козир під час засідання виконкому висловив думку, що відповідні узгодження потрібно робити з попереднім очільником курорту. Нагадаємо, що компанію «Лемар-Євросервіс» очолює Галина Грицак, дружина двічі міського голови Трускавця Лева Грицака.
В той же час члени виконкому погодили розміщення реклами на бульварі Торосевича для інших підприємців, а по місті фактично узаконили самовільно встановлені рекламні конструкції (приклад – вулиця Мазепи, навпроти російської православної церкви).
Польським курортам далеко до Трускавця
Під час засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради 21 червня при розгляді питання реклами міський голова Руслан Козир повідомив, що він брав участь разом зі своїм заступником Юрієм Яворським та головним лікарем «Молдови» Валерієм Бабелюком у ХХІ Конгресі польських курортів в Щавніци. По дорозі назад представники трускавецької делегації відвідали і інший польський курорт – Криницю. Характерним у Польщі є відсутність реклами в серці курорту. Проте полякам ще дуже далеко до нас у плані медичного обслуговування, професіоналізму, якості діагностики. Чи не тому поляки дещо насторожено сприймають трускавчан як потенційних конкурентів. Фактично якщо б не транспортні проблеми, гостей із Польщі в нас було б значно більше.
Трускавецька делегація подала заявку на вступ до Міжнародної асоціації курортів. Виявляється, трускавецькі чиновники не знали, що наш курорт є її членом ще з 1997 року – це Юрію Яворському нагадав генеральний директор санаторію «Шахтар» Юрій Остапчук, котрий був у Парижі на прийомі курорту Трускавець в цю організацію.
Та від поляків і нам є чого повчитися. Для прикладу, реалізація мінеральних вод могла б стати для Трускавця значним джерелом доходів та місто від цього не отримує жодної копійки. Як зазначив під час засідання виконкому головний лікар ДП «Кришталевий палац» Мирослав Гумега, «за воду ми платимо», та мер Руслан Козир додав: «я не знаю, кому». Хоча всі прекрасно знають, кому ж платять величезні кошти за «Нафтусю» санаторно-оздоровчі заклади Трускавця. Громада міста від своїх природніх багатств не має ні копійки.
Інші питання із засідання виконкому
Члени виконкому дали згоду на отримання містом середньострокової позики – це нормальна практика, запевнив начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак. Було заслухано інформацію про розпорядження міського голови (останнє – виділення коштів на поховання одинокої, котра вже два тижні лежить в морзі), на квартирну чергу поставлено нових людей, а з неї декого знято в зв’язку з різними причинами, надано згоду чи відмовлено щодо оформлення права приватної власності окремим організаціям та підприємцям, взято на баланс КП “Трускавецьтепло” теплові лічильники будинків. В цілому засідання виконавчого комітету проходило в спокійній формі, хоча не без дискусій і зайняло півтора години часу. На закінчення мер побажав членам виконкому гарно відпочити.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень