Саме так апелювала мешканка одного з будинків на вулиці Мазепи до міського голови Руслана Козира на черговому прийомі громадян. Жінка, у якої й так вдома купа проблем та клопотів – хворий чоловік, вагітна невістка – до повного щастя отримала ще лист повідомлення-попередження, що її будинок відключають від централізованого опалення. Такий же лист отримала й її мама. Трускавчанка, яка сумлінно платила за послуги теплопостачання, прийшла до влади з логічними запитаннями-вимогами:
– Я отримала квартиру з опаленням, то чому тепер мені мають погіршувати житлові умови – з комфортної теплої квартири робити холодну стайню? Якщо міській владі невигідно мене опалювати централізовано, то хай знайде спосіб забезпечити мене теплом в інший спосіб. Я не хочу брати кредит, я хочу опалення! Будь-яке!
Та міський голова і присутній на прийомі керівник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар розповіли відвідувачці єдиний напрацьований ними спосіб вирішення питання: йти в управління праці й соціального захисту писати заяву на матеріальну допомогу як пільгова категорія, а решту суми, необхідної для встановлення автономного опалення, розтерміновувати на роки й сплачувати як за централізоване опалення.
Ще одним резонансним зверненням була колективна заява мешканців вулиці Ярослава Мудрого з проханням анулювати договір оренди частини дороги одному з мешканців цієї вулиці. Ця історія на цій вулиці тягнеться ще з 2004 року. Один з жителів вулиці уже тоді намагався долучити до свого приватного землеволодіння частину дороги загального користування – так звану «кишеню» площею 50 метрів квадратних, вже переніс бордюри. Після протестів інших мешканців вулиці і звернення до міського голови Лева Грицака, ці дії були зупинені, заборонено зазіхати приватній особі на проїжджу частину. Та в березні цього року підприємливий пан знову активізувався і, видно, знайшов потрібні підходи до потрібних людей. І рішенням сесії Трускавецької міської ради від 27 березня 2013 року йому надають в оренду цю «кишеню» на проїжджій частині, яка досі була роз’їздом на вузькій тупиковій дорозі… Причому проект рішення пройшов всі необхідні погодження. Після хвилі заяв та протестів, яка знову знялася після цього рішення, на місце виїхали працівники управління архітектури та містобудування й інспекції держархбудконтролю й констатували, що … «земля в оренді, ми не маємо права втручатися в рішення сесії».
Заслухавши ці аргументи чотирьох мешканців вулиці Ярослава Мудрого, міський голова Руслан Козир дав доручення профільним службам ще раз комісійно виїхати на місце і, якщо є конфлікт і порушення, то готувати на депутатську комісію рішення про розірвання договору оренди.
А от двом сусідам в центрі Трускавця на вулиці Шевченка – мешканцям приватного будинку і комерційному об’єкту – міський голова таки порадив сісти за круглий стіл переговорів та розійтися мирно.
На запитання колишнього працівника КП «Наше місто», що заважає нарешті сплатити людям заборговану заробітну плату, міський голова відповів – «Приватбанк». Мовляв, міська рада зробила все від себе залежне, гроші перерахувала, а «Приватбанк» затягує й блокує виплати.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»
ТОП коментованих за тиждень