Захоплення українців фастфудом потроху сходить нанівець. Тепер актуально пити очищену воду і шукати на полицях магазинів виключно органічні продукти. Але ж як визначити якість запропонованих товарів? І чим насправді відрізняються органічні продукти від звичайних? Нещодавно опублікована на Провідному українському лабораторному порталі стаття ,www.labprice.ua
із серії публікацій про органічні продукти,розкриває всі секрети.
На початку 2012 року в Україні набрав чинності закон «Про органічне виробництво», згідно норм якого органічна продукція – це продукція, отримана в процесі ведення сертифікованого органічного виробництва відповідно до вимог, правил і стандартів органічного виробництва. Одержання сертифікату від створеного в Україні контролюючого органу ТОВ «Органік стандарт» передбачає ретельні перевірки , в процесі яких виробник повинен довести, що:
1. грунти для вирощування фруктів та овочів або випасу худоби екологічно чисті;
2. насіння сертифіковане;
3. методи боротьби зі шкідниками НЕ хімічні;
4. консерванти натуральні, немодифіковані;
5. упаковка безпечна для навколишнього середовища.
Роками наші пращури слідували правилам органічного господарства, плануючі сівозміни та підживлюючи землю, шляхом вирощування сидератів, і отримували гарні врожаї. Тому не дивно, що органічне виробництво розвивається на родючих грунтах України швидкими темпами. На сьогоднішній день, під нього зайнято вже 300 000 га сільськогосподарських площ. Нажаль, більша частина продукції йде на експорт.
Не всі українські споживачі готові платити на 20-30% більше за продукт, чию «органічність» та відповідність сертифікату не зрозуміло чим довести. Отже, щоб не потрапити у пастку заманливих написів «екологічно чистий», «біо», «еко» та тому подібне, необхідно знати, що в Україні для маркування органічної продукції використовуються логотипи Міжнародної громадської асоціації органічного виробництва в нашій країні «БІОЛан Україна» та ТОВ «Органік стандарт». Перший представляє з себе зелене коло з білим деревом по центру, другий зелений напис БІОЛан, якщо ж ви вирішили придбати органічний продукт, вироблений у ЄС, шукайте на пакуванні зелений прямокутник з білим зірочками у формі листочка. Лише ці позначки можуть підтвердити відповідність сертифікату та гарантувати органічне вирощування, переробку і зберігання продукту.
Від того чим ми харчуємося залежить наше здоров’я та якість життя. Будьте відповідальними, уважними, читайте інформацію на упаковці, і обирайте якісні, сертифіковані органічні продукти, які будуть вам корисні.
Автор: Наталія Лазоренко
ТОП коментованих за тиждень