На Дрогобиччині проводять військові навчання, мета яких – якнайкраще підготувати мобілізованих хлопців, примножити їм шанс на життя
Уявити по-справжньому що таке війна може лише той, хто її пройшов. «Гарячим головам і серцям» здається, що все просто: було би лише бажання і найпростіша,. найелементарніша зброя на руках – і все, ворог може бути знищений.
Але часто «гарячі голови і серця» не уявляють, що супротивник, який веде війну на полі України – добре підготовлений вбивця, від якого чекати слід чого завгодно. А, отже, слід бути готовим , слід вміти дати відсіч, слід вміти захистити своє життя та життя свого бойового товариша.
Як це зробити? Як свідчить практика, одних лише знань, які військовозобов’язані, мобілізовані та добровольці отримують в умовах звичайних навчань-тренувань – не просто мало, а катастрофічно замало.
Втім, є змога це виправити – отримавши необхідний досвід завдяки програмі «Народний резервіст», здобувши знання як вести себе у різних військових ситуаціях, як орієнтуватися, як діяти, що зробити, щоб було якомога менше жертв.
Виникла і почала працювати ця програма на Київщині. Станом на сьогоднішній день завдяки активістам та військовим вона шириться територією України. В тому числі відповідні навчання, які забезпечують якісно інший, набагато вищий рівень військової підготовки воїнів, мобілізованих юнаків, добровольців, відбуваються й на наших теренах. Про це та інше – у розмові з заступником командира Першого резервного батальйону Національної гвардії України Василем Масним.
– Чим програма «Народний резервіст» відрізняється від стандартної програми навчань, яку забезпечує держава?
– Готуючись до бойових дій, ми, я в тому числі, були на підготовці в звичайному військовому таборі. Навчання в цьому таборі на полігоні тривало сорок днів. Здавалось, що необхідні знання ми отримали і готові вести бойові дії. Але, після того, як потрапили в Слов’янськ – ми зрозуміли, що до реальної війни нас досить мало, або, можна сказати, взагалі не підготували.
Після першої ротації я мав змогу потрапити на «Народний резервіст» – програму, яку придумали військові спеціалісти для підвищення кваліфікації військових, для того, щоб новобранці чи добровольці отримали уявлення що таке армія та бойові дії. За два дні навчань отримав 95% інформації, якої мені не дали на полігоні. Після чого ми зрозуміли, що такі навчання потрібно проводити, організовувати, щоб людина, яка потрапляє в армію, в зону проведення бойових дій принаймні не розгубилася, і навіть на рівні підсвідомості могла працювати з користю.
– Чого саме насамперед треба навчити наших юнаків? Що вони насамперед мають знати, щоб, коли потраплять у зону АТО, не розгубитися?
– Це, передусім, правила особистої безпеки: як поводитися під час обстрілу, що потрібно робити коли на блокпост чи на колону відбувається напад. Нажаль, в армії чомусь цього не вчать. Подають стандарт: риття окопів, оборона. А що потрібно робити коли по тобі відкрили вогонь, як правильно зорієнтуватися, як себе зберегти, оборонити товаришів, як у відповідь знищити ворога – цього не вчать.
– Є інформація, що такі навчання будуть проводитися зокрема на Дрогобиччині. Де проходитимуть, хто їх проводитиме?
– Так, такі навчання вже проводяться і в подальшому проводитимуться і на наших теренах. На Дрогобиччині вже відбулося 4 таких тренування – три з них у Трускавці і одне минулої суботи у Дрогобичі. В нас є визначена людина, яка організовує , координує цю роботу.
– На кого розрахована ваша програма? Як юнаки можуть туди потрапити?
– Програма розрахована на мобілізованих, на тих, хто вже отримав повістки, а також на будь-яких бажаючих, які хочуть підвищити свій рівень військової підготовки. Для пересічних бажаючих такі навчання будуть на платній основі. Кошти підуть на витрати та допомогу армії. Ті, хто має повістки , хто є мобілізований, таке навчання проходитиме безкоштовно.
– Хто проводитиме навчання?
– Спеціалісти, які навчають спец війська – «Альфу», військовий спецназ, бойові підрозділи СБУ – серйозні фахівці, які мають не один рік служби та досвід військових відряджень за кордоном.
– Який термін навчання?
– Згідно з розробленою програмою, це – дев’ять занять по одному дню. Під час кожного заняття вивчатиметься в середньому три теми. З них найважливіші: тактика бою; військова розвідка; військова медицина; орієнтування; виживання в природних умовах; напад та його відбиття; рух в малих групах; оборона блокпоста; напад на блокпости; мінна справа; інженерна справа.
– Як бажаючі можуть записатися, потрапити на навчання?
– Інформація щодо навчань подаватиметься передусім через соцмережу Фейсбук в Інтернеті. Крім того, безпосередньо можна телефонувати за ном. 096-492-00-92. Це call-центр ГО «Дрогобицький Майдан», де розкажуть деталі, скерують за належністю.
Зважаючи, що стартувала третя хвиля мобілізації і найближчими днями сотні наших земляків будуть призвані до армії, закликаю хлопців скористатися нагодою і пройти ці навчання. Отриманий досвід передусім дозволить їм вміти працювати на полі бою, знати як зберегти своє життя та захистити життя товаришів. Від юнаків вимагається мінімум: зателефонувати, записати в групи і прийти на навчання та пройти його. Це насправді зовсім небагато, якщо зважити на той факт, що на кону – їх життя і доля нашої країни.
М.К.
http://www.drogmedia.net.ua/
ТОП коментованих за тиждень