«На сьогодні один із основних напрямів нашої роботи – розробка кварталів індивідуально-житлового будівництва, оскільки є велика кількість бажаючих отримати земельні ділянки під забудову», – стверджує Ігор Петранич, начальник відділу містобудування та архітектури Дрогобицької міської ради.
Дрогобич – місто, де активно ведеться будівництво нових торговельних комплексів, магазинів, закладів ресторанного типу. На перший погляд, така тенденція лише на благо мешканцям, адже робить життя зручнішим: вийшов з дому – одразу супермаркет, і все необхідне під боком. Та чи зручно живеться сім’ям, які часто не знають, куди піти на прогулянку з дітьми, де знайти чистий парк? Як себе почувають бажаючі провести приємно час у мікрорайоні, де немає спеціального місця для відпочинку?
Будівельну політику міста визначає Генеральний план.
Згідно з ним, місто поділено на зони: зона для багатоповерхової забудови, для будівництва індивідуальних житлових будинків.
Детально з Генеральним планом міста та документацією, яка його супроводжує, кожен може ознайомитися на сайті Дрогобицької міської ради.
У відділі містобудування та архітектури наголошують: серед людей є попит будувати індивідуальні будинки. Таку ситуацію пов’язують з тим, що держава не виділяє кошти на багатоповерхове будівництво, як робила це раніше.
Тому, враховуючи постійні звернення мешканців, міський голова дав завдання продовжити роботу над розробленням детальних планів територій для будівництва індивідуально-житлової забудови. Ці детальні плани – Плани зонування, які в Дрогобичі затвердили першими в області. Саме такі плани конкретизують перелік об’єктів, які можуть бути збудовані поруч із затвердженими (індивідуальними будинками, багатоповерхівками, підприємствами). Проектант передбачає, чи буде зведена паркова зона, стадіон або дитячий майданчик на виділеній території.
У відділі містобудування та архітектури повідомили: «Паркова зона запроектована навпроти дитячої лікарні. Розташований там майданчик, згідно з Генпланом, запланований саме як парк. На вул. Євгена Коновальця тривають роботи зі спорудження комплексу, що включатиме спортивний та дитячий майданчики, крім того, там буде озеро, з якого взимку робитимуть ковзанку. Також на вул. Бориславській має розпочатися будівництво дитячого майданчика, на який уже виділив кошти інвестор».
Якщо про парки й дитмайданчики не забувають й, будемо надіятися, скоро їх у нашому місті стане більше, то зі спортивними комплексами ситуація не така втішна. Згідно з Генеральним планом, проводиться реконструкція стадіону «Галичина». А як щодо нових об’єктів?
«Зараз вирішуємо питання, пов’язане зі спорткомплексом біля ДЮСШ. Плануємо збудувати його сучасним і потужним – на 600 місць. Та все впирається в кошти», – стверджує Ігор Петранич.
Більша частина будівельних робіт, за його словами, проводять за рахунок інвесторів та спонсорів, яких не так легко знайти: «Ми вже майже 2 роки шукаємо інвестора, який би погодився вкласти кошти в Парк новонароджених. Планували в центрі парку зробити розважально-спортивний комплекс, але через брак фінансування – не вдалося. Ми й досі активно над цим працюємо».
Отож, дрогобичанам залишається лише чекати успішного завершення вже розпочатих робіт і сподіватися, що все ж знайдуться ті, хто вкладатиме кошти не в будівництво чергового супермаркету, а піклуватиметься про добробут мешканців та щасливе дитинство малечі, будуючи не просто нові парки та спорткомплекси, а нове майбутнє.
Галина Дашкевич, газета «Галицька Зоря»
ТОП коментованих за тиждень