Під час понеділкової наради в трускавецькій мерії 16 липня мер міста Руслан Козир поінформував, що заповненість санаторіїв по путівках соціального страхування становить 110%, тоді як в аналогічний період минулого року вона становила 68%. В той же час мер відзначив, що в червні був спад відпочивальників і дві вагомі причини цього явища – Євро-2012 та відміна поїздів прямого сполучення із Трускавцем. Та головна причина, на думку мера – те, що «внутрішній споживчий попит на низькому рівні». Руслан Козир вважає, що «медичний туризм, медичне оздоровлення – це перспективний напрям, який доповнить бальнеологічну складову». «Якщо економічний рівень буде вищим, тоді і люди більше будуть піклуватися про своє здоров’я», зазначив міський голова нашого міста-курорту.
Також Руслан Козир розповів, що щотижня робляться певні соціологічні дослідження з метою вивчення думки відпочивальників і він щораз дужче впевнений у тому, що «ми йдемо правильним шляхом». Хотілося перепитати: правильним шляхом йдете, товариші?
Мер висловив жаль, що місто не має свого комунального бювету, адже тоді була б конкуренція із ЗАТівським, як тепер є конкуренція із платними туалетами. «Хтось написав», зазначив мер, «що є змова влади та «Трускавецькурорту», і додав, що в області заклади такого рівня як міські вбиральні ніде не відкривають, тільки у Трускавці.
Мер зауважив теж, що «міська лікарня – це пріоритет для міста» і що «ми вибрали добрий шлях розвитку нашої міської медицини». Що ж до чуток та інсинуацій навколо створення єдиного госпітального округу з центром у Дрогобичі, то Руслан Козир вважає, що «проблема не в реформах, в тому, хто їх проводить». Нагадаємо, що особливо гостро стоїть питання з бориславською лікарнею, яку хотіли закрити, а Дрогобич-місто та Дрогобицький район змагаються між собою, де ж має бути центр госпітального округу. І саме «Трускавецький вісник» вперше порушив питання потреби спільними силами стати на захист нашої трускавецької лікарні та відстояти її перед намаганнями закриття чи скорочень. До речі, в Дрогобичі тепер не хочуть лікувати хворих з інших територій, якщо ті неплатоспроможні і це теж тема для дослідження зародків корупції в нашому регіоні. Хто це все прикриває і хто за цим стоїть?
Говорячи про комунальні послуги, міський голова заявив, що люди не повинні переплачувати за них, що послуги повинні бути якісними і зауважив, що на мобільний зв’язок громадяни витрачають значно більше коштів із сімейного бюджету, ніж на утримання квартири, а це навряд чи правильно.
Загалом монолог мера на понеділковій нараді тривав понад 30 хвилин, після чого про крадія туй на цвинтарі біля церкви Покрови та біля «Вавілону», 58-річного жителя Городка, розповів заступник начальника міліції Віталій Малицький, про проблеми з якістю «Нафтусі» при відборі із свердловин та питної води в мережах – головний державний санітарний лікар Трускавця Наталія Когут і про реформи в підрозділі Трускавецького МВ МНС, який проходить процедуру ліквідації – Микола Лучковський, начальник Служби цивільного захисту населення, якому підпорядковуються сьома державна пожежна рятувальна частина і Трускавецький МВ Держтехногенбезпеки.
Після цього трьох журналістів (в тому числі автора цих рядків та представницю Трускавецького Інтернет-телебачення) ласкаво попросили вийти геть за двері і нараду продовжили в закритому режимі.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень