Те, що депутат Трускавецької міської ради Ігор Пілько вирішив детально пояснити представникам місцевих ЗМІ ситуацію із ремонтом бронетранспортера, спочатку виглядало дещо дивним. Бо, здавалося б, навіщо? Хіба хтось сумнівається в тому, що справа ця – благородна і вартує виключно похвали? Невже знайшовся хтось, хто піддав під сумнів чесність людей, які виявили таку хорошу ініціативу допомогти українській армії? Невже в нас і далі, після перемоги Революції Гідності, ще живуть у Трускавці підлі тварюки, котрі тишком-нишком працюють на ворога, на Рассєю?
Виявляється, що тварюки у нас все-таки живуть. Бо як інакше можна назвати ту людину, котра про факт ремонту БТРа власними силами трускавчан написала кляузу в Міністерство оборони України? На жаль, Ігор Пілько не назвав хто ця людина, відмовився назвати прізвище цього «доброзичливця», тож інтрига з прислужниками Кремля зберігається…
А тепер до суті справи. В квітні 2015 р. в м. Трускавці організувалась ініціативна група з метою допомоги українським військовим. До складу ініціативної групи увійшли депутати Трускавецької міської ради Ігор Пілько, Богдан Процишин та Михайло Хомич, а також бійці Національної гвардії України Іван Курій та Михайло Лико. Напевно, нема потреби представляти депутатів – перший належить до інтелектуальної еліти міськради, активний мажоритарник із гострим почуттям справедливості; другий – безкомпромісний юрист, котрий принципово не голосував за продаж 132 га трускавецької землі біля питного озера; третій – господарник, майстер, голова ОСББ, і як і перші два, активний учасник Євромайдану. Щодо бійців Нацгвардії, то Івана Курія знають більше, він – жива трускавецька легенда, з яким «Трускавецький вісник» вів розмову в липні 2014 р., пройшов Майдан, пекло війни (чотири ротації, зараз знову готується їхати на Схід). Михайло Лико менш відомий, оскільки ЗМІ якось оминули увагою його героїзм, у тому числі мужність в казематах ДНР, під час полону…
Ігор Пілько, Михайло Хомич та Іван Курій провели 16 червня зустріч з журналістами в холі готелю «Віан», приміщення люб’язно надав депутат ТМР Ігор Гарванко.
– Першим завданням для себе ініціативна група визначила ремонт бронетранспортера для Збройних сил України, – каже Ігор Федорович. – В квітні 2015 р. бронетранспортер був доставлений з Яворівського полігону в м. Трускавець для проведення ремонтних робіт та відновлення боєздатного стану.
Базою для ремонту став Трускавецький військовий клінічний санаторій (начальник санаторію Василь Вовчанський), силами його фахівців, зокрема працівниками гаражу санаторію на чолі із завідувачем Богданом Склінаром зроблено основні ремонтні роботи.
На волонтерських засадах до ремонту долучились місцеві фахівці Андрій Коростенський, Богдан Добромильський, Василь Дмитруш та Степан Іванишин. Коштами допомогли місцеві меценати, зокрема Олег Крук, Роман Крамар, ГО «Майдан Трускавця» (Анатолій Томашівський), ПП «АР-транс» (Ігор Пастернак), депутати Олег Кіселичник, Михайло Гладкий, Ігор Струбіцький, Андрій Кульчинський, Юрій Беднарчук, Володимир Наконечний, а також Оксана Мотика, ПП «Вічність» (Степан Піряник), санаторії «Шахтар» (Ю. Остапчук), «Молдова» (В. Бабелюк), «Перлина Прикарпаття» (О. Шишко) та інші. Всього зібрано 14 150 грн.
Окрім грошей були виконані роботи та послуги, за які організатори прес-конференції теж висловлюють щиру подяку. Ось їх перелік.
– Військовий санаторій (Василь Вовчанський, Склінар Богдан) – надання бази для ремонту та проведення основних робіт – ремонту двигунів, механізмів;
– «АР-транс» (Ігор Пастернак) – послуги на суму 2 000 грн.;
– Компанія ТКС – підйомний кран для розвантаження БТРа;
– Андрій Коростенський – ремонт системи подачі палива;
– Василь Дмитруш, Степан Іванишин – ремонт електрообладнання;
– Лев Грицак – авіаційні мастила та заправка пальним автобуса;
– Санаторії «Шахтар» та «Перлина Прикарпаття» – транспортні послуги;
– Ресторан «Трускава» – харчування спеціалістів з в/ч;
– Андрій Остапчук та Богдан Добромильський – виготовлення запчастин;
– Вілла «Легенда» (Василь Паньків) – автобус для екскурсії школярів у с. Старичі;
– ТзОВ «ЕККО ПЛЮС» – поліграфічна продукція на суму 330 грн.;
– Автозаправка WOG (Іван Пурій) – миття БТРа.
Найбільшу допомогу у фінансуванні робіт надали учні всіх трьох шкіл міста, які назбирали 11,6 тонн макулатури на суму 26 700 грн. Разом зібрано коштів на суму 40 852 грн.
Для найбільш активних учнів було організовано поїздку на Яворівський полігон, де учні ознайомились із тим, як проводиться підготовка військовослужбовців української армії. Як зазначає Михайло Хомич, спочатку поїхали учні СЗШ № 3, які вже не вперше відвідують військових. Третя школа зібрала найбільше макулатури, а крім того поїхала до воїнів з концертною програмою, про що «ТВ» вже писав. А 4 червня на полігон здійснили поїздку учні СЗШ № 1 та НВК «СЗШ № 2-гімназія», про що ми теж (єдині) повідомляли.
– Перевезення БТР Старичі – Трускавець – 4 000 грн. (техніка має двигуни і «жере» по 100 літрів на 100 км);
– Бензин – 6 562 грн.;
– Оплата за буксирування – 1200 грн.;
– Закупка інструментів – 1 000 грн.
– Поїздка учнів СШ №3 у Старичі – 5000 грн.;
– Оплата поїздки спеціалістів в/ч – 500 грн.;
– Запчастини – 516 грн.:
– Взуття військове (берці) – 1800 грн.;
– Медикаменти – 520 грн.;
– Ваги – 100 грн.
Всього витрачено 21 198 грн. Від зібраної суми 40 852 грн. залишок становить 19 654 грн.
В процесі волонтерської роботи засновники волонтерської ініціативи вирішили назвати її «Волонтерська ініціатива «Рух», учасники цієї групи стали членами НРУ та відновили роботу міської організації НРУ, каже Ігор Пілько. Наступним завданням «Волонтерська ініціатива «Рух» визначила собі придбання позашляховика для Національної Гвардії, а конкретно для батальйону імені генерала Кульчицького. Для цього зокрема будуть використані кошти, які залишилися після завершення ремонту та доставки бронетранспортера на Яворівський полігон.
В один голос Ігор Пілько, Михайло Хомич та Іван Курій зазначають, що їхня ініціатива аж ніяк не противага чи конкуренція єдиній у місті спільноті, котра координує діяльність трускавецьких волонтерів – Клініці стоматології докторів Гуняка та Лужецького. Допомога українській армії – це те, що має стояти понад політикою, понад виборами, понад якимись внутрішніми містечковими чварами, понад критикою. Здавалося б, тут не може бути жодних дискусій. Але, як бачимо, знайшлася у Трускавці якась людина, котра, напевно, хоче притягнути до кримінальної відповідальності майданівця та воїна-добровольця Івана Курія, котра хоче посадити у в’язницю за ініціативу ремонту БТРа Ігоря Пілька, Богдана Процишина, Михайла Лика, Михайла Хомича, не заспокоїться, бо пише скарги-заяви-кляузи в Міноборони, отруюючи життя іншим, очорнюючи волонтерів та їхні добрі діла. Чомусь нам здається, що ноги в тих кляуз ростуть у Москві, а свої руки до цього приклали політтехнологи з Пітєра. Інакше як плювком у душу волонтерів, на яких тримається наша обороноздатність, цю кляузу не назвеш. Цікаво, хто б то міг бути, цей кляузник?
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень