На запитання, з якими зверталися платники податків на “гарячу лінію” 21 жовтня відповідав завідувач сектору обліку платежів та зведеної звітності Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Дмитрів Володимир Зеновійович.
– Чи може фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування подавати звітність в електронному вигляді?
– Через функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (сabinet.sts.gov.ua) платники податків мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообовۥязкове державне соціальне страхування за новими формами.
Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І і ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.
Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:
– податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;
– податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку(податковий розрахунок за ф. № 1ДФ);
– звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
– повідомлення про прийняття працівника на роботу.
За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.
Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів або в кабінеті 102 Дрогобицької ОДПІ, вул. Шевченка,9 м. Дрогобич.
– В які терміни подається повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням СГД – фізичною особою?
– Відповідно до п. 8.4 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1127 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Порядок), повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП (додаток 11 Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків, в тому числі і фізичними особами – підприємцями.
У разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою N 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи.
Рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центрального контролюючого органу (http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/dovidniki-/127294.html)
– Чи зобов’язані працівники контролюючих органів інформувати платників податків про зміни в законодавстві з питань оподаткування або подання звітності?
– Згідно з п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України якщо в результаті запровадження нового податку або змін правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності. Після внесення змін до нормативно-правових актів з питань оподаткування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, повинен здійснити заходи, пов’язані з оприлюдненням та застосуванням таких змін. Відповідно до п.п. 77, 78 п. 4 Положення про Державну фіскальну службу України, Державна фіскальна служба України формує інформаційну політику ДФС, її територіальних органів та оприлюднює на єдиному веб-порталі та в офіційному друкованому виданні ДФС (“Вісник. Право знати все про податки і збори”) акти та інші офіційні документи з питань, що належать до її компетенції.
Таким чином, ДФС відповідно до покладених на неї завдань забезпечує оприлюднення актів та інших офіційних документів з питань, що належать до її компетенції.
– Де на офіційному веб-порталі ДФС можна знайти інформацію щодо даних реєстру платників ПДВ?
– Електронний сервіс «Дані реєстру платників ПДВ» розміщений у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (www.sfs.gov.ua).
– Чи може контролюючий орган надати фізичній особі довідку про те, що така особа не зареєстрована як підприємець?
– Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги») адміністративна послуга-результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону. Суб’єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб’єктом надання є посадова особа, – органом, якому вона підпорядковується. Наказом Державної фіскальної служби України від 13.01.2015 № 7 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг» встановлено тимчасовий перелік адміністративних послуг, що надаються ДФС та її територіальними органами, до якого не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця. Водночас з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР). Забезпечення ведення ЄДР та надання відомостей з нього належить до повноважень суб’єктів державної реєстрації.
Розпорядником ЄДР є Міністерство юстиції України, яке запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР через офіційний веб-сайт за адресою: https://usr.minjust.gov.ua
Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ
ТОП коментованих за тиждень