Цю приємну звістку нещодавно отримав від колективу Львівської Опери. Офіційний сайт Міністерства культури підтвердив цю інформацію і врешті приватний дзвінок до Олеся Журавчака поставив остаточну крапку у її правдивості. Це ще одне визнання не лише для Олеся, але й для Дрогобиччини як культурного центру Прикарпаття. На жаль, провінційна тенденція не шанувати те, що маємо, опонується посадами, які займають вихідці з нашого краю у столиці та й у інших куточках України. Лише згадаємо вихованців хорової школи Ігоря Циклінського, які сьогодні керують провідною капелою Ревуцького (брати Курачі), головний хормейстер Львівської Опери Василь Коваль – вихованець Дрогобицького музичного училища ім. В. Барвінського. Та й врешті колишній міністр культури також навчався у Дрогобичі.
Так історично склалося, що довелося бути свідком усього кар’єрного шляху Олеся Журавчака. Спочатку разом навчалися в одній загальноосвітній школі (Стебницька СШ № 18) та стебницькій музичній школі, потім якийсь період у Дрогобицькому музичному училищі ім. В.Барвінського і врешті коли поступив до Києва на факультет менеджменту в Київський університет культури і мистецтв – Олесь на той час був уже старшим викладачем етно-духових інструментів даного закладу. Можу лише стверджувати, що займана посада досягнута колосальною гіперпрацею, до якої Олеся привчали змалку. І заслуга у цьому батька Олеся, пана Петра, який фактично став першим продюсером свого сина. Парадокс у тім, що Олесь Петрович досягав високих результатів не лише у культурно-музичній царині, але й в спорті та природничих і точних науках. Пригадую ще в школі завдяки Олесю Стебницька ЗОШ №18 гордилася багатьма перемогами на обласних олімпіадах з точних наук. Щодо музики, тут йому рівних не було: ударні інструменти, велика група етно-духових інструментів підкорилася Олесю ще під час навчання у музичній школі. Відтак коли ми вдруге зустрілися в Дрогобицькому музичному училищі ім. В. Барвінського, Олесь уже був дипломантом та переможцем багатьох престижних конкурсів та фестивалів. Далі був Київ: викладання, участь у багатьох цікавих артпроектах і врешті мабуть менеджерські навики з організації мистецьких заходів були помічені в уряді. З 2008 року Олесь займає посаду начальника управління мистецтв і освіти Міністерства культури і туризму України. І ось у 2014 році Олесь Журавчак «призначений на посаду заступника міністра культури Розпорядженням КМУ № 221-р».
Що далі? Можу з впевненістю прогнозувати, що це не останній щабель у кар’єрі Олеся. Знаючи його потенціал, сподіваємося на нові досягнення і призначення.
Ярослав Баран
ТОП коментованих за тиждень