Цього року футбольний клуб «Стебник» вперше за багато років отримує хоча б якесь фінансування з місцевого бюджету. З ініціативи Депутатської групи «Майбутнє Стебника» на потреби футболу виділено 60 тисяч гривень. Суму хотіли «оптимізувати» до 40 тис. і лише принципова позиція «Народного контролю» та «Солідарності» не дозволила урізати ці куці видатки. Для прикладу, у сусідньому Трускавці на потреби ФК «Зоря» місцева влада виділила з бюджету 300 тисяч.
Коштів для ФК «Стебник» явно замало, бо що таке 60 тисяч? Це в середньому 5 тисяч на місяць, а чого лише коштує одне виїзне змагання в межах області (автобус, бензин, оплата суддівства тощо)!
Василь Болюк, президент футбольного клубу «Стебник» та помічник депутата Стебницької міської ради Павла Побережного сподівається, що ті, хто і раніше підтримував стебницьку команду, робитимуть це й надалі. Сьогодні Василь Болюк – гість редакції часопису «Воля громади».
– Пане Василю, як Вам співпрацюється з місцевою владою?
– Президентом ФК «Стебник» я перший рік, але добре знаю, як попередня влада «займалася» футболом і зараз бачу певний позитив. За останній період я в міського голови був може разів десять. Навіть було таке, що я не встигав у робочий час, то ми зустрічалися з ним пів сьомої вечора. Петро Романович старається вирішувати всі питання, які виникають. Перше, що вирішив – команда займається в спортзалі СШ №7, цього раніше не було. Про це міський голова домовився з директором школи. Особисто він домовлявся і за каток, за траву, щоб засіяти на стадіоні. Ну, а те, що на розвиток футболу виділили кошти з бюджету – це вже не заслуга однієї людини, це заслуга депутатського корпусу.
Попередня влада так «попрацювала», що місто Стебник не має свого стадіону. Стадіон – власність ліцею. Ми запропонували зустріч, міський голова її організовував – на зустрічі також були директор ліцею, я, Йосип Бандура та Павло Побережний. На цій зустрічі Леся Мирославівна показала документи, що стадіон – їхня власність. Але ми питання вирішили, будемо співпрацювати з ліцеєм, адміністрація навчального закладу на співпрацю з нами йде. Директор ліцею дала добро, що проведе світло, підведе на стадіон воду, бо вода була відключена…
– Хто складає основу ФК «Стебник» – мешканці Стебника чи «легіонери»?
– Гравці в нас на 90% стебничани. Грають вони не за гроші, а на славу Стебника. Минулий рік ми грали на ентузіазмі, добре, що були підприємці, які преміювали їх по 100 гривень за виграш.
Якщо нічия чи програш, то хлопці не отримують нічого, хіба 50 гривень добових. Мало того, що їдуть, витрачають час, безкоштовно грають, то треба хоча б компенсувати їм якийсь обід, адже не будуть хлопці цілий день голодні. То стаємо біля магазину, щоб купити якесь печиво, водичку, адже літо, спека…
– Яка головна проблема ФК «Стебник»?
– Головна проблема – це кошти. Все впирається в кошти…
– Які запити стебницького футбольного клубу і що місто змогло виділити для потреб футболу?
– Я розумію, що наші запити для міста Стебника можуть виглядати непосильними. Адже маємо у Стебнику дві команди – це ФК «Забівка» і ФК «Стебник», який грає на рівні області. Кошторис «Забівки» – 45 тис. грн., а на ФК «Стебник» треба 200 тисяч.
На футбол депутати виділили 60 тисяч. Звичайно, коштів потрібно значно більше, тому звертаємося до підприємців, щоб допомогли нашій стебницькій футбольній команді гідно представляти рідне місто на футбольних змаганнях.
Я вже говорив депутатам при зустрічах, що минулого року наші хлопці відіграли на область на ентузіазмі. А це ж тратиться цілий день, причому вихідний, неділя. В 10 годині збираємося, в 14.00 розпочинає гру молодіжний склад, о 16.00 дорослі, закінчуються матчі о 18.00, а потім ще дорога. Для прикладу, з Турки їхати біля двох годин, то приїжджали додому біля 9 вечора.
– Хто найбільше спричинився до того, щоб ФК «Стебник» діяв та розвивався?
– Підприємці. У нас є вісім підприємців, які кожного року допомагають коштами, щоб утримувати стебницьку футбольну команду.
Це перший рік, що нам виділили якісь кошти з бюджету. Щоправда, спочатку хотіли дати тільки 40 тисяч, але під тиском депутатів з групи «Майбутнє Стебника» («Народний контроль» та «Солідарність») десь урізали собі кошти і додали нам. Спочатку на спорт планувалося виділити всього 60 тисяч, а потім цю цифру збільшили до 92 тис., у тому числі 60 тис. грн. виділили на футбол.
Записав Володимир Ключак, газета «Воля громади»
ТОП коментованих за тиждень