Сьогодні, 30 липня, у Нагуєвичах завершилось грандіозне молодіжне дійство – фестиваль «Франко фест». Про це передає кореспондент ІА ЗІК.
Учорашній фестивальний день, який розпочався Богослуженням, був насичений різноманітними заходами. Працювало три сцени. На фольклорній виступали самодіяльні колективи Дрогобицького району, на мистецько-театральній відбулися лекція свободи Тараса Возняка, літературна лекція Андрія Содомори, грали оркестр Бобовата, Сергій Василюк, Zapaska, а на музичній сцені, яка, як і у попередні два дні, зібрала найбільшу аудиторію, виступали «Піккардійська терція», Йорий Клоц, Мері, От Вінта, Гайдамаки.
28 липня, у другий день фестивалю «Франко фест», що проходить у родинному селі Івана Франка Нагуєвичах (Львівська область), експерти оголосили про встановлення двох рекордів України, які занесено до Книги рекордів України. Рекордом України визнано художню інсталяцію – 8-метрову піраміду з малюнків за творами Івана Франка, намальованих на полотні відомими художниками спеціально для фесту. У її розмалюванні також брали участь усі охочі. Координував перформанс знаний художник Лев Скоп. Він першим на фестивалі отримав диплом Книги рекордів України. Відтак відбулося колективне читання вірша Івана Франка «Ой ти дівчино з горіха зерня», у якому взяло участь 30 000 тисяч чоловік, що було визнано рекордом України, його організаторів також нагороджено дипломами.
Особливо цікавою була «Ніч в музеї» під час якої гості, смакували чорну каву, гаряче вино та слухали романтичну та релаксуючу музику молодих виконавців. Досвідчені українські літературознавці розповідали відвідувачам про Франка, вели зацікавлений діалог з учасниками заходу. Відтак розпочалася поетична частина «ночі», яка тривала до ранку.
«Три дні родинне село Івана Франка було епіцентром української культури та мистецтва, – каже один з організаторів фестивалю, директор видавництва «Коло» Микола Походжай. – Ми зробили усе для того, щоб юнаки і юнки, які прибули з різних регіонів України, мали змогу дешево та якісно відпочити, познайомитися з цікавими людьми, знайти нових друзів, поринути в атмосферу дитинства, закохану юність та досвідчену зрілість українського генія Івана Франка».
Чітко працювали служби, які забезпечували чистоту і порядок. Постійно у наметовому містечку стояла автомобільна цистерна з водою, напоготові були дві карети швидкої допомоги, щодня вивозили сміття. На високому рівні була організована охорона правопорядку. Особливо багато роботи було у працівників автоінспекції, адже щодня на фестиваль приїжджало приблизно тисяча автомобілів.
Нагуєвичі ще ніколи одночасно не збирали стільки людей. Зі слів організаторів, за три дні фестиваль відвідало приблизно 45 тисяч чоловік. У цей час його учасники покидають наметове містечко і вирушають додому, а волонтери приступили до прибирання території. До Нагуєвич регулярно подають автобуси, які везуть людей як до Дрогобича, так і до Львова.
ТОП коментованих за тиждень