В одній із порівняно добрих, себто не надто заідеологізованих кіношних пісень радянського періоду приспівом слугує мотив “хто шукає – знайде той завжди”. Якщо не надто прив’язувати себе до жорсткої конкретики слів, то чи я давно бажаний для себе поетичний гурток, чи поетичний гурток нині бажаного для себе мене, – хтось когось знайшов-таки надвечір минулої середи. Варто також уточнити, що передостання восьмушка доби знаменувала безпосереднє спілкування місцевих аматорів красного письменства, а процес мого ознайомлення з розрізненими файлами “досьє” громадської організації “Літературно-мистецьке об’єднання “Альтер” розпочався десь опівдні тої самої середи з анонсу Інтернет-газети “Майдан” про підготовку власне письменницько-читацького заходу “Пологи” у приміщенні Дрогобицького молодіжного театру “Альтер” (скорочено – Альтер-хол).
Щоб не приходити з порожніми руками й не нести на суд мовно-вишуканої громадськості якийсь минуловічний сніг, я тут же ж, не виходячи з кімнати, а лиш прикривши тимчасово ноутбук, вилив свою думку на папір так, мовби творчий вечір уже відбувся й залишилося підвести внизу чітку риску. Певно, що така моя потуга де в чому виявилася вартою загальної уваги, – поезія “Перша зустріч – незабутня” з-посеред інших виявлена на сайті “Yungsou”, – і з нею може ознайомитися кожен віртуальний гість. Шедеври, що шляхом закритого голосування визнані найкращими, також посядуть гідне місце на сайті Дрогобицького Майдану.
Популяризацією творів своїх колег електронними версіями, одначе, організатори художньо-літературних “пологів” вирішили не обмежуватися. Невдовзі планується вихід першого номера ексклюзивного альманаху “Альтернатива”, в якому мають побачити світ широкої читацької аудиторії окремі зразки віршованих і прозових жанрів. Плануються також публічні декламації, – коли буде проходити свято гаївок, та під час інших масових розважальних заходів.
Більш того, обставини місця та часу впритул підводять до вирішення проблеми непристосованості приміщення молодіжного театру до прийому наявної кількості навіть одних тільки потенційно активних учасників “пологів”, адже в означений момент були присутні явно не всі “підпільні кіндрати” відточеного слова. А хотілося б і просто глядачів, просто гостей часом запросити. Отож, у подальшому, скоріш за все, молоді письменники виступатимуть зі своїми творами серед зелені деревонасаджень, – а під наступний осінньо-зимовий сезон до високих стін залу Альтер-холу, можливо, вдасться прилаштувати дерев’яні конструкції, аналогічні театральним балконам та бельетажам.
Вірогідність виявлення охочих взятися за організацію таких будівельних удосконалень напевно що перебуває у прямій залежності від бажання учасників літературного об’єднання удосконалювати власну майстерність.
Адже відчувається ще в окремих авторів чи то “легка” готовність віддати струнку ідею твору на поталу раціональній формі, чи то – нехтування загальними вимогами до конструкції твору на догоду пафосності або просто показовій емоційності. Також не може не насторожувати процес “злиття” поезії та прози: годі часом відрізнити, чи то “поезія в прозі”, а чи навпаки. Особисто не виявляючи смаку до таких “гібридів”, я не бачу й у творцях їх спільників собі. Зрештою, як правильним від давніх-давен вважається, про смаки не сперечаються.
Насамкінець залишається побажати, щоб до Альтер-холу від “пологів” до “пологів” усе більше оббивалися пороги, – а при самих “пологах” насправді яблуку ніде було впасти. Що найбільш цікаво, – як то все буде вестися під час екзаменаційних сесій? А ще, – коли яблука власне почнуть опадати, – тобто під час літніх вакацій? – Адже переважна більшість новописьменницького товариства – зі стаціонарно-студентських середовищ, а переважна більшість тої більшості має постійне місце проживання далеко від Дрогобича. Та в цьому випадку, одначе, не годиться бігти поперед батька, – краще вже довіритись велінню часу, – тут уже, як кажуть, поживемо – побачимо.
Віктор Гаврилів, вільний журналіст, м. Стебник
ТОП коментованих за тиждень