«Намагаюся постійно тримати «планку», ефективно виконувати взяті на себе зобов’язання»
Усе вказує на те, що в жовтні ц.р. відбудуться вибори до місцевих рад.
Ще трішки – і почнеться виборча кампанія. Побачимо багато знайомих облич, і, звісно ж, почуємо від них солодкі обіцянки. Це буде восени. Наразі ж, поки є час, нагадаймо нашим депутатам про їх обіцянки та зобов’язання. Як працюють, що конкретно зробили для своїх виборців? На розмову з нами погодився депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та житлово-комунального господарства Михайло Задорожний.
– П’ять років тому назад, балотуючись до Львівської обласної ради, ви взяли на себе певні зобов’язання? Пам’ятаєте про них?
– Не тільки пам’ятаю. Перепрошую, якщо мої слова комусь здадуться нескромними, але свої обіцянки завжди виконую. За зроблене звітуюсь. Для мене – це, повірте, не тягар, а приємна, почесна місія. Маю задоволення від того, що роблю. Тішуся, коли бачу реальні наслідки своєї праці. Стараюсь не розчаровувати тих, хто покладається на мене. Ніколи не пропускаю сесійних засідань. Два-три рази на тиждень буваю у Львові, аби провести засі-дання постійної депутатської комісії, яку очолюю. Повністю задіяний, не мінімізую й не хитрую, коли справа стосується участі в обговореннях, які передбачені моїм членством у регіональній комісії з оцінки попереднього відбору інвестиціних проектів, конкурсній раді з реалізації мікропроектів, конкурсному транспортному комітеті облдержадміністрації або ж головуванням у тимчасовій контрольній комісії з розв’язання проблемних питань забезпечення житлових прав мешканців в гуртожитках. Усе це забирає багато часу й сил. Але я не втомлююсь. Ані засідання, ані зустрічі, ані не завжди приємні «розбірки» не пропускаю. Це єдиний спосіб постійно тримати «планку», бути корисним своїм виборцям, ефективно виконувати взяті на себе зобов’язання.
– Знаю, що торік ви вирішальним чином долучилися до виділення 4 млн. 780 тис. грн. на ремонт дороги Дрогобич-Довголука. Ремонт буцімто почали, але нічого не вийшло. Згодом роботи тихенько згорнули. І що ж далі? Коли, врешті-решт, дорогу відремонтують?
– Торік справді домігся 4 млн.780 тис. грн. на ремонт згаданої дороги. Усе зіпсула служба автомобільних доріг. Провівши тендерні процедури та визначивши переможця, який, як показали наступні події, виявився недієздатним, провалила торішній ремонт. Нашвидкоруч освоївши близько 1млн.400 тис.грн., фірма-переможець дискредитувала себе. Мав нагоду пересвідчитись у цьому, бо виїжджав на місце. За моєї ініціативи відбулися сходи жителів сіл, які там проживають. Опіс-ля про порушення та зловживання, які було виявлено під час спроби проведення ремонтних робіт, йшлося на позачерговій сесії обласної ради. Я поставив питання руба, домігся аби за цим фактом відкрили кримінальну справу. Порушники отримали по руках, роботи припинили. Як буде цього року? Маю підстави сподіватися, що 7 млн.250 тис.грн., які за моїм наполяганням включено в цьогорічний обласний бюджет та передбачено на ремонт дороги Дрогобич-Довголука, освоять швидко та ефективно. Якщо процес відбудеться за планом – ремонтні роботи завершать у серпні. Я, зі свого боку, зроблю все для того, аби кошти освоювались під контролем громадськості. Тендер вже проведено, переможцем стала будівельра фірма, яка базується в Стрийському районі. Має гарне реноме. Із дня на день на дорозі Дрогобич-Довголука має запрацювати шляхоремонтна техніка.
– Як показує життя, домогтися коштів, ефективно пролобіювати інтереси своїх виборців – це лише півсправи. На заваді частенько стає невміння, неготовність тих, кому гроші адресовані, оперативно їх освоїти. Такі речі трапляються доволі часто. Як прокоментуєте історію із торішнім невдалим фінансуванням будівництва школи в Летні? Якщо не помиляюсь, в облдержад-міністрації прислухались до ваших прохань, внаслідок чого до Кабміну було скеровано подання на виділення 5 млн. грн. для завершення будівництва школи в Летні, яка, мабуть, є найбільшим довгобудом в Україні – будується із 1991 року…
– Справді, за моєю пропозицією як члена комісії з відбору об’єктів, що фінансуються з державного бюджету, було включено і подано головою ОДА на фінансування завершення будівництва школи в Летні. Усе йшло до того, аби надійшли 5 млн.грн. Але, на жаль, нічого не вийшло. Профінансувати на сьогодні цей об’єкт неможливо. Ви не повірите, але чи то відділ освіти райдержадміністрації, чи то управління капітального будівництва РДА, на балансі якогої перебуває незавершена будова, хтось із цих юридичних осіб загубив документи на будову. І гроші пропали, і мої зусилля пішли намарно. Тож тепер потрібно все починати з початку – виготовити проектну документацію, провести експертизу, тощо. Без коментарів, панове!
– Як даєте собі раду із «зливою» прохань, які надходять звідусіль – і від освітян, і від комунальників, і від працівників культури, і від пенсіонерів. Всім не допоможеш. Кому найперше віддаєте перевагу?
– Якщо спробувати виробити універсальну формулу – віддаю перевагу тим, чия дієздатність в освоєнні коштів не викликає сумнівів. Найперше реагую на прохання стареньких, шкільних колективів та дитсадків.
– Як виглядає список виконаних обіцянок, або, якщо хочете, добрих депутатських справ за минулий рік?
– Відповідь на це запитання я б по- ділив на дві частинки. До першої зарахував би залучені за моєї участі і освоєні бюджетні кошти, до другої – не з моєї вини неосвоєні. Яскравий приклад – історія з виділенням цільових коштів для Меденич та Снятинки – по 300 тис.грн. Йдеться про придбання сміттєвозів. У Снятинці додали ще свої 200 тис.грн. – і сміттєвоз придбали. У Меденичах справу провалили. Мені дуже шкода: призначені для Меденич кошти могли бути освоєні, принести користь людям десь в іншому населеному пункті. Приємно за Болехівці. Вдалося домогтися 29 тис.грн. на виготовлення генплану. Загалом же список моїх депутатських справ за 2014 рік виглядає так: 250 тис.грн. – на дороги в Меденичах (освоєно), 250 тис. грн. на ремонт моста у Жданівці. Не знаю, чи освоєні, але кошти виділили. 350 тис.грн. – на ремонт фельшердської амбулаторії у Ролеві. На жаль, не освоєні. Така ж сама доля спіткала і 120 тис.грн., які були на потреби водогону в Почаєвичах. Не змогли дати собі ради із 120 тис.грн., які були виділені на реконструкцію дитячого будинку сімейного типу в Солонську. Згодом половину цієї суми (60 тис.грн.) на прохання виконуючого обов’язки міського голови Дрогобича Тараса Метика адресували на ремонт квартири, яка була надана одному з вихованців дитячого будинку в Дрогобичі. Для поповнення бібліотечного фонду району залучив 10 тис.грн. 100 тис.грн. передбачено і освоєно на водогоні в Раневичах. Домігся 2 млн.100 тис.грн. на ремонт комунальних доріг Дрогобича. Також на ремонт доріг за моєї участі скеровано 80 тис.грн. до Ріпчиць, 80 тис.грн. – до Модрич, Рихтич, Грушова, Дорожова, Лішні, Бистриці. Ступниця, Унятичі, Уличне, Раневичі та Меденичі отримали по 90 тис.грн., Нове Село – 86 тис.600 грн. Станеля – 65 тис.грн. Брониця-60 тис.грн. Добрівляни і Ролів, Попелі – 40 тис.грн., Михайлевичі – 30 тис.грн., Літиня – 55 тис.грн., Гаї Нижні – 73 тис.грн., Медмежа – 25 тис.грн. Довге – 43тис.900 грн.
– На початку нашої розмови ви наголосили на важливості членства у комісіях та конкурсних радах, на засіданнях яких здійснюється попередній відбір інвестиційних та мікро-проектів. Що це дає?
– Членсто дає можливість долучатись до допомоги школам, дитячим садочкам, коли йдеться про реалізацію мікропроектів з утеплення фасадів та заміну вікон і дверей, запровадження нових теплоізоляційних технологій. Завдяки цьому Підбузька середня школа отримала 50 тис.грн., дитячий садочок «Калинонька», а також садочки №30 та №19 у Дрогобичі – по 50 тис.грн., садочок «Дюймовочка» у Стебнику – 50 тис.грн.,садочок “Сонечко” у Стебнику – 21 тис.грн, вороблевицький садочок «Червона калина» – 30 тис.грн., Дрогобицька школа №1 – 20 тис.грн. Як депутат, роблю все, щоб сприяти розвитку нашої культури, вивченню та увіковіченню героїчного минулого краю. У Старому Селі, на місці, де виявлено останки вояків ОУН-УПА, за моєї допомоги мешканцям встановлено пам’ятник. Такий самий пам’ятник споруджено в Верхніх Гаях. Ви- ділив 15 тис.грн. на спорудження пам’ятника борцям за волю України в Меденичах, який, на жаль, ще не встановлено. А шкода, бо головна робота вже зроблена. Гарний вийшов пам’ятник – з мармору. Споруду вже привезли, залишилось хіба встановити. В обласному конкурсі з реалізації програм розвитку культури відзначено будинки культури в Доброгостові, Гаях Нижніх, Раневичах в Грушові (Старому), Летні, Опорах та Гаях Верхніх – кожна з установ отримала по 5 тис.грн. Патронував це питання, активно лобіював інтереси краян.
Гарний заділ зроблено і на цей рік. Прийнято бюджет, затверджено програми соціально-економічного розвитку та розподілено кошти. Дрогобиччина отримає найбільше. Лише на ремонт вулиці Самбірської мені вдалося передбачити 1 млн.850 тис.грн. Всі пропозиції міської ради Дрогобича і Дрогобицької райдержадміністрації зумів включити у фінансування 2015 року. Детальніше прозвітую за свою роботу в кінці цього року.
ТОП коментованих за тиждень