Звітує Дрогобицька районна влада

19.02.2015 | Filed under: Публікації

Хоча в Україні, на жаль, жодним законодавчим актом не передбачено, що районні державні адміністрації мають звітувати про виконану роботу перед громадськістю, але вимогу зробити це поставив перед РДА на Львівщині новий губернатор області Олег Синютка. І хоча Дрогобиччина вже рік залишається обезголовленою (після відставки керманича району Михайла Винницького вже рік виконувачем обов’язки голови ДРДА є перший заступник Степан Рудницький), але це не було приводом, щоб уникнути звіту. Тому він відбувся і з озвучення сухих цифр врешті-решт перейшов у стадію гострої полеміки, а навіть звинувачень. Правдивих чи безпідставних – судити не нам.

Отже, звіт керівництва ДРДА було заплановано на 11.00 19 лютого. Проте якось не випадало розпочинати без поважного представника з області, першого заступника голови Львівської ОДА Юрія Підлісного. Студенти чекають 15 хвилин, а дрогобичани чекали цілу годину, врешті-решт плюнули на все і розпочали заслуховування звіту десь після 12.10. Коли представник облдержадміністрації прибув до зали засідань РДА, де проходив звіт, то перевалило далеко за пів першу, а перший заступник голови ДРДА Степан Рудницький після змістовної доповіді дякував присутнім за увагу.

Всі показники діяльності в районі подамо нижче в офіційній інформації, тож зупинятися на сказаному Степаном Віталійовичем не будемо. Після нього виступив старожил РДА Іван Мізерник, людина, котра має колосальний досвід як в сільському господарстві, так і в управлінських питаннях. Іван Дмитрович зупинився в основному на питаннях діяльності агропромислового комплексу. Керівник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Ярослава Ковтик під час доповіді так захопилася цифрами та їхнім аналізом, що головуючий на звіті в.о. голови ДРДА змушений був аж двічі нагадувати їй про регламент. А начальник фінансового управління ДРДА Віталій Перхун коротко розповів про стан виконання бюджету. Оскільки прибутковий податок стягується за місцем праці, а жителі району в основному працюють в містах, то районний бюджет від цього аж ніяк не виграє.

Під час доповідей були окреслені основні напрямки діяльності Дрогобицької райдержадміністрації на 2015 рік, а це оборонна діяльність, забезпечення соціальних стандартів для малозахищених верств населення, в тому числі для учасників АТО та переселенців, енергозбереження, стан автомобільних доріг, легалізація заробітної плати, стабілізація і відновлення втраченої динаміки розвитку окремих галузей економіки, залучення нових та збереження наявних інвестицій, реалізація цільових програм.

 Після виступів чиновників завершилася перша, офіційна частина звіту і розпочалася друга, інколи весела, інколи сумна, але в цілому позитивна хоча б тому, що щира. Зі своїм баченням проблем у розвитку району та можливими шляхами їхнього вирішення виступили депутат Львівської обласної ради від Дрогобицького району Михайло Задорожний, депутат Дрогобицької районної ради Любомир Сікора, працівник РДА, відповідальний за охорону праці, громадський діяч Богдан Гринчишин. На кожному з цих виступів вартує зупинитися докладніше.

Михайло Леонович одразу розпочав із теми неосвоєння коштів. А це стосується як ремонту доріг, так і придбання сміттєвоза в Меденичах. Різко розкритикував обласний депутат факт підняття до найвищої планки податку на нерухомість. Ви ж вбиваєте бізнес, який і так ледь животіє! Не можна забирати останнє! – звертався до сумління представників місцевої влади обласний депутат. Михайло Задорожний розповів, що цього року кошти на дороги область не розпилюватиме на дрібниці, а ремонтуватиме стратегічно важливі шляхи. В 2015 році мали би остаточно завершити дорогу в напрямку Довголуки, а наступного візьмуться за дорогу на Комарно. А от сільські (комунальні) дороги селам прийдеться ремонтувати самим, для цього потрібно віднаходити кошти. Торкнувся Михайло Задорожний і болючої теми оптимізації в освіті та медицині.

Депутат райради від «Фронту змін» та голова товариства «Бойківщина» Любомир Сікора назвав Дрогобиччину «резервацією з колоніальним статусом». Чому вже рік у Дрогобичі нема очільника РДА? Де обіцяна децентралізація? Чому музей Івана Франка і далі в обласному підпорядкуванні і досі не має статусу Національного? Яка в області програма подолання бідності? Ці та інші запитання ставилися паном Сікорою у дещо в`їдливій формі, але від того їх актуальність не ставала меншою. «Війна – великий мобілізаційний і цивілізаційний чинник, це рушій прогресу, а Вова Путін заставив нас киватися», – розмірковував пан Любомир, додаючи, що «киватися» треба всім, інакше буде застій та регрес. Щодо децентралізації, то її проведення депутат порівняв із приїздом представника Османської імперії, який наказує здавати ясир, в інакшому випадку обрубуватимуть голови. А завершив свій виступ Любомир Сікора пропозицією подати на Юрія Підлісного в суд за півторагодинне запізнення, яке можна розцінювати як образу, що громада мусіла так довго чекати.

Богдан Гринчишин, хоча і працює в РДА, але різко розкритикував відсутність змін. А особливо факт, що деякі одіозні особи і далі перебувають на своїх посадах. До таких він відносить Галину Гайдук, рідну сестру екс-міністра культури Михайла Кулиняка, заступницю голови ДРДА, яка умудряється три місяці сидіти на лікарняному. Інші питання, які піднімав Богдан Гринчишин, теж залишалися без відповіді. Скільки з нашого краю було споряджено та відправлено тітушок на АнтиМайдан з наказу Сала та Сторчила? Скільки було зроблено доносів на активістів Майдану під виглядом інформації у прокуратуру та міліцію? Чому на керівні посади пропихаються колишні регіонали та есдеки? Після цих запитань в залі запанувала гробова тиша. Пан Гринчишин так коротко підвів підсумок свого виступу щодо стану справ у районі: «Гробова стабільність = застій».

Після цих трьох виступів на закиди відповів в.о. голови РДА Степан Рудницький. Він нагадав, що не ним формувалася команда влади району, адже він був тільки першим заступником. Тут доцільно пригадати, що в часи Януковича пана Рудницького було понижено в посаді, адже раніше він працював у Львівській ОДА. Щодо адмінреформи, то С. Рудницький попросив дочекатися, коли стане ясніше яким чином вона проходитиме. Він привідкрив завісу того, як колись планувалося робити цю адмінреформу. На Дрогобиччині мали постати чотири великі територіальні громади з центрами в Дрогобичі, Бориславі, Трускавці та Меденичах. Але як буде зараз – невідомо. З деякими критичним зауваженнями, зокрема щодо неосвоєних коштів, пан Рудницький погодився, визначивши їх слушними. «Але ми собі спуску не дамо!» – запевнив очільник району. «Питання, що рік нема голови РДА – не до мене. Я не писав заяву про відставку минулого року, але готовий написати її, коли буде призначено голову РДА», – дипломатично пояснив свою позицію Степан Віталійович. Нагадаємо, що голову РДА затверджують в Адміністрації Президента з подання голови ОДА.

Пролунало і багато інших дуже актуальних питань, кожне з яких вартувало б окремого висвітлення. Це і тема пасажирських перевезень, яка особливо гостро постала в районі останнім часом, і тема стану доріг, і ситуація з будинком сімейного типу в с. Солонсько, і ситуація зі школами, садочками, медичними установами, і тема формування бюджету, і особливо події річної давнини в районі. Свої питання задавали громадська активістка Ольга Єлізарова, депутати районної ради Валерій Паламарчук, Василь Панів, Сергій Грибанов, сільські голови з Медвежі, Гаїв Верхніх та Нижніх, Солонська.

Володимир Ключак, фото Сергія Матійка

А зараз пропонуємо ознайомитися з цифрами, які для «Трускавецького вісника» були люб’язно надані для оприлюднення відділом внутрішньої політики Дрогобицької РДА.

Довідка про виконання основних показників соціально-економічного розвитку Дрогобицького району за 2014 рік

 На соціально-економічний та культурний розвиток району в 2014 році освоєно 3156.7 тис. грн., зокрема:

субвенцію обласного бюджету на розвиток територій в сумі 150.0 тис.грн із 400.0 тис. грн передбачених);

кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 844.9 тис. грн. із 850.0 тис. передбачених ;

кошти обласного бюджету на реалізацію програми “Питна вода “ 100.6 тис. грн. із 101.0 передбачених ;

кошти обласного бюджету на реалізацію освітніх мікропроектів за напрямком “Розвиток мережі ДНЗ “ -130.0 тис. грн. із 170.0 тис. грн. передбачених;

кошти обласного бюджету на програму розвитку культури в сумі 35.0 тис. грн

кошти районного бюджету на реалізацію 13 цільових програм на загальну суму 1593.69 тис. грн. із 1768.2 тис. передбачених;

на підтримку розвитку сільськогосподарського виробництва та лісової галузі у 2014 році з усіх джерел фінансування використано 339.0 тис. грн, і погашено заборгованість за 2013 рік в сумі 1343.9 тис. грн.

У 2014 році реалізувались галузеві програми, зокрема:

Програма зайнятості населення Дрогобицького району на 2013-2015 роки на реалізацію якої у 2014 році використано 4.9 млн. грн.;

Програма розвитку освіти Дрогобицького району на 2013-2015 роки;

Комплексна екологічна програма на 2014-2015 роки;

Регіональна програма розвитку малого підприємництва в Дрогобицькому районі на 2013-2015 роки,

Реалізація цих програм в комплексі зумовила виконання у 2014 року багатьох завдань.

1. Промислове виробництво.

Галузева структура промислового виробництва у 2014 році була наступною :

• виробництво харчових продукції -44.6 %;

• виробництво гумових і пластмасових виробів -54.9 %;

• виготовлення меблів -0.5 %.

У 2014 році 7 промисловими підприємствами району вироблено продукції на суму 64.45 млн. грн., що склало 147.6% до 2013 року.

Позитивна динаміка з виробництва промислової продукції у 2014 році у ТзОВ “Фасад Захід “-ріст у 2.3 рази до минулого року , ПП “ Галм’ясо “ -ріст у 2.2 рази до минулого року , ТзОВ “Солонсько “ -128.5 %, ТзоВ “Термопласт плюс”- 138.3 % до минулого року ,ТзоВ “ Ватра “ – 101.1% до минулого року.

 Поряд з тим, зменшення виробництва промислової продукції допущено : ТзОВ “ Євроген Україна“ – 75.1 % , ТзОВ “Двері України “ – на 28.9 % .

У 2014 році промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 64.25 млн. грн, що склало 150.3 % до минулого року.

Чисельність працюючих на промислових підприємствах району на кінець 2014 року склала 310 осіб (на початок року 320 осіб )

З початку року діючі промислові підприємства району працювали стабільно, заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до бюджету не мають.

2. Агропромисловий розвиток.

 У 2014 році діяльність у сфері виробництва сільськогосподарської продукції здійснювали 20 сільськогосподарських підприємств, 22 фермерських господарств, 21877 особистих підсобних господарств населення..

За даними державної статистики у 2014 році всіма категоріями господарств вироблено:

зернових культур – 40696 тонн зерна , що на 15.4 % більше ніж у минулому році;

картоплі -91701 тонна, що на 10.2 % більше ніж у минулому році;

овочів – 29484 тонни, що на 5.8 % більше ніж у минулому році;

ріпаку — 4531 тонну, що на 35.5% більше ніж у минулому році;

соняшнику – 2784 тонни ( в минулому році соняшник не вирощувався).

Господарства району виробили у 2014 році:

м’яса — 2438 тонн, що у 14.4 рази більше, ніж у минулому році, або на 2225 тонн ;

яєць – 22.4 млн. шт, що становить 121.7% до минулого року, або на 3.9 млн. шт. більше .

молока — 1847 тонн, що становить 88.5 % до минулого року; або на 253 тонни менше;

 Ріст виробництва м’яса забезпечено в основному за рахунок діяльності ТзОВ “Барком“ на території Броницької сільської ради, де задіяно у виробництво 2 тваринницькі приміщення в яких утримується 15367 гол. свиней.

Зменшення виробництва молока сільськогосподарськими підприємствами району зумовлено скороченням виробництва молока у ТзОВ “Дружба” у зв’язку із зміною спеціалізації.

З метою збільшення виробництва молока в цьому році розпочато співпрацю в рамках канадського проекту “ Розвиток молочного бізнесу в Україні”. Зокрема, за кошти гранту облаштовані доїльний зал на пасовищі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Єдність Л” де обслуговується 56 членів кооперативу. Фінансова підтримка за кошти проекту – 200.0 тис. грн.

Впродовж 2013-2014 років в районі розвивається галузь садівництва. За власні кошти фермерські господарства заклали 77.29 га садів, в тому числі у 2014 році 23.4 га з яких :

яблуневий сад площею 19,2 га- ФГ”Ролів Агро“ ( с.Ролів) ;

яблуневий сад площею 17 га.-ФГ”Агрокомплек “( с.Рихтичі);

вишневий та грушевий сад площею 2.1 га, ягідники площею 22 га ФГ “ Ромалін “ (с. Рихтичі).

В галузі тваринництва агроформуваннями району у 2014 році вдалось збільшити майже у 32.2 рази поголів’я свиней і на кінець року воно становить 15.7 тис. голів, на 41.4% збільшилось поголів’я овець та кіз і на кінець року становило 2769 голів, на 10.3% збільшено поголів’я птиці в агроформуваннях і на кінець року воно склало 168.0 тис. шт.

Поголів’я великої рогатої худоби на кінець року у сільськогосподарських підприємствах району скоротилось на 15.3 % і становить 1587 голів, поголів’я корів скоротилось на 6.4 % і становить 626 голів.

 На підтримку розвитку сільськогосподарського виробництва лісової галузі у 2014 році з усіх джерел фінансування використано — 339.0 тис. грн. та погашено заборгованість за 2013 рік в сумі 1343.9 тис. грн.

Зокрема, у 2014 році використано бюджетних коштів:

з районного бюджету – 36.4 тис. грн ( передбачено 60,0 тис.грн на ведення насінництва озимих, ярих зернових та зернобобових культур ) ;

з обласного бюджету —302.6 тис. грн.

 по програмі “Дотація фізичним та юридичним особам на утримання корів молочного

 напрямку продуктивності “ використано 114.1 тис.грн.;

по програмі “Будівництво сучасної теплиці для вирощування садивного матеріалу для

подальшого створення лісових культур та захисних насаджень “ – 147.0 тис. грн. ( передбачено

490.0 тис. грн.);

по програмі “Відшкодування витрат з інвентаризації земель та розробки проектів

землеустрою” -41.5 тис. грн.

Погашено заборгованість обласного бюджету за 2013 рік нарахованої дотації фізичним та юридичним особам на утримання корів молочного напрямку в сумі 114.7 тис. грн. та заборгованість з проведення заходів з виявлення запасів природних ресурсів, визначення та обґрунтування затрат на їх охорону та відтворення в сумі 85.8 тис. грн;

З державного бюджету у 2014 році на підтримку сільського господарства кошти не не виділялись, лише погашено заборгованість за 2013 рік в сумі 1143.4 тис. грн , в тому числі:

дотація за утримання та збереження молодняку ВРХ — в сумі 1116.3 тис. грн . ;

за продану на забій худобу – в сумі 9.5 тис. грн;

за закупівлю установки індивідуального доїння — 17.6 тис. грн

3. Підприємництво

Станом на 01.01.2015 року в районі функціонувало 2440 суб’єкти малого підприємництва (199 малих підприємств та 2241 фізичні особи-підприємці). Впродовж січня-грудня 2014 року зареєструвалось 122 фізичні особи-підприємці та 8 юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, скасовано 239 фізичних осіб та 10 юридичних осіб.

З початку 2014 року малим бізнесом сплачено до Зведеного бюджету району 32.1 млн. грн. , що склало 18.4 % питомої ваги всіх надходжень.

Суб’єктами малого підприємництва впродовж 2014 року створено 612 нових робочих місць, що забезпечило виконання річного завдання на 100.3 %; з числа безробітних перепідготовку та підвищення кваліфікації одержали 321 особа, в т.ч. 18 СПД, яким надано одноразову допомогу для започаткування підприємницької діяльності за рахунок державної підтримки через Дрогобицький та Стебницький центри зайнятості.

Для розвитку виробництва і покращення господарської діяльності малими підприємствами району орендувалось 3,77 тис. м2 виробничих площ, придбано у приватну власність 15.4 тис. м2 кв. виробничих площ.

Оновлено базу інвестиційних пропозицій району щодо незадіяних приміщень, вільних виробничих площ та земельних ділянок, зокрема: 18 інвестиційних пропозицій вільних земельних ділянок, 4 інвестиційні пропозиції вільних приміщень.

У 2014 ріці бюджетними установами району проведено 25 процедур закупівель, в яких прийняло участь 41 учасник. Визнано переможців закупівель 25 суб’єктів, в т.ч. 21 суб’єкт малого підприємництва. Загальна сума закупівель на 01.01.2015 року склала 10812,2 тис.грн., укладено угод на суму 9083,9 тис.грн.

Впродовж року проведено належну роботу з впорядкування нормативно – правового регулювання підприємницької діяльності згідно з вимогами чинного законодавства.

При райдержадміністрації діє Координаційно-дорадча рада з питань підприємництва, де залучені представники депутатського корпусу району і малого бізнесу. Впродовж 2014 року проведено 4 засідання ради.

В районі функціонує Центр надання адміністративних послуг Дрогобицької райдержадміністрації, через який з 1 жовтня 2014 року організовано надання 38 адміністративних послуг.

Суб’єктами надання цих послуг є Дрогобицька райдержадміністрація, сектор містобудування та архітектури Дрогобицької райдержадміністрації, ДП “Дрогобицьке лісове господарство” та 7 територіальних управлінь центральних органів влади (Дрогобицький МВ ГУ ДМС України у Львівській області, реєстраційна служба Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області, управління Держземагентства у Дрогобицькому районі Львівської області, Дрогобицьке міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області, Дрогобицький РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, управління ветеринарної медицини у Дрогобицькому районі, відділення ДАІ Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області,).

Станом на 01.01.2015 року в Центрі надання адміністративних послуг Дрогобицької районної державної адміністрації зареєстровано 480 звернень щодо отримання адміністративних послуг ( в т. ч. 16 дозвільного характеру), надано 467 адміністративних послуг, в тому числі 12 послуг дозвільного характеру, з яких 3 зареєстровані декларації, 13 відмов у наданні адміністративної послуги, в тому числі 4 відмови у наданні документів дозвільного характеру. Порушень термінів надання адміністративних послуг не було.

4. Торгівля.

Мережа підприємств роздрібної торгівлі району у .2014 році налічувала 417 об’єктів роздрібної торгівлі, в тому числі 288 магазинів, 129 ресторанних закладів, ринки відсутні.

У 2014 року роздрібний товарообіг склав 93.9 млн.грн, що на 2.0 % більше ніж у минулому році.

З початку року введено в експлуатацію 9 об’єктів торгівлі і обслуговування, зокрема :

1 об’єкт сфери обслуговування – майстерню з оздоблення салону автомобілів (с.Унятичі, П. Чепеляк);

 стоматологічний кабінет в смт. Підбуж (ПП Регей І.);

 магазин-майстерню взуття в смт. Меденичі ( ПП Маліш А.Б.);

магазин продовольчих та промислових товарів в смт. Підбуж (ПП І. Андруневчин );

реконструйовано нежитлове приміщення з прибудовою під магазин-кафе-бар в с. Болехівці

(ПП Андріїв В.В.);

магазин продовольчих і промислових товарів в с. Унятичі ( ПП Бейзик Р.);

ресторанно-торгівельний комплекс в с. Болехівці ( ПП Савчин І);

магазин в с. Нове Село (ПП Сус Л.)

пилораму в с. Бистриця (гір) ПП Семек І.Д.

5. Інвестиційна діяльність

У 2014 році на розвиток економіки району спрямовано (дані за 9 місяців 2014 року ) 43.1млн. грн. капітальних інвестицій. Частка району в загальнообласному обсязі освоєних капітальних інвестицій склала 0.8%. На 1 тис. осіб обсяг освоєних капітальних інвестицій склав 578.5 тис. грн.

Основним джерелом фінансування капітальних інвестицій були :

кошти підприємств та організацій району – 2.9 млн. або 8.7 %;

населення на індивідуальне житлове будівництво 18.8 млн. грн або 56.7 %;

кошти інших – 10.9 млн. грн.або 32.9 %.

Капітальні вкладення на будівництво, реконструкцію та ремонт об’єктів соціально-культурного призначення з державного бюджету не освоювались.

Кредити банків та інших позик у 2014 року також не видавались.

На кінець 2014 року прямі іноземні інвестиції (акціонерний капітал ) склали 3426.6 тис. дол. США, або 95.0 % до обсягу інвестицій на початок року. На одну особу припадає 46.0 тис. дол. США іноземних інвестицій.

У 2014 році в стадії реалізації перебувають 17 інвестиційних проектів, в тому числі 2 із залученням іноземних інвестицій . Найважливіші інвестиційні проекти:

Будівництво вітрової електростанції в с. Опака потужністю 50 МВт (інвестор ТзОВ “Дрогобич Енержі” ). Вартість проекту – 75,0 млн. євро ( Україна -Франція);

Розведення племінних овець (інвестор ФГ «Меринос-захід», с. Почаєвичі).. Загальний обсяг інвестицій – 7,0 млн. євро (країни-інвестори – Австрія, Німеччина). У 2013 році господарство розширювало свою діяльність на територіях: Почаєвицької, Летнянської, Снятинської сільських рад, орендуючи пайовані землі та реконструюючи тваринницькі приміщення .

З початку року відділом економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості оновлено базу інвестиційних пропозицій (зроблено опис 18 земельних ділянок та 4 вільних виробничих приміщень для залучення інвестицій).

Станом на 1.01.2015 року уточнено інвестиційний паспорт району, який розміщено на Інвестиційному порталі Львівщини.

6. Транспорт та зв’язок

Транспорт

Потенціал транспортного комплексу району у 2014 році представляли 11 підприємств, з яких 3 здійснювали пасажирські перевезення. Впродовж 2014 року перевезено 41.3 тис. тонн вантажів, що склало 84.0 % до минулого року.

Вантажообіг склав 27843.8 тис.ткм., або 113.8 % до відповідного періоду минулого року.

В районі сформовано 77 маршрутів з перевезення пасажирів, які не виходять за межі району. Організаторами перевезень є Дрогобицька райдержадміністрація ( 35 маршрутів), Львівська обласна державна адміністрація ( 42 маршрути) У 2014 році Дрогобицькою райдержадміністрацією проведено 2 конкурси з перевезення пасажирів.

У 2014 році звернень від перевізників щодо відшкодування витрат за перевезення пільгової категорії населення до управління праці та соціального захисту населення РДА району не надходило.

Зв’язок

Загальна місткість телефонної мережі на 1.01.2015 року склала 8876 номерів, розширення мережі зв’язку у 2014 році не проводилось.

 Із запланованих заходів соціально-економічного розвитку району у 2014 році забезпечено виконання, зокрема:

збудовано оптоволоконну лінію зв’язку до АТС в с.Залокоть -АТС смт.Підбуж ( 4.8 км);

змонтовано майданчик широкосмугового доступу до мережі інтернет на 192 порти в смт. Підбуж та на 48 портів в с. Новий Кропивник;

замінено повітряну лінію зв’язку на кабельну в с. Дорожів протяжністю 1 км ;

замінено акумуляторні батареї на АТС в смт. Меденичі, с.Доброгостів;

замінено радіовузол ( з лампового на транзисторний) в смт. Підбуж та с. Болехівці;

проведено капітальний ремонт кабельних мереж протяжністю 11.8 км. в селах : Нагуєвичі,Верхні Гаї , Гаї Нижні , Дорожів, Раневичі, Грушів , Опарі , Уличне, Винники , Уріж, Дережичі, Модричі;

проведено капітальний і поточний ремонти повітряних ліній зв’язку протяжністю 13.8 км.;

замінено і укріплено 40 дерев’яних опор у 9 населених пунктах району;

відремонтовано лінії радіофікації протяжністю 11.7 км.

7. Утримання доріг

Дороги комунальної власності

З державного та обласного бюджетів на ремонт доріг комунальної власності сільських, селищних рад у 2014 році використано 3437.1 тис. грн або 68.8 % до передбачених коштів ( 4993.9 тис. грн.). Сільськими та селищними радами за ці кошти проведено ремонт 108 доріг.

Крім того погашено кредиторську заборгованість за виконані роботи в минулих роках на суму 1110,4 тис.грн.

За рахунок коштів сільських бюджетів виконано ремонт 22 комунальних доріг на загальну суму 980 тис. грн.

Дороги загального користування-виконавець робіт “Облавтодор “.

В 2014 році на ремонт доріг загального користування скеровано 5600,5 тис.грн. , в тому числі:

на ремонт мостового переходу в с.Жданівка -982.7 тис. грн.;

автодороги Дрогобич-Довголука -4780,5 тис. грн;

автодороги Нагуєвичі –Лішня- 200.0 тис. грн.;

автодороги Стрий –Меденичі -200.0 тис. грн;

автодороги Борислав- Дрогобич -420,0тис. грн;

автодороги Н.Село-Болехівці- 250.0 тис.грн

Освоєно коштів у 2014 році на суму 1.75 млн. грн , в тому числі на автодороги: Дрогобич-Довголука-1100.0 тис. грн., Нагуєвичі –Лішня-200.0 тис. грн., Стрий –Меденичі -200.0 тис. грн, Н.Село-Болехівці- 250.0 тис.грн.

Крім того, філією “Дрогобицький райавтодор” згідно укладених угод освоєно 3,5 млн.грн. на експлуатаційне утримання доріг. Поточний ремонт доріг у 2014 році філія “Дрогобицький райавтодор” не виконувала.

8. ЖКГ, розрахунки за спожиті енергоносії

У сфері комунального господарства у 2014 році філією Дрогобицьке УЕГГ замінено газопроводи низького тиску в селах : Михайлевичі-159 п.м., Солонсько- 535 п.м, смт. Меденичі -787п.м, с.Раневичі-79 п.м., капітально відремонтовано газопровід низького тиску в с.Раневичі – 145 п.м., газопровід середнього тиску в с. Доброгостів- 205 п.м , замінено газопровід низького тиску в с. Воля Якубова -1518м.п. , замінено ШРП в селах: Залужани, Гаї Нижні , Рихтичі, Брониця.

Бориславський РЕМ забезпечив заміну 93 опор або 119.7 % до річного завдання і найбільше в населених пунктах: смт. Підбуж 14, Бистриця (гір)- 27 , Довге(гір )- 43 та інш , капітально відремонтовано 15 комплектних трансформаторних пунктів в селах: Н.Кропивник ( 2 од ), Залокоть ( 3 од ), Рибник, Станиля, Сторона, Нагуєвичі, Бистриця, Опака (2 од ), Ступниця, Ясениця-Сільна , х.Підсухий.

Дрогобицький РЕМ у 2014 році замінив 46 електроопор (121.0% до річного завдання), капітально відремонтовано повітряні лінії в селах Городківка, Уличне, Добрівляни, Солонсько, Гаї Нижні, , Летня, Доброгостів, відремонтовано 6 комплектних трансформаторних підстанцій в селах: Добрівляни, Грушів, Меденичі, Лішня , Доброгостів., поза планом замінено щити КТП в населених пунктах: Унятичі, х.Бистрий , Доброгостів, Лішня , Летня , встановлено розвантажувальні ТП в смт. Меденичі, селах :Болехівці, Новошичі, виконано комплексний капітальний ремонт ПС в с. Опарі.

Розрахунки за спожиті енергоносії:

У 2014 році всі бюджетні установи, споживачі промислових та сільськогосподарських підприємств, непромислові споживачі вчасно без допущення заборгованості розрахувались за спожиті енергоносії.

Рівень оплати всіх споживачів району склав: за електроенергію — 100,6 % (в т.ч. рівень оплати населенням району —100,3%); за природний газ — 96,3% ( в т.ч. рівень оплати населенням району — 95%).

9. Енергозбереження

У 2014 році з метою реалізації енергозбереження в рамках проекту ЄС ПРООН:

• реконструйовано систему опалення з встановленням піролізного котла в Верхньогаївській СЗШ ( вартість проекту -289.6 тис. грн );

• збудовано вуличне освітлення в с.Рихтичі із застосуванням інноваційних енергоефективних заходів з використанням ВДЕ (енергія сонця )- вартість проекту 336.4 тис. грн. )

У жовтні 2014 року за кошти державного бюджету розпочато реалізацію проекту щодо реконструкції котельні Лішнянського НВК І-ІІ ст. (вартість проекту 889.8 тис.грн.)

З метою здешевлення кредитів на впровадження енергоощадних заходів в 2014 році у відповідності до районної цільової програми “Про відшкодування відсотків населенню Дрогобицького району за надані кредити на впровадження енергозберігаючих заходів” населенню району відшкодовано відсотки за отримані кредити в сумі 27.3 тис. грн.

До співпраці в рамках дії Програми були залучені кредитно-фінансові установи: АТ “Ощадбанк”, ВАТ “АКБ “Львів”, КС “Бойківщина “.

10. Соціальний розвиток. Ринок праці

Станом на 01.01.2015 року виплачено всі призначені державні соціальні допомоги на загальну суму113463.2 тис.грн . Заборгованості із виплати державних соціальних допомог немає.

Середній розмір державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям становив 1063.93 грн.

У 2014 році 1107 громадян району звернулись щодо призначення субсидій з оплати ЖКП на суму 1762.4 тис. грн . Середній розмір субсидії у 2014 році склав 525.8 грн. .

Станом на 01.01.2015 р. заборгованість з виплати заробітної повністю погашено.

Станом на 01.01.2015 року в районі звернулись до служби зайнятості 1536 незайнятих громадян, що на 439 осіб менше, ніж у минулому році.

Статус безробітного із числа незайнятих громадян отримали 926 осіб. У січні-грудні 2014 року працевлаштовані 1112 осіб , або 39.2 % усіх незайнятих осіб, які перебували на обліку на звітну дату.

На одне вільне робоче місце претендувало 377 осіб.

Навчання та перенавчання у січні-грудні пройшли 321особа, брали участь у громадських роботах 321особа.

З початку року створено 612 нових робочих місць в тому числі: 84 робочих місць створено за рахунок найму в юридичних осіб, 406 робочих місць за рахунок найму у фізичних осіб,122 робочих місць – за рахунок реєстрації фізичних осіб.

На соціальний захист населення районним бюджетом спрямовано 5 цільових програм на суму 1261.9 тис. грн., з яких у 2014 році освоєно 1255.3 тис. грн.

11. Податкові надходження.

До Зведеного бюджету району у 2014 році надійшло 174.7 млн. грн. податкових надходжень, що склало 132.3 % до минулого року.

Податковий борг платежів до Зведеного бюджету на 1.01.2015 року склав 20149.5 тис. грн. і зріс до початку року на 10225 тис. грн., або більше ніж у 2 рази.

12. Бюджетні установи

Медичні установи :

У 2014 році медичні заклади району були профінансовані на суму 29.9 млн. із 30.9 млн. затверджених кошторисом. У повному обсязі фінансувались видатки на придбання медикаментів, продуктів харчування , оплату комунальних послуг та заробітна плата.

Незважаючи на дефіцит коштів Дрогобицьким ДРТМО проведено капітальний ремонт ФАПУ в с. Нижні Гаї (використано 124.8 тис. грн.), за залучені кошти відремонтовано ФАП в с. Дережичі (5.0 тис. грн) відкрито стоматологічний кабінет у ФАПі в с. Станиля (використано 161.3 тис. грн.).

За рахунок коштів державного бюджету для обслуговування населення району придбано інсулінів на суму 666.8 тис. грн, вакцини на суму 284.5 тис. грн.

В медичну галузь району залучено 1175.8 тис. грн позабюджетних коштів, надано платних послуг на суму 228.2 тис. грн.

Освіта

У 2014 році в галузі освіти реалізувались 2 мікропроекти, які виграли на обласному конкурсі за напрямком “ Розвиток мережі ДНЗ “ на загальну суму 170.0 тис. грн. Згідно проектів кошти були спрямовані на відкриття додаткової групи для 20 дітей в ДНЗ “ Червона калина “ в с. Вороблевичі ( 65.0 тис. грн ) з яких освоєно -30.0 тис. грн. та на реконструкцію приміщення під створення НВК в смт. Підбуж (105.0 тис. грн ) з яких освоєно 100.0 тис. грн.

На кінець року в районі нараховується 663 місць у постійних дошкільних закладах ( разом з НВК), рівень охоплення дітей постійними дошкільними закладами склав 14.0%.

У 2014 році завершено влаштування внутрішніх туалетів в Унятицькій та Підмонастирецькій школах, частково виконані роботи з влаштування туалетів у Монастир-Лішнянській школі.

Культура

Районний відділ культури у 2014 році провів цілий ряд культурно-мистецьких заходів з нагоди 200 – річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. В селах Ст.Кропивник та Н. Кропивник за кошти громад встановлено пам’ятники Т.Г.Шевченку.

Впродовж року проведено огляди-конкурси зимового та літнього фольклору. За кошти обласної програми поповнено бібліотечні фонди на суму 85.8 тис. грн., за рахунок акції “ Подаруй бібліотеці книгу “ поповнено бібліотечні фонди на суму 20.0 тис. грн.

За кошти сільських бюджетів відремонтовано Народні доми в селах Волоща ( 20.0 тис. грн), Воля Якубова ( 50.0 тис. грн ), Залокоть ( 20.0 тис. грн) Сторона ( 56 тис. грн. ), Опака( 145 тис. грн ), Літиня ( 24 тис. грн ), відремонтовано бібліотеку-філію в с. Нове Село ( 5.0 тис. грн ), Доброгостівську МШ (23.0 тис. грн. ).

В галузі туризму розроблено і презентовано туристичний маршрут “ Стежками Франка “, відновлено роботу туристично-інформаційного центру.

Ярослава Ковтик, керівник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Дрогобицької РДА

Інформація про хід виконання районного бюджету за 2014 рік

До загального фонду бюджету району у 2014 році надійшло податків, зборів і платежів в сумі 22904.8 тис.грн, що становитиме 115.4 відсотків до річних планових завдань У порівнянні з 2013 роком ріст надходжень на 2198.5 тис.грн або на 10.6 відсотків. (загалом по області виконання становить 101,5 відсотка).

Доходів, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів ( закріплених доходів), протягом 2014 року до бюджету району надійшло 16655.6 тис.грн., що становить 105,4 відсотка до уточненого плану та 111.0 % до розрахункових показників Міністерства фінансів України. (по області – на 102,4 відсотка).

Доходів, що не враховуються при визначенні трансфертів, надійшло в обсязі 6249,3 тис.грн, що становитиме 154,4 відсотка до уточненого плану (по області виконання становить 96,7 відсотка) та порівняно з відповідним періодом 2013 року надходження зросли на 29,6 відсотка або на 1240,0 тис.гривень.

Виконання забезпечено по всіх видах доходів, та по всіх бюджетах району.

 До спеціального фонду бюджету району в 2014 році надійшло доходів без врахування трансфертів у сумі 5221.0 тис.грн. або 104.4 відсотків до річних призначень

На 2015 рік по загальному фонду передбачено податків, зборів і платежів в сумі 20593,7 тис.грн.

Виконання видаткової частини бюджету району у 2014 році у цілому становить 271 026,0 тис. грн або 97,4 відсотка до планових призначень з урахуванням змін.

Протягом 2014 року з бюджету району забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, профінансовано інші першочергові видатки, у тому числі з оплати комунальних послуг та спожитих енергоносіїв, придбання продуктів харчування, медикаментів тощо.

На придбання пільгових медикаментів по охороні здоров’я у 2014 році використано 1 375,7 тис.грн

За рахунок субвенцій в загальній сумі 1 553,4 тис.грн. спрямованих на відділ освіти проведено заходи по заміні вікон в сумі 794,7 тис.грн., на капітальний ремонт шкіл – 694,7 тис.грн. (в тому числі реконструкція приміщення під НВК смт. Підбуж в сумі 472,0 тис.грн., капремонт системи опалення в В.Гаївській СЗШ – 126,9 тис.грн.), ремонт котлів – 64,0 тис.грн.,

Капітальні видатки по охороні здоров’я в 2014 році склали 161,0 тис грн. і використані для проведення капітального ремонту ФАПу в с. Гаї Нижні.

Впродовж звітного періоду по відділу культури оплачено за підписку періодичних видань – 29,0 тис. грн. Крім того, на суму 18,0 тис.грн. придбано столи та крісла, встановлено металеві решітки для бібліотек-філій смт. Підбуж та Меденичі.

Протягом 2014 року на ремонт та утримання вулиць та доріг комунальної власності у населених пунктах району за рахунок поточних надходжень та перехідних залишків коштів субвенції з державного бюджету фактично перераховано 6 104,4 тис.грн., з яких освоєно 3 847,3 тис.грн. Крім цього, виконано робіт на суму 429,2 тис.грн., але непроплачено Дрогобицьким управлінням державної казначейської служби. Через відсутні виконані роботи решту коштів вищезгаданої субвенції в сумі 1 827,9 тис.грн. повернено до державного бюджету. Одночасно протягом звітного періоду за рахунок власних коштів сільських, селищних рад на ремонт вулиць і доріг населених пунктів району скеровано 1 966,2 тис., з яких освоєно 1 283,2 тис.грн. Також виконано робіт на суму 430,4 тис.грн., але через неоплату Дрогобицьким управлінням державної казначейської служби зареєстровано заборгованість.

Про показники районного бюджету на 2015 рік

Прогнозні показники доходів і видатків районного бюджету на 2015 рік сформовано з урахуванням змін, внесених до Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, побудованих на принципах децентралізації фінансів та зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування, з урахуванням завдань, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, схваленою постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 № 26-VIII, Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”.

Численними змінами до Бюджетного і Податкового кодексів України, прийняттям ряду інших законодавчих актів скорочено кількість податків, зборів і платежів, що формують дохідну частину місцевих бюджетів, змінено нормативи зарахування окремих видів доходів у розрізі бюджетів, за деякими податками і платежами змінився порядок адміністрування. З метою спрощення ведення підприємницької діяльності суттєво обмежено контрольні заходи з боку держави у сфері бізнесу.

Кардинальних змін зазнала сфера міжбюджетних відносин. Існуючу до 2015 року систему вирівнювання бюджетів на основі збалансування дохідної і видаткової частин залежно від обсягів делегованих повноважень змінила система горизонтального вирівнювання територій на базі виключно їх дохідних потенціалів (зокрема, залежно від обсягів надходжень податку на доходи фізичних осіб та десяти відсотків податку на прибуток підприємств, окрім державних та комунальних) з наданням місцевим бюджетам базової дотації і ряду цільових субвенцій, а також вилученням з них реверсної дотації.

Так, обсяг базової дотації для районного бюджету на 2015 рік визначено в державному бюджеті в сумі 33 091,0 тис. гривень.

Також в державному бюджеті для районного бюджету передбачено освітню субвенцію, медичну субвенцію відповідно в сумах 76 227,5 тис. грн. і 39412,7 тис. гривень.

Пріоритетом формування бюджетної політики на 2015 рік і надалі залишається прогнозування збалансованих і оптимальних показників районного бюджету за доходами і видатками.

Обсяги видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери визначені з урахуванням мінімального розміру заробітної плати з 1 січня 2015 року в розмірі 1 218 грн., 1 грудня 2015 року – 1 378 гривень.

У проекті районного бюджету на 2015 рік видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв заплановані на рівні видатків 2014 року із урахуванням збільшення цін і тарифів на 15 відсотків.

Доходи загального фонду

Обсяг дохідної частини загального фонду районного бюджету на 2015 рік без урахування міжбюджетних трансфертів визначено в сумі 12 021,3 тис.грн, тобто на рівні розрахункових показників Міністерства фінансів України. Обсяг доходів загального фонду на 2015 рік визначено більшим на 906,8 тис.грн або на 8,2 відсотка з надходженнями .

Відповідно до статті 66 Бюджетного кодексу України зазначені доходи сформовано за рахунок:

1) 60 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що справляється на території району – 12 008,0 тис.грн;

2) плата за оренду майнових комплексів та іншого майна що у комунальній власності 3,3 тис.грн

3) інші надходження 10,0 тис.грн.

Найбільшу питому вагу в обсязі доходів загального фонду районного бюджету займає податок з доходів фізичних осіб (99,9 відсотки). Обсяг надходжень цього податку визначено відповідно до чинного законодавства. Для розрахунку використано дані про динаміку фактичного надходження податку в 2010-2013 років, обсяги соціальних пільг та податкового кредиту. Враховано також законодавче збільшення розміру мінімальної заробітної плати, обсяги заборгованості з виплати заробітної плати в небюджетній сфері.

Видатки бюджету

У районному бюджеті на 2015 рік видатки за загальним і спеціальним фондами передбачено в обсязі 298 342,9 тис. грн, що на 32 541,7 тис. грн. більше від використаних видатків у 2014 році.

 Зокрема, видатки загального фонду на 2015 рік визначено в сумі 288 854,5 тис. грн., що на 25745,0 тис. грн більше від проведених видатків у 2014 році.

Видатки спеціального фонду на 2015 рік визначено в сумі 9 488,4 тис. грн. в тому числі бюджету розвитку в сумі 9 039,5 тис. грн.

Видатки загального та спеціального фондів районного бюджету на 2015 рік

На придбання медикаментів передбачається 965,2 тис. грн. (вартість одного ліжкодня по медикаментах складає 6,30 грн .).

На придбання медикаментів для пільгових категорій громадян передбачено видатки в 2015 році в сумі 2 400,0 тис грн

В районному бюджеті на соціальний захист та соціальне забезпечення на 2015 рік по загальному фонду передбачено кошти для надання адресної грошової допомоги окремим громадянам району – 500,1 тис.грн., надання та виплата одноразової грошової допомоги м/з громадянам району –609,5 тис.грн., допомога 105-річним жителям району – 5,0 тис.грн., компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги – 160,4 тис.грн., надання у 2015 році одноразової грошової допомоги родинам загиблих під час проведення АТО -500,0 тис грн., оплата поштових видатків із матер. допомог жителям району– 18,0 тис.грн.

Доходи спеціального фонду

Доходи спеціального фонду районного бюджету на 2015 рік сформовано за рахунок:

– власних надходжень бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів районного бюджету, в сумі 446.9 тис.грн;

– надходжень коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва в сумі 2,0 тис.грн;

Загалом, обсяг доходів спеціального фонду районного бюджету на 2015рік без врахування міжбюджетних трансфертів визначено в сумі 448.9 тис.грн.

Спеціальний фонд видатків

Видатки спеціального фонду районного бюджету на 2015 рік складають 9 488,4 грн. в тому числі бюджету розвитку в сумі 9 039,5 тис. грн., які планується використати на капітальні видатки, а саме:

– по відділу освіти в сумі 6 480,0 тис грн.;

– по відділу культури передбачено кошти на проведення капітального ремонту районного народного дому в сумі 680,0 тис. грн..;

– по охороні здоровя з виділених 1 879,5 тис грн. планується провести реконструкцію ФАПів с.Дережичі – 385,0 тис.грн. та с.Добрівляни – 526,0 тис.грн. на які розроблено проектно-кошторисна документація.

Заплановано ремонт дахів на ФАПах с.Жданівка, с.Смільна і с.Унятичі;

та капітальний ремонт харчоблоку в Підбузькій районній лікарні.

Заміна вікон на пластикові в ДРЛ №5 м.Дрогобич, ДРЛ №1 смт.Меденичі та Падбузькій районній лікарні.

Планується закупити санітарні автомобілі для АЗПСМ; та медичне обладнання для районних лікарень.

Взаємовідносини між районним та сільськими, селищними бюджетами

На 2015 рік планується інша субвенція, що передається з бюджету сільським та селищним бюджетам на утримання:

– фельдшерсько-акушерських пунктів в сумі 182,0 тис. грн.;

– народних домів в сумі 1229,8 тис. грн.;

– бібліотек в сумі 94,7 тис. грн.;

 – дошкільних навчальних закладів в сумі 3 332,3 тис.грн.

В поточному році сільським, селищним бюджетам запланована:

– інша дотація з районного бюджету в сумі 5 036,4 тис.грн.;

Всі бюджетні установи районного бюджету забезпечені у 2015 році асигнуваннями на оплату енергоносіїв. При потребі на згадані цілі будуть спрямовані вільні залишки бюджетних коштів, що утворились в районному бюджеті станом на 01.01.2015 року.

Віталій Перхун, начальник фінансового управління Дрогобицької РДА

(Переглядів 677 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви