Прекрасне місто Трускавець. Багато приємних вражень від самобутньої архітектури, прекрасної природи, гостинних і привітних людей .Але дещо все-таки псує враження від цього райського містечка. Проблема, мабуть, більше стосується мешканців самого Трускавця.
Почнемо з вулиці Івасюка. Мешканці цього району Трускавця добре пам`ятають зручний прохід між двома прилеглими вулицями, Івасюка та Симоненка. Але з початком будівництва багатоповерхівки на вул. Івасюка, 10 все змінилося.
Ні, прохід поряд з новим будинком є, і навіть дуже зручний, але посеред проходу раптом з`явився паркан.
Почалася якась незрозуміла боротьба з населенням. Навіть шпарини, в які намагались просочитися люди, затягуються дротом, щоб ніхто не зміг вільно пересуватися. І всі мешканці прилеглих територій вимушені плентатися по «звірячій стежині» в обхід новобудови, по багнюці, щоб скоротити собі шлях. В чому стратегічний план цих незрозумілих логіці дій?..
Кому це потрібно, навіщо, і хто являється ініціатором цих «прогресивних» змін – не зрозуміло.
Другий приклад – це загадковий провулок, який межує з міськводоканалом.
Гадаю, дивлячись на фото, всі зрозуміють про що йде мова.
Чому і для кого існують ці хитросплетіння парканів і перелазів, звіриних стежок і перепонів? Що або хто заважає людям вільно пересуватися власним містом? Чому люди мають обов`язково щось обходити, перелазити і долати? Це має додавати драйву в їх життґя?..
І нарешті, питне озеро, перлина курортного міста. Воно мало би бути окрасою Трускавця, красуватися на світлинах в Інтернеті, приваблювати своїм виглядом усіх небайдужих до природної краси нашого краю. Але… Погляньте на фото.
Ось це бачить людина, підійшовши до цієї природної краси. Ця страшна загорожа, яка лишилася спогадами від якихось мракобісних часів минувшини. Для кого стоїть це страхіття, якого зловмисника воно зупинить?…
Уявіть собі Женевське озеро в такому антуражі. Це ж сором!
Бачила влітку, як біля дамби зупинився автомобіль з іноземними номерами. Вийшли нормальні люди, довго споглядали це страхіття, сфотографувалися на тлі цього іржавого «перформенсу» і повезли враження до Європи, в яку ми так активно інтегруємось.
Чому не зробити на дамбі лавочки, які, до речі, там колись були, поставити смітники і зробити невеличкий парканчик вздовж озера?
Наприклад, ось такий, як на фото.
Щоб можна було безперешкодно фотографувати і озеро, і неповторні види міста. Коли нарешті цей куточок Трускавця стане окрасою і ще одною візитівкою міста, а не страшилкою для туристів?
До речі, поряд з озером існує чудовий парк з зоопарком, дитячими атракціонами і спортивними тренажерами. І люди мають вільний (!) доступ до цієї краси. Засновники парку добре розуміють, що таке реклама і поважне ставлення до людей. Окрема вдячність усім тим, хто створив цей парк і підтримує його в прекрасному стані. Чудова робота і гарна справа.
Взагалі хочеться зазначити, що більшість оздоровчих і розважальних закладів нарешті правильно зрозуміли зміст маркетингової політики і гостинно відчинили свої ландшафтні парки і території для вільного доступу людей, гостинно запрошують до себе, і навіть влаштовують різні заходи для потенційних клієнтів.
Але залишаються і осередки непохитного радянського підходу. Наприклад, чудова оаза відпочинку в самому центрі Трускавця під назвою «Кришталевий палац». Звісно, ця установа теж закликає до себе клієнтів різними спокусами на кшталт масажів, танців, медичних процедур і ресторанів.
Але спробуйте зайти на їхню територію без належного фейс-контролю повз буди з охороною. Така ж ситуація і в деяких інших «зіркових» закладах – як в центрі, так і на околицях.
Коли ж нарешті керівництво санаторіїв, готелів і інших лікувальних закладів зрозуміють, що вони не режимні об’єкти і їм не відгороджуватись від людей треба, а заманювати клієнтів, рекламувати свої заклади?
Яка комерційна структура відгороджується від своїх клієнтів? Навіщо тоді запрошувати в рекламах і на сторінках Інтернету? Обгородіться величезним муром, найміть ще більше охорони і сидіть в напівпорожніх корпусах в очікуванні манни небесної. Хто ж знатиме, що у Вас за парканом так гарно? Краще б замість непотрібних, недолугих вартових (яких уже давно треба замінити на відеоспостереження) найняли садівника, або прибиральницю, все ж більше користі. На жаль, таких «блокпостів» (Господи, прости) по Трускавцю чимало. Ще один пункт контролю і охорони розташований прямо за декілька метрів перед магазином «Колібріс». Тут «доблесні охоронці» налагодили перевірку і контроль усіх, хто виходить за територію санаторного закладу у напрямку до магазину. Неважливо, що з іншого боку вхід на територію оздоровчого закладу вільний. Головне в їх роботі – не втрачати пильність, байдуже яку територію вони охороняють і куди саме треба спрямовувати свою енергію. Їм не спадає навіть на думку, що охорона в зоні відпочинку має бути непомітною і професійною, а не показушно виступати з рацією на пузі і лякати відпочиваючих і їхніх гостей допитами на кшталт «стой кто ідьот».
На щастя, більшість трускавецьких зон для відпочинку (включаючи і території, прилеглі до закладів лікування і готелів) відкриті для доступу громадськості. І це дійсно наближає місто до європейського рівня. Місто повинно і надалі стимулювати комерційні структури створювати громадські місця для відпочинку і прибирати зайві перепони, які явно не красять курорт.
Всі перераховані вище проблеми, на жаль, носять під собою суто людський фактор. Вирішення цих питань не потребує вкладання великих коштів, чи виконання якихось складних робіт. Справа тільки за бажанням чи небажанням окремих персон поводитись цивілізовано.
Трускавець заслуговує бути кращим!
Олена, elena3451@i.ua
ТОП коментованих за тиждень