Україна використовує свій потенціал максимум на 10%

28.04.2016 | Filed under: Публікації

/Володимир Козявкін, керівник Міжнародної клініки відновного лікування у Трускавці, про свій шлях до успіху та можливості України/

Міжнародну клініку відновного лікування у Трускавці, де проводять реабілітацію людей з неврологічними захворюваннями, перш за все дітей з важкими порушеннями у роботі опорно-рухомої системи, знають у багатьох країнах світу.

Сюди приїжджають маленькі пацієнти не тільки з України, а й з Європи, Америки, Близького Сходу. Надсучасний медичний центр має цікаву архітектуру й інтер’єр – тут все налаштоване на створення максимального комфорту, що значно підвищує ефективність лікування.

Клініка була відкрита у липні 2003 року відомим українським лікарем-неврологом, Героєм України Володимиром Козявкіним, який у 1980-х роках розробив унікальний метод лікування пацієнтів з дитячими церебральними паралічами (ДЦП) – систему інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації, або метод Козявкіна, як його знають у світі. У 1997 році відомий німецький лікар Фріц Нітард у своїй енциклопедії з дитячої ортопедії назвав його одним з чотирьох найбільш ефективних методів лікування ДЦП у світі.

У трускавецькій клініці вже пройшли лікування 70 тис. пацієнтів з більш ніж 50 країн. Тут працює близько 350 спеціалістів, причому багато хто цілими родинами. У самого Козявкіна у клініці працює дружина і дві його дочки, які теж стали лікарями. Крім того, лікар має невеликий реабілітаційний центр у Львові, відкритий 1990 року, й представництво своєї клініки на Кіпрі, де місцеві спеціалісти працюють за його методикою. Про роботу клініки, свою формулу успіху й формулу успіху для України Козявкін розповів в інтерв’ю журналісту «Intercity».

– Розкажіть, будь ласка, як Ви створювали клініку. Чому обрали Трускавець як місце розташування?

– Була розроблена унікальна технологія лікування, яка на сьогоднішній день потребує комплексного і системного підходу. Кредо цієї клініки – це знання, трансформовані у вміння. Вміння повинно бути трансформоване в дію, і тільки тоді це дасть результат. За умови, якщо на кожному з усіх етапів буде мотивація. Як внутрішня, так і зовнішня. Це простий ключ до успіху.

Трускавець є унікальним місцем, яке історично склалося у нас в Україні. Він вільно конкурує з найкращими курортами світу. У цьому місці хотілося б максимально використати його унікальний клімат для надання допомоги дітям як з України, так і з-за кордону.

– Клініка має цікаву архітектуру. Хто Вам допомагав її будувати?

– Тут працювала група архітекторів, яка отримала державну премію в галузі архітектури. Це наші львівські архітектори, зокрема Олександр Базюк (керівник проекту клініки, співавторами якого є архітектори Олександра Дрібнюк та Орест Огоновський, – авт.). І що дуже важливо, що тут все – від архітектури до реалізації – зробили українці. Тут не працював жоден іноземець.

– З якими хворобами найчастіше звертаються? Більше діти чи дорослі?

– У нас найбільше пацієнтів, звичайно, – це діти з церебральним паралічем. У нас у цьому плані є відповідна напрацьована система, є покази і протипокази для реабілітації.

– Ви лікуєте українських й іноземних пацієнтів. Яка зараз частка іноземців?

– На сьогоднішній момент зовсім мало іноземців. Якщо раніше іноземних пацієнтів було 30-40%, то зараз у зв’язку з тим, що ось така непроста ситуація у нас на сході країни, їх десь лише 5%. Зараз є пацієнти з Німеччини, Швейцарії, Франції, а також з Норвегії.

Мені не зовсім зручно саморекламою займатися. Але ось недавно міністерство охорони здоров’я Кувейту направляло до нас пацієнтів. І на офіційній зустрічі кувейтський міністр у присутності посла й інших офіційних осіб сказав, що сьогодні у світі в багатьох клініках дітей з ДЦП лікують, але за ефективністю реабілітації наша клініка в Україні – найкраща у світі.

– Розкажіть про ситуацію з неврологічними захворюваннями в Україні. З початку 1990-х, як працює Ваш реабілітаційний центр у Львові, щось змінилося у ситуації? Чи вона погіршилася?

– Мені важко сказати, тому що одна клініка в країні повністю не вирішує проблему з неврологічними захворюваннями, їх дуже багато. Ми разом з колегами з Франції, Німеччини й інших країн займаємося тільки їх певною частиною. Безумовно, є певні покращення в якості життя наших хворих.

Точної статистики чи збільшилася така захворюваність в Україні, я зараз не можу вам сказати. Але в цілому у світі тенденція непроста, кількість таких хворих зростає.

– Ви відомий лікар не тільки в Україні, а й у світі. Чи пропонували Вам роботу за кордоном?

– Таке делікатне питання. Так, пропонували. Не зараз. Раніше було більше різних і цікавих пропозицій. Мінімум у п’яти країнах однозначно пропонували. Пацієнти у нас із 50 країн світу. Але ми хочемо розбудовувати клініку тут у нас, в Україні. І зараз життя заставляє, що будемо розглядати питання про створення філіалів.

– У вересні 2013 року Ви презентували проект InterMedicalEcoCity зі створення великого комплексу з лікування різних захворювань, у тому числі неврологічних, у Херсонській області.

– Так, це унікальний проект, але, на жаль, у державі його поки що зупинили через складну ситуацію. Ми сподіваємося, що відбудуться певні змін, заспокоїться ситуація і ми тоді зможемо продовжувати цей проект на Арабатській Стрілці. Це дуже непросте питання.

– Чи допомагає Вам у роботі місцева влада Трускавця?

– Допомагає. У нас дуже нормальні робочі стосунки з місцевою владою. Вони завжди йдуть назустріч, підтримують нас. Ми також посильну допомогу надаємо місцевим хворим з тою патологією, лікуванням якої ми займаємося.

– Ваша дружина і дочки працюють з Вами. Міжнародну клініку у Трускавці можна назвати Вашим сімейним бізнесом?

– У нас тут багато сімей працює. У мене таке відчуття, що працює одна велика сім’я. Є в нас багато унікальних людей, які дуже багато зробили для клініки. Не тільки для її розвитку, а й експлуатації, внесли сюди свою душу і серце. Під час роботи ми намагаємося культивувати нормальні людські стосунки. У нас не прийнято ображати людей у клініці, але є дисципліна і порядок. І тому я вдячний багатьом нашим колегам, які цю непросту філософію сповідують.

– Яке у Вас враження від Трускавця як місця для життя?

– Гарне враження. Мені подобається жити у Трускавці. Хороше красиве містечко, дуже доброзичливі люди. Трускавець, на мій погляд, є одним з найбільш красивих міст не тільки на території колишнього СРСР, а й у Європі. Але трохи його треба поліпшити з погляду інфраструктури – дороги, каналізації.

Дуже багато зараз робиться для створення цікавих програм у місті. Відкривається дуже багато різних громадських закладів. Я думаю, що тут атмосфера дуже позитивна. Безумовно, нова влада налаштована конструктивно на розвиток інфраструктури. Зараз іде активний пошук інвесторів для інфраструктурних проектів у Трускавці. І цьому треба сприяти і допомагати.

– Хочу запитати про Ваші подальші плани. У Вас є реабілітаційний центр невеликий – порівняно з клінікою у Трускавці – у Львові і на Кіпрі відділення.

– На Кіпрі дуже маленьке відділення. І це не стільки наше, ми на договірній основі співпрацюємо. Там місцеві лікарі працюють і кілька осіб наших проводять роботу. Плануємо побудувати клініку в Херсонській області, але зараз це непросто.

Я хочу також сказати, що сьогодні надзвичайно важливо концентрувати увагу не тільки на негативі, на самобичуванні. Ми сьогодні повинні в цей непростий час показувати реальні справи, показувати, що вони в Україні є. Може, такі люди менше говорять, менше дискутують, а виконують свою роботу.

Сьогодні в України як ніколи є унікальна можливість. Той потенціал, який має Україна, використовується максимум, на моє тверде переконання, на 10%. Тому ми повинні всі разом, я як лікар це кажу, поставити перед собою стратегічну ціль, мобілізуватися всі разом, об’єднатися. Це не ідеалістика, не фантазії, а реальне життя, яке на сьогоднішній момент хвилює всіх.

На сьогодні є один-єдиний шлях – тільки своєю реальною працею ми можемо розбудовувати своє суспільство. Своє сьогодення і майбутнє. Нам треба зробити з минулого висновки, а не жити минулим. Ми повинні сьогодні зрозуміти, що, тільки об’єднавши інтелект, енергію й мотивацію кожного, ми зможемо прорватися вперед. Ми йшли цим простим шляхом – знання і постійна робота – і він дав конкретний результат. На наш погляд, це певний успіх, коли десятки країн світу направляють сюди пацієнтів.

Текст: Валентина Червоножка, журнал «InterCity Magazine»

(Переглядів 323 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви