Інтернет-видання “Трускавецький вісник” повідомляє про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подає на розгляд громади Положення про премію, а також публікує рішення про присудження цієї нагороди в 2011 році.
Положення про премію імені отця Олекси Пристая
1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.
2. Засновником Премії є Інтернет-видання “Трускавецький вісник”, редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить головному редактору “Трускавецького вісника” Володимиру Ключаку.
3. Номінації, в яких присуджується Премія – “Політика”, “Культура”, “Духовність”, “Благодійність”, “Журналістика” та “Громадська діяльність”; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.
4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.
5. Премія не надається посмертно.
6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.
7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.
8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади характер, а саме:
а) в номінації “Політика”: боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;
б) в номінації “Культура”: діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;
в) в номінації “Духовність”: відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;
г) в номінації “Благодійність”: нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;
ґ) в номінації “Журналістика”: всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та “незручні” питання – за прикладом отця Олекси Пристая;
д) в номінації “Громадська діяльність”: за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.
9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половини жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.
10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).
Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая
2 жовтня 2011 року
Редакція Інтернет-видання “Трускавецький вісник” оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2011 році наступних осіб:
1. За боротьбу за справедливість, за протидію корупції в органах влади, використання свого становища не в особистих цілях, а з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Олексій Балицький та Петро Іванишин (номінація “Політика”).
Олексій Балицький, депутат Львівської обласної ради, неодноразово піднімав незручні для влади питання, а саме: незаконне буріння свердловини на території природозаповідного фонду – курортного парку Трускавця, відмивання коштів при ремонті доріг у Трускавці, несподівано для багатьох здобув велику підтримку виборців під час виборів 2010 року, зробив блискучий старт у трускавецькій політиці.
Петро Іванишин, депутат Львівської обласної ради, за попередньої влади піднімав гострі та важливі для трускавчан питання, активно працює над виділенням для Трускавця коштів із обласного бюджету, хоча і обраний не по мажоритарці, а за партійним списком, відомий своєю активною політичною діяльністю ще з часів початків незалежності України (тоді – у Бориславі), хороший оратор, аналітик у політиці.
2. За діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Ігор Нич та Катерина Ківацька (номінація “Культура”).
Ігор Нич, директор Трускавецької дитячої школи мистецтв, талановита, творча і скромна людина, співтворець гурту “Con anima”, багато років працює на благо трускавецької культури, виховав не одне покоління трускавчан, користується авторитетом та повагою викладачів школи мистецтв, дітей та батьків.
Катерина Ківацька, багаторічний працівник міської бібліотеки, директор філії № 1 ЦБС, а згодом центральної бібліотеки Трускавця, після виходу на пенсію продовжує популяризувати українську книгу, активний член Ліги українських жінок.
3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Петро Івасівка та Михайло Бучинський (номінація “Духовність”).
Отець Петро Івасівка, декан трускавецький Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, багатолітній настоятель центрального трускавецького храму о. Миколая-Чудотворця, великий духовний авторитет для парафіян.
Отець Михайло Бучинський, довголітній та незмінний редактор газети Самбірсько-Дрогобицької єпархії “Жива вода”, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Стебнику, відомий журналіст, проповідник, інтелігент, є моральним авторитетом для багатьох трускавчан.
4. За підтримку книговидання на краєзнавчу тематику, допомогу малозахищеним верствам населення, за вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Лев Грицак та Руслан Козир (номінація “Благодійність”).
Лев Грицак, двічі міський голова Трускавця, знаний меценат, за його сприяння видано ряд книг, серед яких і “Духовна перлина Трускавця – церква святого Миколая” Олега Реги та “Воскресла Бренів – пам’ять у світи” Богдана Гуцила, ініціатор встановлення у Трускавці пам’ятників митрополиту Андрею Шептицькому, відновлення історичної пам’яті – встановлення фігури Матері Божої в курортному парку, допомагав багатьом як приватно, так і через БФ “Відродження Трускавця”, опікується газетою “Франкова криниця Підгір’я”, генеральний директор санаторію “Карпати”, який неодноразово був нагороджений перехідним призом за доброчинність – Чашею святого Миколая.
Руслан Козир, міський голова Трускавця, відомий ініціативою перевидання книги отця Олекси Пристая “Із Трускавця у світ хмародерів”, видав книгу “Плеяда знаних трускавецьких родин”, за власні кошти спорудив у Трускавці пам’ятник Степану Бандері, опікується газетою “Джерела Трускавця”, надавав допомогу малозабезпеченим та репресованим як голова ГО “Рада міста”, брав участь в різних доброчинних акціях.
5. За всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та “незручні” питання – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Андрій Говіщак та Ярослав Кіт (номінація “Журналістика”).
Андрій Говіщак – довголітній працівник першої періодичної газети у Трускавці “Франкова криниця”, саме завдяки йому газета не припинила свого існування у складні економічні часи, вмілий майстер замальовок, інтерв’ю, статей на різноманітну тематику, завжди активний, творчий, користується повагою серед журналістів регіону, ветеран трускавецької журналістики.
Ярослав Кіт – нещодавно вийшов на пенсію як працівник газети “Трускавецькурорт”, за його плечима – величезний досвід роботи в різних засобах масової інформації, вмілий майстер слова, ветеран трускавецької журналістики, його статті вирізняються об’єктивністю та виваженістю, користується повагою серед журналістів регіону.
6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Мирон Бучацький та Святослав Грабовський (номінація “Громадська діяльність”).
Мирон Бучацький, відомий громадський діяч, ініціатор відновлення історичної пам’яті та розкопок жертв енкаведистських репресій у Дрогобичі, співтворець трускавецького “Клубу виборців” та “Меморіалу”, противник дій, які призвели до втрати громадою міста більшої частини свого майна в 90-х роках минулого століття, завжди готовий стати на захист справедливості і тепер.
Святослав Грабовський, сприяє гуртуванню громади шляхом донесення їй правди про дії влади як місцевої, так і центральної, розумний та виважений, автор ряду проектів, які мають на меті запобігти проявам корупції та непрозорості влади, активно включився у громадську діяльність не напередодні виборів, а після них, що свідчить про небайдужість до долі рідного міста, тверду громадянську позицію.
Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2011 році (в алфавітному порядку):
Балицький Олексій (“Політика”)
Бучацький Мирон (“Громадська діяльність”)
о. Бучинський Михайло (“Духовність”)
Говіщак Андрій (“Журналістика”)
Грабовський Святослав (“Громадська діяльність”)
Грицак Лев (“Благодійність”)
Іванишин Петро (“Політика”)
о. Івасівка Петро (“Духовність”)
Ківацька Катерина (“Культура”)
Кіт Ярослав (“Журналістика”)
Козир Руслан (“Благодійність”)
Нич Ігор (“Культура”).
Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця.
Головний редактор Інтернет-видання “Трускавецький вісник” Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень