Цього року пластуни тринадцятий рік поспіль передали Вифлеємський Вогонь Миру українській громаді, церквам, органам державної та місцевої влади, занесли до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Саме із рук в руки, від одного пластового осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри. Світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості.
Світло та Різдво є нероздільно пов’язані одне з одним. В пролозі Євангелія від Івана, євангеліст пише про Месію та Івана Хрестителя: «був один чоловік, що від Бога був посланий, – йому йменні Іван. Він прийшов на свідоцтво, щоб засвідчити про Світло, щоб повірили всі через нього. Він тим Світлом не був, але свідчити мав він про Світло. Світлом правдивим був Той, Хто просвічує кожну людину, що приходить на світ…»
Коли в найтемніші період року бажання світла та тепла є найбільшим, тоді запалюються свічки, що нагадують про світло, яке прийшло у світ з народженням Ісуса. Саме з цією символікою пов’язаний вогонь миру. Він говорить про те, що Ісус народився у Вифлеємі. Як «звичай світла» він надзвичайно підходить тому відчуттю життя, яке є присутнє у людей темною зимою.
Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю. Святість Вогню зберігається навіть якщо полум’я ненароком згасне і його запалити знову.
Акцію передачі сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.
03.01.2012 р. у Львові у соборі Св. Юра відбулася передача Вогню осередкам Львівської округи Пласту. Традиційно у цьому заході взяли участь пластуни Трускавця, які понесли Святий Вогонь до храмів міста – Святого Миколая, Покрова Пресвятої Богородиці, Св. Пророка Іллі (УГКЦ), Благовіщення Пресвятої Богородиці (УПЦ КП), де відбулася урочиста передача Вогню. Під час урочистої передачі Вогню були присутні кілька сотень мешканців міста.
Цього дня трускавецькі пластуни занесли Вогонь також у церкви сусіднього Стебника – Різдва Пресвятої Богородиці, Христа Чоловіколюбця (УГКЦ) та Архистратига Михаїла (УПЦ КП).
Мікроавтобус для поїздки трускавецьких пластунів до Львова і доставки Вогню до храмів міста (як і в попередні роки) було надано гендиректором санаторію «Карпати» Левом Грицаком.
Ольга Пруська, прес-секретар Пласту м. Трускавець
ТОП коментованих за тиждень