«Альфа-Плюс» і паралельний Трускавець. Райський куточок України. Трускавець: всі проблеми вирішуються одним махом!
Кожне з цих трьох речень могло б бути заголовком до публікації, на яку нас надихнули громадські слухання, котрі проходили 1 березня в приміщенні Народного дому згідно розпорядження міського голови № 29-р від 26.01.2012 р. Йшлося про детальний план забудови території, про котру не раз говорили і говоритимуть ще. Це ті 130 з чимось гектарів землі біля питного озера, котрі Трускавецька міська рада минулого скликання абсолютною більшістю голосів продала ТзОВ»Альфа-Плюс», котре є інвестором у питанні водопостачання та співзасновником ТзОВ «Трускавецький водоканал». Лише цього, 2012, року, «Альфа-Плюс» обіцяє дати для вирішення питання водопостачання міста понад 16 мільйонів гривень, про що сказав заступник міського голови Петро Нестерівський під час прес-конференції. Він, до речі, і був головуючим на громадських слуханнях, хоча майже не виступав. Зате із вступним словом виступив головний архітектор міста Олександр Грищенко, а найбільше довелося говорити, показувати, роз’яснювати, переконувати та відповідати на запитання автору проекту Петру Крупі, відомому нам вже з часу затвердження фантастичного Генплану Трускавця.
Озеро буде переведено із статусу питного в статус рекреаційного. Біля нього будуватимуться готелі, відпочинкові комплекси, ресторани, кафе-бари. А ще буде пляж на 2500 місць, будуть роздягальні, туалети, човнова станція, рятувальна служба. Це все – навколо озера. А детальний план забудови охоплює аж 150 гектарів, тож на захід від озера (Боберня) – котеджі, так звана біфункціональна забудова, сендвічна територія. Поміж ними – лісові смуги чи клапті, щоб було легше дихати як тим, хто живе постійно (тут житиме 1 тисяча осіб), так і тимчасовим жителям, тобто відпочивальникам (їх у плані – 1500). Котеджі – це малоповерхова забудова, біля кожного з них – діляночка в 10 – 12 соток, де можна і петрушку посадити, і мак посіяти (ой ні, мак сіяти заборонено). А поміж відпочинковою зоною та житловою – справжнісінька краса – спортивна арена, спортивні об’єкти, навіть чомусь музична школа. Добре загосподарює «Альфа-Плюс» і найпівденнішу частину територію біля дороги Уличне – Борислав. Тут проектанти передбачили зони відпочинку як для занять зимовими видами спорту, так і літніми (кінні та піші прогулянки).
Буде водопостачання та електроживлення, з каналізацією – жодних проблем, та все це не за рік-два, адже проект грандіозний, як мінімум на 10 років роботи. Чого вартує хоча б аква-парк з дитячим ухилом, який планують спорудити при впаданні річеньки Солониці в озеро.
А коли показали фільм (ролик), то аж сльози зависли на віях, таке прекрасне видовище – наче з картинок «Вартової Вежі». Та не всі піддалися емоціям та повірили в комп’ютерно розроблену ідилію, ряд запитань було із залу, де зібралися нечисленні мешканці вулиці Городище. Найбільш конкретні запитання задав секретар ради Петро Шумин, котрий зареєструвався на слухання як звичайний громадянин, як і автор цих рядків. Що буде з жителями, які вже проживають на цій території, з їхніми будинками? Вони органічно вписуються в краєвид, а перевага для них та, що вони зможуть нарешті приватизувати свої земельні ділянки. А що ж із водопостачанням, чи варто єдине резервне джерело водопостачання переводити зі статусу питного в рекреаційне? Варто, бо дрогобицький водоканал нам води дасть більше, ніж потрібно (при рівномірному відборі), а якщо ще відремонтувати мережі, в яких великі витоки, збудувати один резервуар на 10 тисяч кубів біля «Колиби» та понадіятися на стебницький водоканал, то проблем з водопостачанням не буде. Та попри всі запевнення Петро Шумин залишився «оптимістичним песимістом». Коли розкрили скриньку, щоб прочитати зауваження чи пропозиції, то вона виявилася пустою. Оце свідомість трускавецької громади – прокоментував таку «активність» секретар ТМР. Приступили до голосування. 14 за, 2 проти. Проект представлять для розгляду депутатам Трускавецької міської ради. Слухання, які тривали 45 хвилин (16.15 – 17.00), завершилися.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень